www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
, , aktualita
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se ani slůvkem nezmínila o tom, jak je to s náhle prodlouženými lhůtami dodání objednaných 7nm čipletů, které pro ni vyrábí tchaj-wanská TSMC. Její dnešní oznámení ale vypovídá o tom, že na tom něco bude. 
 
V prvé řadě tu ale máme konečné potvrzení toho, že letos opravdu nastoupí první procesory Threadripper 3. generace. Ale i v jejich případě je vidět, že s výrobou 7nm čipletů to asi nebude ideální. Posuďte sami: 
 
 
Očekávali bychom, že AMD nové Threadrippery uvede na trh alespoň se 32 jádry, což je počet, na nějž se dostala druhá generace. Obrázek ale jasně říká, že listopadová premiéra se chystá s 24 jádry, což znamená, že takové Threadrippery budou mít maximálně tři čiplety z celkových osmi možných, respektive přinejmenším počet jader odpovídající třem čipletům. Ty mohou být nakonec třeba čtyři s deaktivovanými jádry, to nám nejlépe ukáží až informace o kapacitě L3 cache. Takže uvidíme. 
 
Doprovodné informace pak říkají, že AMD se nyní zaměřuje na uspokojení velké poptávky po 3. generaci procesorů Ryzen a že plánuje vypustit procesor Ryzen 9 3950X i první zástupce třetí generace Threadripperů v dostatečném počtu během letošního listopadu. Věří pak, že výsledek bude stát za to čekání. 
 
Je tak naprosto zřejmé, že AMD se potýká s nedostatkem zdrojů a současně s velkou poptávkou. Zatím také nemáme z oficiálních zdrojů vůbec žádné informace o slabších procesorech Ryzen 5 a také nic nevíme o slabších verzích grafických karet s čipy Navi. Můžeme však tušit, že ty přijdou na trh spíše později než dříve jako další 7nm produkty. 
 
AMD tak musí opět čelit problémům s výrobou, které nemůže samo ovlivnit, ovšem s tím rozdílem, že nyní se s daleko většími potížemi stejného druhu potýká také Intel. Od toho lze čekat odpověď na Ryzen 3000 až v příštím roce, takže AMD si může dovolit zdržení. Zato mainstreamové karty s čipy Navi bychom určitě rádi viděli na trhu co nejdříve. 
 
 
Zdroj: AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář