www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X

AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
, , aktualita
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se ani slůvkem nezmínila o tom, jak je to s náhle prodlouženými lhůtami dodání objednaných 7nm čipletů, které pro ni vyrábí tchaj-wanská TSMC. Její dnešní oznámení ale vypovídá o tom, že na tom něco bude. 
 
V prvé řadě tu ale máme konečné potvrzení toho, že letos opravdu nastoupí první procesory Threadripper 3. generace. Ale i v jejich případě je vidět, že s výrobou 7nm čipletů to asi nebude ideální. Posuďte sami: 
 
 
Očekávali bychom, že AMD nové Threadrippery uvede na trh alespoň se 32 jádry, což je počet, na nějž se dostala druhá generace. Obrázek ale jasně říká, že listopadová premiéra se chystá s 24 jádry, což znamená, že takové Threadrippery budou mít maximálně tři čiplety z celkových osmi možných, respektive přinejmenším počet jader odpovídající třem čipletům. Ty mohou být nakonec třeba čtyři s deaktivovanými jádry, to nám nejlépe ukáží až informace o kapacitě L3 cache. Takže uvidíme. 
 
Doprovodné informace pak říkají, že AMD se nyní zaměřuje na uspokojení velké poptávky po 3. generaci procesorů Ryzen a že plánuje vypustit procesor Ryzen 9 3950X i první zástupce třetí generace Threadripperů v dostatečném počtu během letošního listopadu. Věří pak, že výsledek bude stát za to čekání. 
 
Je tak naprosto zřejmé, že AMD se potýká s nedostatkem zdrojů a současně s velkou poptávkou. Zatím také nemáme z oficiálních zdrojů vůbec žádné informace o slabších procesorech Ryzen 5 a také nic nevíme o slabších verzích grafických karet s čipy Navi. Můžeme však tušit, že ty přijdou na trh spíše později než dříve jako další 7nm produkty. 
 
AMD tak musí opět čelit problémům s výrobou, které nemůže samo ovlivnit, ovšem s tím rozdílem, že nyní se s daleko většími potížemi stejného druhu potýká také Intel. Od toho lze čekat odpověď na Ryzen 3000 až v příštím roce, takže AMD si může dovolit zdržení. Zato mainstreamové karty s čipy Navi bychom určitě rádi viděli na trhu co nejdříve. 
 
 
Zdroj: AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek