www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká

AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká
, , aktualita
Spoiler je nový exploit, který má velice blízko známému Spectre, takže jde opět o spekulativní spouštění kódu coby technika pro navýšení výkonu. Ta ovšem může být zneužita, ovšem v případě Spoileru ne na procesorech AMD. 
K oblíbeným
reklama
AMD se tak nechalo slyšet, že Spoiler se jeho procesorů netýká, i když to vypadá, že mnohé lidi už něco takového ani nezajímá. Před více než rokem se objevil Spectre a Meltdown a kdo očekával, že to otřese procesorovým světem, ten může čekat dál. Intel má v současné době problém vyrobit dostatek procesorů, aby uspokojil poptávku na trhu a žádné chyby, které jsou novými generacemi procesorů postupně napravovány, se tak na celkovém zájmu nepodepsaly. Na druhou stranu, pokud nejde o serverové procesory, ale třeba o výběr CPU pro domácí PC, může nás Spectre, Meltdown nebo i nový Spoiler nechat chladnými.
 
 
Spoiler tak využívá spekulativní provádění kódu, jímž se procesory snaží zvyšovat celkový výkon. Útočník tak může získat data vedlejších procesů z cache procesoru, kde se mohou skrývat třeba hesla nebo jiné užitečné informace. Asi největší rozdíl mezi Spoilerem a Spectre je, že Spoiler se vůbec netýká procesorů AMD. 
 
V případě procesorů Intel ale jde o chybu, kterou mají už staré Core 2 Duo až po nejnovější Coffee Lake či Coffee Lake Refresh. Lze navíc dle Tom's Hardware bezpečně očekávat, že se jí nevyhnou ani Cascade Lake a Ice Lake, které ještě nepřišly na trh, ale těžko je někdo bude předělávat. Fyzicky tak náchylné budou, ale na trhu už vstoupí se softwarovou opravou. 
 
 
V AMD tak mohou být rádi, že se jich tato věc netýká. Jeden z výzkumníků, kteří Spoiler objevili, se totiž nechal slyšet, že příslušné záplaty mohou způsobit velice výraznou ztrátu výkonu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková