www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká

AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká
, , aktualita
Spoiler je nový exploit, který má velice blízko známému Spectre, takže jde opět o spekulativní spouštění kódu coby technika pro navýšení výkonu. Ta ovšem může být zneužita, ovšem v případě Spoileru ne na procesorech AMD. 
K oblíbeným
reklama
AMD se tak nechalo slyšet, že Spoiler se jeho procesorů netýká, i když to vypadá, že mnohé lidi už něco takového ani nezajímá. Před více než rokem se objevil Spectre a Meltdown a kdo očekával, že to otřese procesorovým světem, ten může čekat dál. Intel má v současné době problém vyrobit dostatek procesorů, aby uspokojil poptávku na trhu a žádné chyby, které jsou novými generacemi procesorů postupně napravovány, se tak na celkovém zájmu nepodepsaly. Na druhou stranu, pokud nejde o serverové procesory, ale třeba o výběr CPU pro domácí PC, může nás Spectre, Meltdown nebo i nový Spoiler nechat chladnými.
 
 
Spoiler tak využívá spekulativní provádění kódu, jímž se procesory snaží zvyšovat celkový výkon. Útočník tak může získat data vedlejších procesů z cache procesoru, kde se mohou skrývat třeba hesla nebo jiné užitečné informace. Asi největší rozdíl mezi Spoilerem a Spectre je, že Spoiler se vůbec netýká procesorů AMD. 
 
V případě procesorů Intel ale jde o chybu, kterou mají už staré Core 2 Duo až po nejnovější Coffee Lake či Coffee Lake Refresh. Lze navíc dle Tom's Hardware bezpečně očekávat, že se jí nevyhnou ani Cascade Lake a Ice Lake, které ještě nepřišly na trh, ale těžko je někdo bude předělávat. Fyzicky tak náchylné budou, ale na trhu už vstoupí se softwarovou opravou. 
 
 
V AMD tak mohou být rádi, že se jich tato věc netýká. Jeden z výzkumníků, kteří Spoiler objevili, se totiž nechal slyšet, že příslušné záplaty mohou způsobit velice výraznou ztrátu výkonu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů