www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K
, , aktualita
Intel se na letošním Computexu velice snažil urvat pozornost představením 28jádrového HEDT procesoru, který vybavený mocným napájecím systémem a ještě mocnějším chlazením běžel na 5 GHz. Nyní přichází odezva firmy AMD. 
reklama
Prezentaci Intelu můžeme do jisté míry brát jako zoufalý pokus ubrat firmě AMD vítr z plachet ještě před jejím představením 32jádrových procesorů Threadripper 2. generace. Nejlepší vodítko nám poskytuje ten fakt, že Intel jaksi zapomněl ve své prezentaci uvést, že jeho 28jádrový procesor Skylake-XCC (eXtreme Core Count) skutečně nedokáže běžně pracovat na 5 GHz při celkovém zatížení.
 
To je samozřejmě věc, na kterou bychom neskočili, neboť si nelze představit, že by to nějaký procesor Intelu s takovým počtem jader dnes dokázal, aniž by byl mohutně přetaktován a samozřejmě i pečlivě vybrán jako ten nejpodařenejší kousek z nejpodařenějších. Nicméně soudě dle ohlasů v hardwarových magazínech se Intelu podařilo, aby řada lidí skutečně nekriticky přijala myšlenku 28jádrového CPU na 5GHz all-core boost.
 
 
Vedle takového procesoru by tedy nabídka AMD čítající 32jádrové Threadrippery na taktech 3 až 3,4 GHz moc nenadchla a lze usuzovat, že to je přesně to, co Intel chtěl. AMD se nyní rozhodlo, že na Intel zaútočí jiným způsobem a využije k tomu jeho výroční Core i7-8086K, které označilo 40 let architektury x86 a k dispozici bude v omezené soutěžní sérii 8086 kusů. 
 
AMD uvedlo, že oceňuje přínos Intelu k vývoji této architektury v posledních dekádách, ale je "připraveno to nyní převzít". Proto dává možnost celkem 40 lidem oslavit příštích 40 let vývoje výkonných procesorů tím, že vymění svůj Core i7-8086K za 16jádrový Ryzen Threadripper 1950X. Na uvedených stránkách budou 25. června zveřejněny příslušné detaily, ale už nyní AMD upozorňuje, že akce platí pouze pro občany USA. 
 
Uvidíme, zda se později dozvíme, kolik lidí tuto možnost nakonec využilo. AMD však konečně ukazuje, že si od Intelu nenechá vše líbit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář