www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K

AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K
, , aktualita
Intel se na letošním Computexu velice snažil urvat pozornost představením 28jádrového HEDT procesoru, který vybavený mocným napájecím systémem a ještě mocnějším chlazením běžel na 5 GHz. Nyní přichází odezva firmy AMD. 
K oblíbeným
reklama
Prezentaci Intelu můžeme do jisté míry brát jako zoufalý pokus ubrat firmě AMD vítr z plachet ještě před jejím představením 32jádrových procesorů Threadripper 2. generace. Nejlepší vodítko nám poskytuje ten fakt, že Intel jaksi zapomněl ve své prezentaci uvést, že jeho 28jádrový procesor Skylake-XCC (eXtreme Core Count) skutečně nedokáže běžně pracovat na 5 GHz při celkovém zatížení.
 
To je samozřejmě věc, na kterou bychom neskočili, neboť si nelze představit, že by to nějaký procesor Intelu s takovým počtem jader dnes dokázal, aniž by byl mohutně přetaktován a samozřejmě i pečlivě vybrán jako ten nejpodařenejší kousek z nejpodařenějších. Nicméně soudě dle ohlasů v hardwarových magazínech se Intelu podařilo, aby řada lidí skutečně nekriticky přijala myšlenku 28jádrového CPU na 5GHz all-core boost.
 
 
Vedle takového procesoru by tedy nabídka AMD čítající 32jádrové Threadrippery na taktech 3 až 3,4 GHz moc nenadchla a lze usuzovat, že to je přesně to, co Intel chtěl. AMD se nyní rozhodlo, že na Intel zaútočí jiným způsobem a využije k tomu jeho výroční Core i7-8086K, které označilo 40 let architektury x86 a k dispozici bude v omezené soutěžní sérii 8086 kusů. 
 
AMD uvedlo, že oceňuje přínos Intelu k vývoji této architektury v posledních dekádách, ale je "připraveno to nyní převzít". Proto dává možnost celkem 40 lidem oslavit příštích 40 let vývoje výkonných procesorů tím, že vymění svůj Core i7-8086K za 16jádrový Ryzen Threadripper 1950X. Na uvedených stránkách budou 25. června zveřejněny příslušné detaily, ale už nyní AMD upozorňuje, že akce platí pouze pro občany USA. 
 
Uvidíme, zda se později dozvíme, kolik lidí tuto možnost nakonec využilo. AMD však konečně ukazuje, že si od Intelu nenechá vše líbit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek