www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar

AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
, , aktualita
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
K oblíbeným
reklama
AMD si rozhodně nemůže stěžovat na nezájem o své nové serverové procesory EPYC. Řada předních výrobců serverů je používá nebo hodlá použít v nových modelech a také musíme zmínit dva nové superpočítače: ARCHER2, plánovaný nejsilnější evropský superpočítač, vedle nějž bude později postaven také superpočítač Frontier, který by měl být už nejvýkonnější na celém světě. Rozdíl mezi nimi je i ten, že ARCHER2 využije pouze výkon procesorových jader, zatímco Frontier i GPU akcelerátory. 
 
 
AMD se nyní pochlubilo, že jeho nové procesory EPYC založené na Zen 2 nabízí až 5,6x vyšší výkon na dolar než konkurenční Xeony. Srovnává zde konkrétně výkon v celočíselných operacích (SPECRate 2017) a pochopitelně si AMD vybralo takové testy, které se budou v prezentaci dobře vyjímat.
 
Z konkurenční nabídky si také vybírá drahý procesor Xeon Platinum 8280L s podporou vyšší kapacity paměti (až 4,5 TB) v porovnání s Platinum 8280 (až 1 TB). Ovšem vedle nich staví svůj EPYC 7542, který podporuje až 4 TB RAM, takže srovnání s modelem 8280L je rozhodně smysluplné. 
 
 
AMD také v další části prezentace nezapomíná připomínat, že to, co Intel nabízí v rámci systému se dvěma paticemi a dvěma procesory, zvládnou jednopaticové systémy s procesory EPYC a až 64 jádry. I v tomto srovnání pak máme ve vertikální stupnici čísla ze SPECRate 2017 (celočíselné operace), dle nichž se tak nejlepší EPYC se 64 jádry plně vyrovná systému se dvěma nejlepšími Xeony Platinum. 
 
Intel ostatně už uznal, že jeho nabídka vedle procesorů Zen 2 neobstojí, pro což je nejlepší důkaz představení nových HEDT procesorů s poloviční cenou oproti jejich předchůdcům. 
 
 
AMD také připomíná, že jeho EPYC druhé generace nebudou pouze v evropském ARCHER2, ale i v dalších třech evropských systémech založených na Bullsequana XH2000. Jeden bude instalován ve Finsku s více než 1400 uzly a výkonem přes 7 petaFLOPS, další o něco slabší v Norsku a ještě jeden pak pro meteorologickou službu ve Francii. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek