www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master
, , aktualita
AMD si připravilo AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB, čili novou verzi mikrokódu pro procesory Ryzen nové generace, která má řešit více problémů. Opět tak můžeme očekávat nové verze BIOSů a tentokrát snad už nebudou zase staženy z nabídky.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se snažila co nejdříve vyřešit problém s titulem Destiny 2, který nešel na procesorech Ryzen 3000 spustit, a tak připravila mikrokód AGESA 1.0.0.3ABA. Ten se ale ukázal jako problémový, ovšem výrobci desek rovněž ve snaze poskytnout řešení co nejdříve nepřistoupili k pořádným testům, a tak se pozdě odhalilo, že nový mikrokód způsobuje nestabilitu rozhraní PCIe. Poté AMD zkusilo nabídnout betaverzi nových ovladačů, s nimiž by hra Destiny 2 měla jít spustit, ovšem stále zůstalo v platnosti, že konečné řešení přijde ve formě nových BIOSů. 
 
 
Nyní tak nastupuje nová verze mikrokódu, čili AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB a vedle toho rovněž nové verze ovladačů čipsetů plus i nová verze Ryzen Master. Obojí už AMD vřele doporučuje k instalaci, a to nejen pro ty, kterým nejde spustit Destiny 2. Nový mikrokód přijde samozřejmě až později, až výrobci desek připraví další verze BIOSů. 
 
V prvé řadě nám AMD Chipset Drivers 1.07.29 upravují napájecí schema AMD Ryzen Balanced pro Windows, a to kvůli tomu, že v případě procesorů Ryzen 3000 byly zbytečně zvyšovány takty i napětí při běhu některých aplikací, které by si jinak vystačily s podstatně nižším výkonem. Jádra se tak zbytečně taktovala výš, aniž by to bylo třeba, takže ve výsledku se jen zbytečně zvyšovala spotřeba a výdej tepla. Ryzen Master 2.0.0.1233 zase opravuje svůj modul pro monitorování hardwaru. 
 
Co se týče opravy pro Destiny 2, ta je v rámci ovladačů stále v betaverzi a AGESA 1.0.0.3ABB přinese už finální řešení daného problému, pokud se ovšem opět neobjeví nějaký jiný problém. Krom toho nový mikrokód opraví i bug ve Windows Event Logger, který AMD označuje za "Event 17, WHEA-Logger". Ten se týká některých uživatelů, kteří mají ve svém PC s procesorem Ryzen 3000 nainstalované bootovací M.2 PCIe SSD a objevují se jim chyby ze soudku Event 17. 
 
AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB aktuálně ještě prochází testy ve firmě AMD a po validaci půjde k výrobcům desek, takže na nové BIOSy si ještě počkáme. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře