www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky
, , aktualita
Už před řadou dní jsme se dozvěděli, že AMD bude ke svým kartám nabízet hned tři hry zdarma a mezi ty bude patřit také střílečka Strange Brigade. Nyní přichází další informace o její podpoře technologií FreeSync 2 HDR a také asynchronní grafiky. 
K oblíbeným
reklama
Strange Brigade vypadá jako spojení her Tomb Raider a Serious Sam. Se svou skupinou podivínů budete v žánru kooperační střílečky kosit především stvůry a nestvůry ze starého Egypta, sem tam dáte přes prsty nějakému bossovi a to vše s notnou omáčkou z mystiky. Jde o jeden ze tří herních titulů, které AMD nově nabízí ke svým kartám, takže to je velice slušná přidaná hodnota vzhledem k tomu, že to platí shodně pro karty AMD Radeon RX Vega, RX 580 i RX 570. Ostatní dvě hry jsou Assassin's Creed Odyssey a Star Control: Origins a celkově jde o hodnotu 145 eur. 
 
 
AMD si pro Strange Brigade připravilo také ovladače Radeon Software 18.8.2, které slibují v tomto titulu jednak celkově vyšší výkon než starší verze, ale také podporu technologií FreeSync 2 HDR a Asynchronous Compute. 
 
 
V případě FreeSync je to jasné, jde o synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, aby nedocházelo k roztrhání obrazu a také tato technologie slouží k docílení co nejkratšího zpoždění výstupu. Nová verze navíc podporuje širší gamut na monitorech s podporou HDR (High Dynamic Range), což by se mělo v kombinaci temných kobek a osvětleného pouštního prostředí dobře vyjímat, ale to nemáme jak posoudit. 
 
Asynchronous Compute přišel do povědomí s DirectX 12 a slibuje lepší využití prostředků GPU efektivnějším řaděním úloh ke zpracování. Obecně se má za to, že tato funkce pracuje lépe právě na kartách AMD. Nicméně Strange Brigade bude také první hra, která bude vedle DirectX 12 podporovat také Vulkan a právě toto API bude nejspíše lepší volbou pro karty AMD. 
 
Zdroj: TZ AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek