www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000
, , aktualita
Velký ohlas vyvolal průzkum overclockera der8auera, který v přehledných grafech zveřejnil to, jak málo procesorů Ryzen 3000 dosahuje svého maximálního turba udávaného ve specifikacích. Co na to AMD?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba upozornit, že data, která der8auer nasbíral a zveřejnil, pocházejí z dotazníku vyplněného dobrovolníky. Nikdo tak nemůže zaručit jejich pravost, i když sám der8auer se snažil z výsledků vyloučit podezřelé záznamy nebo případně i takové, které neodpovídaly obvyklému nasazení desktopových procesorů. Například šlo o případ použití vodního chlazení s aktivně chlazeným médiem kolujícím trubičkami, což pochopitelně není zrovna etalon pro běžnou sestavu. 
 
 
Průzkumu se ovšem účastnily necelé tři tisíce lidí, takže bylo jasné, že výsledky nelze jen tak odmítnout jako nevěrohodné a označit všechny participující za neumětele, kteří neumí zprovoznit počítač, správně nasadit chladič, atd. A nyní tu už máme navíc reakci od firmy AMD, která ukazuje, že to vše má reálný základ. 
 
AMD nás ujišťuje, že s potěšením sleduje vřelé přijetí nových procesorů Ryzen zvláště mezi nadšenci, a to včetně tohoto případu. Ví tak o tom, jak někteří majitelé CPU Ryzen 3000 mluví o turbo frekvencích, které nedosahují slibovaných hodnot. 
 
Dále AMD upozorňuje, že turbo je závislé na několika proměnných včetně typu zátěže, designu celého systému či na chlazení. Nicméně byl identifikován jistý problém ve firmwaru, který v některých situacích snižuje turbo a nyní se pracuje na nové verzi, kterou by dohledné době měli dostat výrobci základních desek, aby připravili nové verze BIOSů. 
 
Nakonec jsme se dozvěděli, že 10. září nám AMD poskytne další informace o tom, kdy budou dané aktualizace k dispozici. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek