www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000
, , aktualita
Velký ohlas vyvolal průzkum overclockera der8auera, který v přehledných grafech zveřejnil to, jak málo procesorů Ryzen 3000 dosahuje svého maximálního turba udávaného ve specifikacích. Co na to AMD?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba upozornit, že data, která der8auer nasbíral a zveřejnil, pocházejí z dotazníku vyplněného dobrovolníky. Nikdo tak nemůže zaručit jejich pravost, i když sám der8auer se snažil z výsledků vyloučit podezřelé záznamy nebo případně i takové, které neodpovídaly obvyklému nasazení desktopových procesorů. Například šlo o případ použití vodního chlazení s aktivně chlazeným médiem kolujícím trubičkami, což pochopitelně není zrovna etalon pro běžnou sestavu. 
 
 
Průzkumu se ovšem účastnily necelé tři tisíce lidí, takže bylo jasné, že výsledky nelze jen tak odmítnout jako nevěrohodné a označit všechny participující za neumětele, kteří neumí zprovoznit počítač, správně nasadit chladič, atd. A nyní tu už máme navíc reakci od firmy AMD, která ukazuje, že to vše má reálný základ. 
 
AMD nás ujišťuje, že s potěšením sleduje vřelé přijetí nových procesorů Ryzen zvláště mezi nadšenci, a to včetně tohoto případu. Ví tak o tom, jak někteří majitelé CPU Ryzen 3000 mluví o turbo frekvencích, které nedosahují slibovaných hodnot. 
 
Dále AMD upozorňuje, že turbo je závislé na několika proměnných včetně typu zátěže, designu celého systému či na chlazení. Nicméně byl identifikován jistý problém ve firmwaru, který v některých situacích snižuje turbo a nyní se pracuje na nové verzi, kterou by dohledné době měli dostat výrobci základních desek, aby připravili nové verze BIOSů. 
 
Nakonec jsme se dozvěděli, že 10. září nám AMD poskytne další informace o tom, kdy budou dané aktualizace k dispozici. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář