www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD do Vánoc přinese linuxové ovladače pro Vulkan jako open-source

AMD do Vánoc přinese linuxové ovladače pro Vulkan jako open-source
, , aktualita
Na tento krok společnosti AMD čekají uživatelé operačních systémů Linux už pomalu dva roky, a to od té doby, kdy přišlo na svět API Vulkan ve verzi 1.0. Firma slíbila, že ještě do Vánoc tu bude Vulkan Linux Driver v podobě open-source. 
K oblíbeným
reklama
Opensourcový AMD Vulkan Linux Driver tak bude dárek pro uživatele linuxových systémů, který si budou moci rozbalit ještě před Vánoci a přímo se podívat na kód, který byl dosud pro ně nepřístupný. Informuje o tom server Phoronix
 
 
Uvedený obrázek pochází z prezentace firmy AMD, která se týká ovladačů Adrenalin, přičemž server Phoronix uvádí, že se nové opensourcové ovladače mají během několika příštích dní objevit na serveru Github pod záštitou GPUOpen. 
 
Dopad bude zřejmý a samotné AMD jej zmiňuje ve své prezentaci. Jde o urychlení vývoje nových ovladačů pro příští hardwarové novinky firmy AMD a vedle toho tu máme také integraci rozšíření pro API Vulkan nebo prostě příspěvků třetích stran, které si budou moci ovladače upravovat. 
 
Linuxoví vývojáři přitom při čekání na tento krok firmy AMD už vyvinuli vlastní ovladače RADV založené na Mesa, s jejichž vývojem ale prý nehodlají přestat. Server Phoronix nakonec slíbil, že až nové otevřené ovladače AMD Vulkan pro Linux přijdou, provede srovnání právě s RADV, které jsou již nedílnou součástí několika linuxových distribucí. 
 
Zdroj: Phoronix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů