www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000

AMD přinese nový firmware řešící slabé turbo CPU Ryzen 3000
, , aktualita
Velký ohlas vyvolal průzkum overclockera der8auera, který v přehledných grafech zveřejnil to, jak málo procesorů Ryzen 3000 dosahuje svého maximálního turba udávaného ve specifikacích. Co na to AMD?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba upozornit, že data, která der8auer nasbíral a zveřejnil, pocházejí z dotazníku vyplněného dobrovolníky. Nikdo tak nemůže zaručit jejich pravost, i když sám der8auer se snažil z výsledků vyloučit podezřelé záznamy nebo případně i takové, které neodpovídaly obvyklému nasazení desktopových procesorů. Například šlo o případ použití vodního chlazení s aktivně chlazeným médiem kolujícím trubičkami, což pochopitelně není zrovna etalon pro běžnou sestavu. 
 
 
Průzkumu se ovšem účastnily necelé tři tisíce lidí, takže bylo jasné, že výsledky nelze jen tak odmítnout jako nevěrohodné a označit všechny participující za neumětele, kteří neumí zprovoznit počítač, správně nasadit chladič, atd. A nyní tu už máme navíc reakci od firmy AMD, která ukazuje, že to vše má reálný základ. 
 
AMD nás ujišťuje, že s potěšením sleduje vřelé přijetí nových procesorů Ryzen zvláště mezi nadšenci, a to včetně tohoto případu. Ví tak o tom, jak někteří majitelé CPU Ryzen 3000 mluví o turbo frekvencích, které nedosahují slibovaných hodnot. 
 
Dále AMD upozorňuje, že turbo je závislé na několika proměnných včetně typu zátěže, designu celého systému či na chlazení. Nicméně byl identifikován jistý problém ve firmwaru, který v některých situacích snižuje turbo a nyní se pracuje na nové verzi, kterou by dohledné době měli dostat výrobci základních desek, aby připravili nové verze BIOSů. 
 
Nakonec jsme se dozvěděli, že 10. září nám AMD poskytne další informace o tom, kdy budou dané aktualizace k dispozici. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář