www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou
, , aktualita
Před třemi dny jsme zveřejnili zprávu, že by Zen 2 měl údajně nabídnout až o 29 % vyšší IPC výkon než nynější generace. Samo AMD však své informace dovysvětlilo a s obecným nárůstem o tolik procent nebude možné počítat.
K oblíbeným
reklama
V pondělí se objevila zpráva, která vyplynula z materiálů samotné společnosti AMD, že by nová architektura Zen 2 měla nabídnout až o 29 % vyšší IPC. To znamená, že by nové procesory měly být při stejném taktu téměř o třetinu výkonnější. Taková čísla vypadala až podezřele dobře a nyní samotné AMD dovysvětlovává, jak se celá věc vlastně má (šlo o špatnou interpretaci toho, co řeklo). Uvedený nárůst se týkal jednoho malého benchmarku určeného pro hodnocení výkonu ve specifických finančních výpočtech využívající vylepšení jak v jednotkách pro práci s celými, tak i desetinnými čísly. Tam se skutečně dosahuje takto vysokého nárůstu výkonu.
 
AMD Ryzen logo
 
Ostatně tuto informaci uvedlo už před třemi dny, jen jí nikdo moc nevěnoval pozornost, takže AMD jen znovu zdůraznilo to, co už dávno prezentovalo (v testu DKERN a RSA zvýšil index ze 3,5 na 4,53). AMD tak zároveň dodává, že podobný nárůst výkonu ale nemůžeme očekávat v ostatních aplikacích zahrnující nejrůznější typy aplikačního softwaru a benchmarků. Tam se pochopitelně IPC výkon také zvýší, nárůst ale nebude tak vysoký a podrobnější údaje se dozvíme až v budoucnu. Marketingově si tak vybralo test s nejvyšším nárůstem výkonu, nicméně to, že jde o nárůst v tomto konkrétním testu (a ne o navýšení obecně), uvedlo korektně již před těmi třemi dny. Nyní na to akorát přímo upozorňuje.
 
Procesory AMD Rome (EPYC postavené na Zen 2) jsou již dodávány prvním zákazníkům, ti ale nesmí zveřejňovat žádné benchmarky do doby, než budou procesory oficiálně představeny. Konkrétně by mělo jít nanejvýš o 64jádrové procesory schopné zpracovávat až 128 vláken najednou. Tato jádra budou vyráběna 7nm technologií u TSMC, využijí se také speciální I/O čipy, které budou vyráběny 14nm technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek