www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master
, , aktualita
AMD si připravilo AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB, čili novou verzi mikrokódu pro procesory Ryzen nové generace, která má řešit více problémů. Opět tak můžeme očekávat nové verze BIOSů a tentokrát snad už nebudou zase staženy z nabídky.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se snažila co nejdříve vyřešit problém s titulem Destiny 2, který nešel na procesorech Ryzen 3000 spustit, a tak připravila mikrokód AGESA 1.0.0.3ABA. Ten se ale ukázal jako problémový, ovšem výrobci desek rovněž ve snaze poskytnout řešení co nejdříve nepřistoupili k pořádným testům, a tak se pozdě odhalilo, že nový mikrokód způsobuje nestabilitu rozhraní PCIe. Poté AMD zkusilo nabídnout betaverzi nových ovladačů, s nimiž by hra Destiny 2 měla jít spustit, ovšem stále zůstalo v platnosti, že konečné řešení přijde ve formě nových BIOSů. 
 
 
Nyní tak nastupuje nová verze mikrokódu, čili AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB a vedle toho rovněž nové verze ovladačů čipsetů plus i nová verze Ryzen Master. Obojí už AMD vřele doporučuje k instalaci, a to nejen pro ty, kterým nejde spustit Destiny 2. Nový mikrokód přijde samozřejmě až později, až výrobci desek připraví další verze BIOSů. 
 
V prvé řadě nám AMD Chipset Drivers 1.07.29 upravují napájecí schema AMD Ryzen Balanced pro Windows, a to kvůli tomu, že v případě procesorů Ryzen 3000 byly zbytečně zvyšovány takty i napětí při běhu některých aplikací, které by si jinak vystačily s podstatně nižším výkonem. Jádra se tak zbytečně taktovala výš, aniž by to bylo třeba, takže ve výsledku se jen zbytečně zvyšovala spotřeba a výdej tepla. Ryzen Master 2.0.0.1233 zase opravuje svůj modul pro monitorování hardwaru. 
 
Co se týče opravy pro Destiny 2, ta je v rámci ovladačů stále v betaverzi a AGESA 1.0.0.3ABB přinese už finální řešení daného problému, pokud se ovšem opět neobjeví nějaký jiný problém. Krom toho nový mikrokód opraví i bug ve Windows Event Logger, který AMD označuje za "Event 17, WHEA-Logger". Ten se týká některých uživatelů, kteří mají ve svém PC s procesorem Ryzen 3000 nainstalované bootovací M.2 PCIe SSD a objevují se jim chyby ze soudku Event 17. 
 
AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB aktuálně ještě prochází testy ve firmě AMD a po validaci půjde k výrobcům desek, takže na nové BIOSy si ještě počkáme. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX NVIDIA vybavila servery GeForce Now podporou RTX
NVIDIA provozuje vlastní herní streamovou službu, a sice známou platformu GeForce Now. Nyní se dozvídáme, že ta nabídne i možnost hrát hry s podporou technologií RTX. Servery tak byly vybaveny příslušnými kartami.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář