www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD nakonec přichystá Smart Access Memory i pro NVIDII a Intel

AMD nakonec přichystá Smart Access Memory i pro NVIDII a Intel
, , aktualita
AMD nejdříve ohlásilo svou technologii Smart Access Memory pouze pro nejnovější Radeony, Ryzeny a čipové sady, ovšem NVIDIA poté oznámila, že přichystá odpověď, která nebude hardwarově tak omezena. Reakce se dala očekávat.
K oblíbeným
reklama
AMD Smart Access Memory (SMA) přidává hrám sotva pár procent výkonu, ovšem je to nárůst, který je zdarma, i když zatím jen pro majitele toho "pravého" hardwaru a těch zatím moc není. NVIDIA přitom nedávno ohlásila, že plánuje svou verzi SMA, neboť tato technologie ostatně vychází z obecně dostupné funkce sběrnice PCI Express, takže se skutečně dalo očekávat, že AMD nadále nebude bazírovat na svých dříve stanovených hardwarových omezeních. A skutečně.
 
 
V rozhovoru pro PCWorld nám zástupce firmy AMD potvrdil, že v týmech Ryzen i Radeon se už pracuje na tom, aby SAM mohl fungovat i na procesorech Intel v případě využití grafiky Radeon, anebo naopak na grafikách NVIDIA, pokud budou pracovat na systému s CPU Ryzen. Čili pokud NVIDIA ohlásila univerzálně fungující řešení, rodí se nám tu nový široce využívaný standard, což je pouze dobře z hlediska přilákání herních vývojářů, aby měli motivaci novou možnost začít využívat. 
 
Zatím však neznáme žádné podrobnosti, čili jistá omezení mohou přetrvat, a to třeba z hlediska verze sběrnice PCI Express nebo generace grafických karet, takže uvidíme. 
 
Je také otázka, kam to všechno povede a máme tu především dvě neznámé: výkon a využití paměti. Zřejmé je, že vývojáři s funkcí SAM doposud spíše nepočítali, takže její přínos se teprve může ukázat, ovšem to je spojeno právě s využitím paměti. AMD je v tomto případě aktuálně ve výhodě, protože i jeho ekvivalent pro RTX 3070 má k dispozici mnohem více paměti, z níž si logicky může o to více ukousnout procesor. A ani RTX 3080 s 10GB bufferem nemusí mít v některých titulech dost na rozdávání a určitě ne tolik jako 16GB Radeony. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře