www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou

AMD mírní nadšení, 29% navýšení IPC berte s rezervou
, , aktualita
Před třemi dny jsme zveřejnili zprávu, že by Zen 2 měl údajně nabídnout až o 29 % vyšší IPC výkon než nynější generace. Samo AMD však své informace dovysvětlilo a s obecným nárůstem o tolik procent nebude možné počítat.
K oblíbeným
reklama
V pondělí se objevila zpráva, která vyplynula z materiálů samotné společnosti AMD, že by nová architektura Zen 2 měla nabídnout až o 29 % vyšší IPC. To znamená, že by nové procesory měly být při stejném taktu téměř o třetinu výkonnější. Taková čísla vypadala až podezřele dobře a nyní samotné AMD dovysvětlovává, jak se celá věc vlastně má (šlo o špatnou interpretaci toho, co řeklo). Uvedený nárůst se týkal jednoho malého benchmarku určeného pro hodnocení výkonu ve specifických finančních výpočtech využívající vylepšení jak v jednotkách pro práci s celými, tak i desetinnými čísly. Tam se skutečně dosahuje takto vysokého nárůstu výkonu.
 
AMD Ryzen logo
 
Ostatně tuto informaci uvedlo už před třemi dny, jen jí nikdo moc nevěnoval pozornost, takže AMD jen znovu zdůraznilo to, co už dávno prezentovalo (v testu DKERN a RSA zvýšil index ze 3,5 na 4,53). AMD tak zároveň dodává, že podobný nárůst výkonu ale nemůžeme očekávat v ostatních aplikacích zahrnující nejrůznější typy aplikačního softwaru a benchmarků. Tam se pochopitelně IPC výkon také zvýší, nárůst ale nebude tak vysoký a podrobnější údaje se dozvíme až v budoucnu. Marketingově si tak vybralo test s nejvyšším nárůstem výkonu, nicméně to, že jde o nárůst v tomto konkrétním testu (a ne o navýšení obecně), uvedlo korektně již před těmi třemi dny. Nyní na to akorát přímo upozorňuje.
 
Procesory AMD Rome (EPYC postavené na Zen 2) jsou již dodávány prvním zákazníkům, ti ale nesmí zveřejňovat žádné benchmarky do doby, než budou procesory oficiálně představeny. Konkrétně by mělo jít nanejvýš o 64jádrové procesory schopné zpracovávat až 128 vláken najednou. Tato jádra budou vyráběna 7nm technologií u TSMC, využijí se také speciální I/O čipy, které budou vyráběny 14nm technologií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek