www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou
, , aktualita
Před třemi dny jsme zveřejnili zprávu, že by Zen 2 měl údajně nabídnout až o 29 % vyšší IPC výkon než nynější generace. Samo AMD však své informace dovysvětlilo a s obecným nárůstem o tolik procent nebude možné počítat.
K oblíbeným
reklama
V pondělí se objevila zpráva, která vyplynula z materiálů samotné společnosti AMD, že by nová architektura Zen 2 měla nabídnout až o 29 % vyšší IPC. To znamená, že by nové procesory měly být při stejném taktu téměř o třetinu výkonnější. Taková čísla vypadala až podezřele dobře a nyní samotné AMD dovysvětlovává, jak se celá věc vlastně má (šlo o špatnou interpretaci toho, co řeklo). Uvedený nárůst se týkal jednoho malého benchmarku určeného pro hodnocení výkonu ve specifických finančních výpočtech využívající vylepšení jak v jednotkách pro práci s celými, tak i desetinnými čísly. Tam se skutečně dosahuje takto vysokého nárůstu výkonu.
 
AMD Ryzen logo
 
Ostatně tuto informaci uvedlo už před třemi dny, jen jí nikdo moc nevěnoval pozornost, takže AMD jen znovu zdůraznilo to, co už dávno prezentovalo (v testu DKERN a RSA zvýšil index ze 3,5 na 4,53). AMD tak zároveň dodává, že podobný nárůst výkonu ale nemůžeme očekávat v ostatních aplikacích zahrnující nejrůznější typy aplikačního softwaru a benchmarků. Tam se pochopitelně IPC výkon také zvýší, nárůst ale nebude tak vysoký a podrobnější údaje se dozvíme až v budoucnu. Marketingově si tak vybralo test s nejvyšším nárůstem výkonu, nicméně to, že jde o nárůst v tomto konkrétním testu (a ne o navýšení obecně), uvedlo korektně již před těmi třemi dny. Nyní na to akorát přímo upozorňuje.
 
Procesory AMD Rome (EPYC postavené na Zen 2) jsou již dodávány prvním zákazníkům, ti ale nesmí zveřejňovat žádné benchmarky do doby, než budou procesory oficiálně představeny. Konkrétně by mělo jít nanejvýš o 64jádrové procesory schopné zpracovávat až 128 vláken najednou. Tato jádra budou vyráběna 7nm technologií u TSMC, využijí se také speciální I/O čipy, které budou vyráběny 14nm technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková