www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD exceluje v novém DX12 benchmarku VRMark Cyan Room

AMD exceluje v novém DX12 benchmarku VRMark Cyan Room
, , aktualita
Společnost Futuremark nedávno vyslala na trh nový benchmark pro virtuální realitu a API DirectX 12. Jde o Cyan Room, který si hned s novými ovladači vyzkoušela společnost AMD a pochlubila se výsledky. 
K oblíbeným
reklama
Futuremark VRMark Cyan Room je tak nový benchmark určený pro DirectX 12, což je API, které grafickým čipům Radeon obvykle dobře sedí. Dle AMD si DirectX 12 také velice dobře rozumí s VR, a tak jde o dobrou volbu pro vývoj moderních her. Scott Wasson z AMD vzal na sebe představení výsledků testu s využitím moderních karet AMD i NVIDIA a zde jsou výsledky. 
 
 
 
Máme tu jednak srovnání celkového skóre a pak i průměrné snímky za sekundu, přičemž pořadí karet se pochopitelně v obou grafech nijak neliší, stejně jako odstupy mezi nimi. AMD se z pochopitelných důvodu rozhodla do srovnání nezařadit nejvýkonnější NVIDII GeForce GTX 1080 Ti, i když to vypadá, že ta by to Vegám nemusela zas tak moc nandat. 
 
Máme tu ale novou GeForce GTX 1070 Ti, která byla vypuštěna jako konkurence pro RX Vega 56, na niž v Cyan Room nemá a značně zaostává i GeForce GTX 1080. Co se týče chybějící karty GeForce GTX 1080 Ti, to je přece jen jiná cenová kategorie než Vegy, ale to nehledě na dostupnost a reálné ceny na trhu. Pro zcela objektivní srovnání bychom vedle toho měli vzít v úvahu také to, že karty Vega nejsou zrovna dobře k sehnání, a to zvláště v nereferenčních verzích, zatímco v případě GeForce takový problém neexistuje. A samozřejmě je tu ten prostý fakt, že nejde o nezávislé testy a je možné, že NVIDIA přijde zakrátko se svou verzí, která využije optimalizované ovladače, jež nabídnou podstatně větší výkon karet GeForce. 
 
Je ještě třeba dodat, že pro řádné hraní ve VR je zapotřebí, aby dané karty poskytly alespoň 90 FPS, což nesplňuje jediná, GeForce GTX 1060 6GB. 
 
VRMark je ve své placené verzi v rámci podzimního výprodeje k dispozici na Steamu se 75% slevou, což činí pouze 5 dolarů.
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek