www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na CES 2019: Ryzen 3000 i "spotřební" 7nm Vega?

AMD na CES 2019: Ryzen 3000 i "spotřební" 7nm Vega?
, , aktualita
Stále jen tušíme, co si pro nás AMD přichystá na CES 2019, a tak se můžeme podívat, co k tomu mohou říci mistři fám z WCCFTech. Ti mluví především o tom, že si AMD připraví nový výkonný Radeon pro běžné spotřebitele. Bude to Vega?
K oblíbeným
reklama
Především se ale máme dočkat očekávaných procesorů Ryzen 3000, respektive alespoň podrobných informací o nich a navíc také APU Ryzen 3000. Ty by se měly zásadně lišit v tom, že procesory budou 7nm, ale APU ještě 12nm. Vedle toho všeho má AMD ještě dopodrobna mluvit o samotném 7nm procesu, takže pokud nepředstaví některé očekávané produkty, z informací o procesu si alespoň budeme moci odvodit, co by mohly nabídnout. 
 
 
AMD má ale také vypustit na trh spotřebitelskou verzi výkonného Radeonu, což by v této době měla být leda Vega II vyráběná 7nm procesem. Firma přitom doposud mluvila o tom, že 7nm Vega bude určena pouze pro profesionální karty a serverové akcelerátory.  
 
WCCFTech mluví o tom, že tato karta byl poslední projekt od Michaeal Rayfielda, který nyní končí na postu viceprezidenta radeonové divize. Dosavadní informace však říkaly spíše to, že 7nm Vega na řadových Radeonech byly spíše vzdušné zámky a jeden z důvodů, proč měl Rayfield skončit. 
 
Je velká otázka, zda taková karta vůbec přijde a zda od ní můžeme očekávat to samé co od ohlášených akcelerátorů, čili 4096bitové paměťové rozhraní a čtyři čipy HBM2. Jistě to ale bude (maximálně) 4096 Stream procesorů na podstatně vyšším taktu v porovnání s prvními Vegami. Nicméně karta schopná konkurovat hernímu hi-endu od NVIDIE to nebude, ale samotná NVIDIA dala AMD prostor reagovat i pomocí Vegy, když vyslala na trh GeForce 2000, které nevystřídaly starou generaci v rozmezí jejích cen. 
 
Herní 7nm Vega pak má být vyslána na trh někdy v první polovině roku a pokud s tím máme počítat, přináší to s sebou otázku, jak to bude s Navi, jejich výkonem a dostupností. WCCFTech se přitom dušují, že nástup takové Vegy je hotová věc a naopak představení APU Ryzen 3000U pro mobilní počítače není zaručeno. 
 
Jde přitom o 12nm APU se stále maximálně čtyřmi CPU jádry a 640 SP, která jsme očekávali, stejně jako očekáváme 7nm CPU Ryzen pro desktopy. A pokud má AMD představit Radeon RX s Vegou II, který přijde na trh do první poloviny příštího roku, může už klidně představit i nové Ryzeny, neboť ty očekáváme nejdříve dubnu i s novou čipovou sadou X570, ale spíše až v červnu. 
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala