www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD na CES 2019: Ryzen 3000 i "spotřební" 7nm Vega?

AMD na CES 2019: Ryzen 3000 i "spotřební" 7nm Vega?
, , aktualita
Stále jen tušíme, co si pro nás AMD přichystá na CES 2019, a tak se můžeme podívat, co k tomu mohou říci mistři fám z WCCFTech. Ti mluví především o tom, že si AMD připraví nový výkonný Radeon pro běžné spotřebitele. Bude to Vega?
K oblíbeným
reklama
Především se ale máme dočkat očekávaných procesorů Ryzen 3000, respektive alespoň podrobných informací o nich a navíc také APU Ryzen 3000. Ty by se měly zásadně lišit v tom, že procesory budou 7nm, ale APU ještě 12nm. Vedle toho všeho má AMD ještě dopodrobna mluvit o samotném 7nm procesu, takže pokud nepředstaví některé očekávané produkty, z informací o procesu si alespoň budeme moci odvodit, co by mohly nabídnout. 
 
 
AMD má ale také vypustit na trh spotřebitelskou verzi výkonného Radeonu, což by v této době měla být leda Vega II vyráběná 7nm procesem. Firma přitom doposud mluvila o tom, že 7nm Vega bude určena pouze pro profesionální karty a serverové akcelerátory.  
 
WCCFTech mluví o tom, že tato karta byl poslední projekt od Michaeal Rayfielda, který nyní končí na postu viceprezidenta radeonové divize. Dosavadní informace však říkaly spíše to, že 7nm Vega na řadových Radeonech byly spíše vzdušné zámky a jeden z důvodů, proč měl Rayfield skončit. 
 
Je velká otázka, zda taková karta vůbec přijde a zda od ní můžeme očekávat to samé co od ohlášených akcelerátorů, čili 4096bitové paměťové rozhraní a čtyři čipy HBM2. Jistě to ale bude (maximálně) 4096 Stream procesorů na podstatně vyšším taktu v porovnání s prvními Vegami. Nicméně karta schopná konkurovat hernímu hi-endu od NVIDIE to nebude, ale samotná NVIDIA dala AMD prostor reagovat i pomocí Vegy, když vyslala na trh GeForce 2000, které nevystřídaly starou generaci v rozmezí jejích cen. 
 
Herní 7nm Vega pak má být vyslána na trh někdy v první polovině roku a pokud s tím máme počítat, přináší to s sebou otázku, jak to bude s Navi, jejich výkonem a dostupností. WCCFTech se přitom dušují, že nástup takové Vegy je hotová věc a naopak představení APU Ryzen 3000U pro mobilní počítače není zaručeno. 
 
Jde přitom o 12nm APU se stále maximálně čtyřmi CPU jádry a 640 SP, která jsme očekávali, stejně jako očekáváme 7nm CPU Ryzen pro desktopy. A pokud má AMD představit Radeon RX s Vegou II, který přijde na trh do první poloviny příštího roku, může už klidně představit i nové Ryzeny, neboť ty očekáváme nejdříve dubnu i s novou čipovou sadou X570, ale spíše až v červnu. 
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů