www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?

AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
K oblíbeným
reklama
Spoluzakladatel firmy Alienware se tedy přesunul do AMD a ve firmě Dell, pod kterou Alienware už nějaký ten pátek patří, nepracuje už od 3. července. Lisa Su jej už přivítala do svých řad, takže už to máme potvrzeno, ale zbývá ještě zjistit, co bude Frank Azor v AMD dělat. 
 
 
Sám svůj přestup bere jako velkou příležitost k tomu, aby posunul kupředu celý herní průmysl. Lisa Su jej přitom označila jako šéfarchitekta herních řešení, což je i oficiální označení jeho pozice (Chief Architect of Gaming Solutions). 
 
Frank Azor tak v AMD pracuje od tohoto pondělí, ale jinak se od něj či od AMD nic nedozvíme. Analytik Patrick Moorhead však ve Forbesu tento krok komentoval a označil jej za velký úspěch pro AMD. Franka Azora vidí jako obrovskou ikonu celého herního průmyslu, která dokáže porozumět hráčům, vydavatelům nebo i výrobcům periferií. 
 
Azorovým přímým nadřízeným by měl být Sandeep Chennakeshu, šéf divize Computing and Graphics. Náplní pracovní pozice šéfarchitekta herních řešení by pak měl být rozvoj meziplatformních řešení firmy AMD, která zahrnují PC, konzole a cloud (streamované hry), aby do toho byly zahrnuty všechny relevantní divize v AMD. V podstatě jde o všechny hlavní divize včetně semi-custom. 
 
Frank Azor by tak měl v podstatě sloužit jako pojítko pro koordinaci snah společnosti AMD v celém herním průmyslu. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů