www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12

AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12
, , aktualita
Zástupci AMD přicestovali do Říma, aby v tomto městě jasně spojeném s jeho aktuální generací serverových procesorů EPYC představili nový 64jádrový model. Jde o EPYC 7H12, který dosahuje TDP 280 W. Co za to nabídne?
K oblíbeným
reklama
AMD mělo dosud v nabídce dva 64jádrové procesory EPYC, a sice EPYC 7742 a EPYC 7702 se základním taktem přinejlepším 2,25 GHz a turbem 3,4 GHz s TDP až 225 W. Nový EPYC s nezvyklým označením 7H12 přitom má TDP 280 W, takže je zřejmé, že při zachování stejného počtu jader by měl nabídnout vyšší základní takt. 
 
 
Ten skutečně je na úrovni 2,6 GHz, přičemž turbo je překvapivě 3,3 GHz, čili nejnižší ze všech tří 64jádrových EPYCů. Jenomže v případě takovýchto procesorů lze předpokládat, že ty poběží především se zátěží více jader, pokud možno všech a tehdy je mnohem více než nejvyšší turbo důležitý základní takt a ten je naopak výrazně vyšší než u ostatních dvou modelů. 
 
EPYC 7H12 bude určen především pro nasazení v HPC systémech, a to nejlépe takových, které využívají vodní chlazení či klimatizované prostředí, nebo ideálně obojí naráz. Tento procesor už testovala společnost ATOS ve svém superpočítači BullSequana XH2000 právě s vodním chlazením a dosáhla s ním v LINPACK výkonu 4,2 TeraFLOPS, což je o 11 % více v porovnání s dosavadním hi-endem v podobě EPYC 7742. 
 
Na stejné události pak AMD ukazovalo i pět nových serverových platforem Dell EMC PowerEdge, o nichž jsme se ale zmínili již včera, pak tu byli i zástupci IBM hovořící o tom, jak nové EPYC pomohou více zabezpečit cloudové servery a poskytnou vysoký výkon pro různé úlohy a procesory EPYC si osvojí také firma TSMC, jíž pomohou při dalším vývoji příštích výrobních technologií. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala