www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky
, , aktualita
Už před řadou dní jsme se dozvěděli, že AMD bude ke svým kartám nabízet hned tři hry zdarma a mezi ty bude patřit také střílečka Strange Brigade. Nyní přichází další informace o její podpoře technologií FreeSync 2 HDR a také asynchronní grafiky. 
K oblíbeným
reklama
Strange Brigade vypadá jako spojení her Tomb Raider a Serious Sam. Se svou skupinou podivínů budete v žánru kooperační střílečky kosit především stvůry a nestvůry ze starého Egypta, sem tam dáte přes prsty nějakému bossovi a to vše s notnou omáčkou z mystiky. Jde o jeden ze tří herních titulů, které AMD nově nabízí ke svým kartám, takže to je velice slušná přidaná hodnota vzhledem k tomu, že to platí shodně pro karty AMD Radeon RX Vega, RX 580 i RX 570. Ostatní dvě hry jsou Assassin's Creed Odyssey a Star Control: Origins a celkově jde o hodnotu 145 eur. 
 
 
AMD si pro Strange Brigade připravilo také ovladače Radeon Software 18.8.2, které slibují v tomto titulu jednak celkově vyšší výkon než starší verze, ale také podporu technologií FreeSync 2 HDR a Asynchronous Compute. 
 
 
V případě FreeSync je to jasné, jde o synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, aby nedocházelo k roztrhání obrazu a také tato technologie slouží k docílení co nejkratšího zpoždění výstupu. Nová verze navíc podporuje širší gamut na monitorech s podporou HDR (High Dynamic Range), což by se mělo v kombinaci temných kobek a osvětleného pouštního prostředí dobře vyjímat, ale to nemáme jak posoudit. 
 
Asynchronous Compute přišel do povědomí s DirectX 12 a slibuje lepší využití prostředků GPU efektivnějším řaděním úloh ke zpracování. Obecně se má za to, že tato funkce pracuje lépe právě na kartách AMD. Nicméně Strange Brigade bude také první hra, která bude vedle DirectX 12 podporovat také Vulkan a právě toto API bude nejspíše lepší volbou pro karty AMD. 
 
Zdroj: TZ AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek