www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K
, , aktualita
Intel se na letošním Computexu velice snažil urvat pozornost představením 28jádrového HEDT procesoru, který vybavený mocným napájecím systémem a ještě mocnějším chlazením běžel na 5 GHz. Nyní přichází odezva firmy AMD. 
reklama
Prezentaci Intelu můžeme do jisté míry brát jako zoufalý pokus ubrat firmě AMD vítr z plachet ještě před jejím představením 32jádrových procesorů Threadripper 2. generace. Nejlepší vodítko nám poskytuje ten fakt, že Intel jaksi zapomněl ve své prezentaci uvést, že jeho 28jádrový procesor Skylake-XCC (eXtreme Core Count) skutečně nedokáže běžně pracovat na 5 GHz při celkovém zatížení.
 
To je samozřejmě věc, na kterou bychom neskočili, neboť si nelze představit, že by to nějaký procesor Intelu s takovým počtem jader dnes dokázal, aniž by byl mohutně přetaktován a samozřejmě i pečlivě vybrán jako ten nejpodařenejší kousek z nejpodařenějších. Nicméně soudě dle ohlasů v hardwarových magazínech se Intelu podařilo, aby řada lidí skutečně nekriticky přijala myšlenku 28jádrového CPU na 5GHz all-core boost.
 
 
Vedle takového procesoru by tedy nabídka AMD čítající 32jádrové Threadrippery na taktech 3 až 3,4 GHz moc nenadchla a lze usuzovat, že to je přesně to, co Intel chtěl. AMD se nyní rozhodlo, že na Intel zaútočí jiným způsobem a využije k tomu jeho výroční Core i7-8086K, které označilo 40 let architektury x86 a k dispozici bude v omezené soutěžní sérii 8086 kusů. 
 
AMD uvedlo, že oceňuje přínos Intelu k vývoji této architektury v posledních dekádách, ale je "připraveno to nyní převzít". Proto dává možnost celkem 40 lidem oslavit příštích 40 let vývoje výkonných procesorů tím, že vymění svůj Core i7-8086K za 16jádrový Ryzen Threadripper 1950X. Na uvedených stránkách budou 25. června zveřejněny příslušné detaily, ale už nyní AMD upozorňuje, že akce platí pouze pro občany USA. 
 
Uvidíme, zda se později dozvíme, kolik lidí tuto možnost nakonec využilo. AMD však konečně ukazuje, že si od Intelu nenechá vše líbit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů