Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD exceluje v novém DX12 benchmarku VRMark Cyan Room

23.11.2017, Jan Vítek, aktualita
AMD exceluje v novém DX12 benchmarku VRMark Cyan Room
Společnost Futuremark nedávno vyslala na trh nový benchmark pro virtuální realitu a API DirectX 12. Jde o Cyan Room, který si hned s novými ovladači vyzkoušela společnost AMD a pochlubila se výsledky. 
Futuremark VRMark Cyan Room je tak nový benchmark určený pro DirectX 12, což je API, které grafickým čipům Radeon obvykle dobře sedí. Dle AMD si DirectX 12 také velice dobře rozumí s VR, a tak jde o dobrou volbu pro vývoj moderních her. Scott Wasson z AMD vzal na sebe představení výsledků testu s využitím moderních karet AMD i NVIDIA a zde jsou výsledky. 
 
 
 
Máme tu jednak srovnání celkového skóre a pak i průměrné snímky za sekundu, přičemž pořadí karet se pochopitelně v obou grafech nijak neliší, stejně jako odstupy mezi nimi. AMD se z pochopitelných důvodu rozhodla do srovnání nezařadit nejvýkonnější NVIDII GeForce GTX 1080 Ti, i když to vypadá, že ta by to Vegám nemusela zas tak moc nandat. 
 
Máme tu ale novou GeForce GTX 1070 Ti, která byla vypuštěna jako konkurence pro RX Vega 56, na niž v Cyan Room nemá a značně zaostává i GeForce GTX 1080. Co se týče chybějící karty GeForce GTX 1080 Ti, to je přece jen jiná cenová kategorie než Vegy, ale to nehledě na dostupnost a reálné ceny na trhu. Pro zcela objektivní srovnání bychom vedle toho měli vzít v úvahu také to, že karty Vega nejsou zrovna dobře k sehnání, a to zvláště v nereferenčních verzích, zatímco v případě GeForce takový problém neexistuje. A samozřejmě je tu ten prostý fakt, že nejde o nezávislé testy a je možné, že NVIDIA přijde zakrátko se svou verzí, která využije optimalizované ovladače, jež nabídnou podstatně větší výkon karet GeForce. 
 
Je ještě třeba dodat, že pro řádné hraní ve VR je zapotřebí, aby dané karty poskytly alespoň 90 FPS, což nesplňuje jediná, GeForce GTX 1060 6GB. 
 
VRMark je ve své placené verzi v rámci podzimního výprodeje k dispozici na Steamu se 75% slevou, což činí pouze 5 dolarů.
 
Zdroj: TZ AMD