www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD opět nabízí aktualizační sadu BIOSu pro bezvýchodné situace

AMD opět nabízí aktualizační sadu BIOSu pro bezvýchodné situace
, , aktualita
Výhoda nové platformy AMD založené na patici AM4 je, že nabízí zpětnou kompatibilitu. Z toho ale také koukají problémy v případě, že máme starší desku a nový procesor, který na ní bez aktualizovaného BIOSu nefunguje. 
K oblíbeným
reklama
Intel jde jinou cestou a nabízí až na výjimky ke každé nové generaci procesorů také nové čipové sady, čili i nové základní desky a nezáleží už moc na tom, co nového tyto desky samy o sobě přinášejí. AMD chce nabídnout zpětnou kompatibilitu nových procesorů se staršími deskami, ovšem to znamená, že uživatel se musí sám postarat o aktualizování BIOSu. To není problém v případě, že si pořídí jen nový procesor a má ještě k dispozici starý. Prostě jen před instalací nového aktualizuje BIOS a je připraven.
 
 
V případě koupě staršího modelu desky a nového procesoru pak musí sledovat, zda ta má na své krabici nalepen následující štítek, který značí, že přichází již z novou verzí BIOSu připravenou pro APU Raven Ridge nebo prostě CPU Ryzen 2000. 
 
 
Pokud ale někdo skončí s neaktualizovanou deskou a novým procesorem, bez cizí pomoci nemá možnost svou sestavu rozchodit. Proto se AMD rozhodlo spustit program UEFI Update Boot Kits a nabízí k zapůjčení hardwarové sady, které nám umožní najít východisko. 
 
Tyto sady nabízelo už při příležitosti vypuštění právě nových APU a nyní bylo potvrzeno, že s tím bude pokračovat i pro nové procesory Ryzen 2000. Potvrdil to sám James Prior ve vyjádření pro Overclock3D. 
 
Proces vyžádání Boot Kitu se nezměnil od dřívějšího případu, ale požadavky jsou trošku odlišné. Jako obvykle AMD žádá uživatele o to, aby se nejdříve zkusili dohodnout v obchodě, kde si nový procesor pořídili. Poté má případně následovat pokus kontaktovat výrobce desky, aby ten zaslal výměnou nový kus s již aktuálním BIOSem až pak jako poslední možnost následuje pomoc od AMD a zapůjčený Boot Kit. 
 
AMD však bude vyžadovat fotografii vašeho procesoru, která jasně ukazuje modelové označení a také unikátní sériové číslo a dále kopii faktury. Pak také nestačí jen ujištění, že jsme se snažili situaci řešit jinak a přiložit musíme také komunikaci s výrobcem desky, která ukáže, proč ten nebyl ochoten pomoci. Až pak bude odeslán procesor AMD z řady A-Series pro AM4, s jehož pomocí si aktualizujeme BIOS a ten bychom pak měli do 10 pracovních dnů vrátit zpět, a to ne nutně s poskytnutým chladičem. 
 
Nelze předpokládat, že takové možnosti využije velké množství lidí, ale je dobré vědět, že AMD nás nechce nechat na holičkách, když všechny ostatní možnosti selžou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek