www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky
, , aktualita
Už před řadou dní jsme se dozvěděli, že AMD bude ke svým kartám nabízet hned tři hry zdarma a mezi ty bude patřit také střílečka Strange Brigade. Nyní přichází další informace o její podpoře technologií FreeSync 2 HDR a také asynchronní grafiky. 
reklama
Strange Brigade vypadá jako spojení her Tomb Raider a Serious Sam. Se svou skupinou podivínů budete v žánru kooperační střílečky kosit především stvůry a nestvůry ze starého Egypta, sem tam dáte přes prsty nějakému bossovi a to vše s notnou omáčkou z mystiky. Jde o jeden ze tří herních titulů, které AMD nově nabízí ke svým kartám, takže to je velice slušná přidaná hodnota vzhledem k tomu, že to platí shodně pro karty AMD Radeon RX Vega, RX 580 i RX 570. Ostatní dvě hry jsou Assassin's Creed Odyssey a Star Control: Origins a celkově jde o hodnotu 145 eur. 
 
 
AMD si pro Strange Brigade připravilo také ovladače Radeon Software 18.8.2, které slibují v tomto titulu jednak celkově vyšší výkon než starší verze, ale také podporu technologií FreeSync 2 HDR a Asynchronous Compute. 
 
 
V případě FreeSync je to jasné, jde o synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, aby nedocházelo k roztrhání obrazu a také tato technologie slouží k docílení co nejkratšího zpoždění výstupu. Nová verze navíc podporuje širší gamut na monitorech s podporou HDR (High Dynamic Range), což by se mělo v kombinaci temných kobek a osvětleného pouštního prostředí dobře vyjímat, ale to nemáme jak posoudit. 
 
Asynchronous Compute přišel do povědomí s DirectX 12 a slibuje lepší využití prostředků GPU efektivnějším řaděním úloh ke zpracování. Obecně se má za to, že tato funkce pracuje lépe právě na kartách AMD. Nicméně Strange Brigade bude také první hra, která bude vedle DirectX 12 podporovat také Vulkan a právě toto API bude nejspíše lepší volbou pro karty AMD. 
 
Zdroj: TZ AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek