www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky

AMD přináší se Strange Brigade podporu FreeSync 2 HDR i asynchronního zpracování grafiky
, , aktualita
Už před řadou dní jsme se dozvěděli, že AMD bude ke svým kartám nabízet hned tři hry zdarma a mezi ty bude patřit také střílečka Strange Brigade. Nyní přichází další informace o její podpoře technologií FreeSync 2 HDR a také asynchronní grafiky. 
reklama
Strange Brigade vypadá jako spojení her Tomb Raider a Serious Sam. Se svou skupinou podivínů budete v žánru kooperační střílečky kosit především stvůry a nestvůry ze starého Egypta, sem tam dáte přes prsty nějakému bossovi a to vše s notnou omáčkou z mystiky. Jde o jeden ze tří herních titulů, které AMD nově nabízí ke svým kartám, takže to je velice slušná přidaná hodnota vzhledem k tomu, že to platí shodně pro karty AMD Radeon RX Vega, RX 580 i RX 570. Ostatní dvě hry jsou Assassin's Creed Odyssey a Star Control: Origins a celkově jde o hodnotu 145 eur. 
 
 
AMD si pro Strange Brigade připravilo také ovladače Radeon Software 18.8.2, které slibují v tomto titulu jednak celkově vyšší výkon než starší verze, ale také podporu technologií FreeSync 2 HDR a Asynchronous Compute. 
 
 
V případě FreeSync je to jasné, jde o synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem, aby nedocházelo k roztrhání obrazu a také tato technologie slouží k docílení co nejkratšího zpoždění výstupu. Nová verze navíc podporuje širší gamut na monitorech s podporou HDR (High Dynamic Range), což by se mělo v kombinaci temných kobek a osvětleného pouštního prostředí dobře vyjímat, ale to nemáme jak posoudit. 
 
Asynchronous Compute přišel do povědomí s DirectX 12 a slibuje lepší využití prostředků GPU efektivnějším řaděním úloh ke zpracování. Obecně se má za to, že tato funkce pracuje lépe právě na kartách AMD. Nicméně Strange Brigade bude také první hra, která bude vedle DirectX 12 podporovat také Vulkan a právě toto API bude nejspíše lepší volbou pro karty AMD. 
 
Zdroj: TZ AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek