www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
, , aktualita
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se ani slůvkem nezmínila o tom, jak je to s náhle prodlouženými lhůtami dodání objednaných 7nm čipletů, které pro ni vyrábí tchaj-wanská TSMC. Její dnešní oznámení ale vypovídá o tom, že na tom něco bude. 
 
V prvé řadě tu ale máme konečné potvrzení toho, že letos opravdu nastoupí první procesory Threadripper 3. generace. Ale i v jejich případě je vidět, že s výrobou 7nm čipletů to asi nebude ideální. Posuďte sami: 
 
 
Očekávali bychom, že AMD nové Threadrippery uvede na trh alespoň se 32 jádry, což je počet, na nějž se dostala druhá generace. Obrázek ale jasně říká, že listopadová premiéra se chystá s 24 jádry, což znamená, že takové Threadrippery budou mít maximálně tři čiplety z celkových osmi možných, respektive přinejmenším počet jader odpovídající třem čipletům. Ty mohou být nakonec třeba čtyři s deaktivovanými jádry, to nám nejlépe ukáží až informace o kapacitě L3 cache. Takže uvidíme. 
 
Doprovodné informace pak říkají, že AMD se nyní zaměřuje na uspokojení velké poptávky po 3. generaci procesorů Ryzen a že plánuje vypustit procesor Ryzen 9 3950X i první zástupce třetí generace Threadripperů v dostatečném počtu během letošního listopadu. Věří pak, že výsledek bude stát za to čekání. 
 
Je tak naprosto zřejmé, že AMD se potýká s nedostatkem zdrojů a současně s velkou poptávkou. Zatím také nemáme z oficiálních zdrojů vůbec žádné informace o slabších procesorech Ryzen 5 a také nic nevíme o slabších verzích grafických karet s čipy Navi. Můžeme však tušit, že ty přijdou na trh spíše později než dříve jako další 7nm produkty. 
 
AMD tak musí opět čelit problémům s výrobou, které nemůže samo ovlivnit, ovšem s tím rozdílem, že nyní se s daleko většími potížemi stejného druhu potýká také Intel. Od toho lze čekat odpověď na Ryzen 3000 až v příštím roce, takže AMD si může dovolit zdržení. Zato mainstreamové karty s čipy Navi bychom určitě rádi viděli na trhu co nejdříve. 
 
 
Zdroj: AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře