www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12

AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12
, , aktualita
Zástupci AMD přicestovali do Říma, aby v tomto městě jasně spojeném s jeho aktuální generací serverových procesorů EPYC představili nový 64jádrový model. Jde o EPYC 7H12, který dosahuje TDP 280 W. Co za to nabídne?
K oblíbeným
reklama
AMD mělo dosud v nabídce dva 64jádrové procesory EPYC, a sice EPYC 7742 a EPYC 7702 se základním taktem přinejlepším 2,25 GHz a turbem 3,4 GHz s TDP až 225 W. Nový EPYC s nezvyklým označením 7H12 přitom má TDP 280 W, takže je zřejmé, že při zachování stejného počtu jader by měl nabídnout vyšší základní takt. 
 
 
Ten skutečně je na úrovni 2,6 GHz, přičemž turbo je překvapivě 3,3 GHz, čili nejnižší ze všech tří 64jádrových EPYCů. Jenomže v případě takovýchto procesorů lze předpokládat, že ty poběží především se zátěží více jader, pokud možno všech a tehdy je mnohem více než nejvyšší turbo důležitý základní takt a ten je naopak výrazně vyšší než u ostatních dvou modelů. 
 
EPYC 7H12 bude určen především pro nasazení v HPC systémech, a to nejlépe takových, které využívají vodní chlazení či klimatizované prostředí, nebo ideálně obojí naráz. Tento procesor už testovala společnost ATOS ve svém superpočítači BullSequana XH2000 právě s vodním chlazením a dosáhla s ním v LINPACK výkonu 4,2 TeraFLOPS, což je o 11 % více v porovnání s dosavadním hi-endem v podobě EPYC 7742. 
 
Na stejné události pak AMD ukazovalo i pět nových serverových platforem Dell EMC PowerEdge, o nichž jsme se ale zmínili již včera, pak tu byli i zástupci IBM hovořící o tom, jak nové EPYC pomohou více zabezpečit cloudové servery a poskytnou vysoký výkon pro různé úlohy a procesory EPYC si osvojí také firma TSMC, jíž pomohou při dalším vývoji příštích výrobních technologií. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek