www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD do Vánoc přinese linuxové ovladače pro Vulkan jako open-source

AMD do Vánoc přinese linuxové ovladače pro Vulkan jako open-source
, , aktualita
Na tento krok společnosti AMD čekají uživatelé operačních systémů Linux už pomalu dva roky, a to od té doby, kdy přišlo na svět API Vulkan ve verzi 1.0. Firma slíbila, že ještě do Vánoc tu bude Vulkan Linux Driver v podobě open-source. 
K oblíbeným
reklama
Opensourcový AMD Vulkan Linux Driver tak bude dárek pro uživatele linuxových systémů, který si budou moci rozbalit ještě před Vánoci a přímo se podívat na kód, který byl dosud pro ně nepřístupný. Informuje o tom server Phoronix
 
 
Uvedený obrázek pochází z prezentace firmy AMD, která se týká ovladačů Adrenalin, přičemž server Phoronix uvádí, že se nové opensourcové ovladače mají během několika příštích dní objevit na serveru Github pod záštitou GPUOpen. 
 
Dopad bude zřejmý a samotné AMD jej zmiňuje ve své prezentaci. Jde o urychlení vývoje nových ovladačů pro příští hardwarové novinky firmy AMD a vedle toho tu máme také integraci rozšíření pro API Vulkan nebo prostě příspěvků třetích stran, které si budou moci ovladače upravovat. 
 
Linuxoví vývojáři přitom při čekání na tento krok firmy AMD už vyvinuli vlastní ovladače RADV založené na Mesa, s jejichž vývojem ale prý nehodlají přestat. Server Phoronix nakonec slíbil, že až nové otevřené ovladače AMD Vulkan pro Linux přijdou, provede srovnání právě s RADV, které jsou již nedílnou součástí několika linuxových distribucí. 
 
Zdroj: Phoronix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková