www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master

AMD má novou verzi mikrokódu pro Ryzeny plus nové ovladače i Ryzen Master
, , aktualita
AMD si připravilo AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB, čili novou verzi mikrokódu pro procesory Ryzen nové generace, která má řešit více problémů. Opět tak můžeme očekávat nové verze BIOSů a tentokrát snad už nebudou zase staženy z nabídky.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se snažila co nejdříve vyřešit problém s titulem Destiny 2, který nešel na procesorech Ryzen 3000 spustit, a tak připravila mikrokód AGESA 1.0.0.3ABA. Ten se ale ukázal jako problémový, ovšem výrobci desek rovněž ve snaze poskytnout řešení co nejdříve nepřistoupili k pořádným testům, a tak se pozdě odhalilo, že nový mikrokód způsobuje nestabilitu rozhraní PCIe. Poté AMD zkusilo nabídnout betaverzi nových ovladačů, s nimiž by hra Destiny 2 měla jít spustit, ovšem stále zůstalo v platnosti, že konečné řešení přijde ve formě nových BIOSů. 
 
 
Nyní tak nastupuje nová verze mikrokódu, čili AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB a vedle toho rovněž nové verze ovladačů čipsetů plus i nová verze Ryzen Master. Obojí už AMD vřele doporučuje k instalaci, a to nejen pro ty, kterým nejde spustit Destiny 2. Nový mikrokód přijde samozřejmě až později, až výrobci desek připraví další verze BIOSů. 
 
V prvé řadě nám AMD Chipset Drivers 1.07.29 upravují napájecí schema AMD Ryzen Balanced pro Windows, a to kvůli tomu, že v případě procesorů Ryzen 3000 byly zbytečně zvyšovány takty i napětí při běhu některých aplikací, které by si jinak vystačily s podstatně nižším výkonem. Jádra se tak zbytečně taktovala výš, aniž by to bylo třeba, takže ve výsledku se jen zbytečně zvyšovala spotřeba a výdej tepla. Ryzen Master 2.0.0.1233 zase opravuje svůj modul pro monitorování hardwaru. 
 
Co se týče opravy pro Destiny 2, ta je v rámci ovladačů stále v betaverzi a AGESA 1.0.0.3ABB přinese už finální řešení daného problému, pokud se ovšem opět neobjeví nějaký jiný problém. Krom toho nový mikrokód opraví i bug ve Windows Event Logger, který AMD označuje za "Event 17, WHEA-Logger". Ten se týká některých uživatelů, kteří mají ve svém PC s procesorem Ryzen 3000 nainstalované bootovací M.2 PCIe SSD a objevují se jim chyby ze soudku Event 17. 
 
AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABB aktuálně ještě prochází testy ve firmě AMD a po validaci půjde k výrobcům desek, takže na nové BIOSy si ještě počkáme. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář