www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?

AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
K oblíbeným
reklama
Spoluzakladatel firmy Alienware se tedy přesunul do AMD a ve firmě Dell, pod kterou Alienware už nějaký ten pátek patří, nepracuje už od 3. července. Lisa Su jej už přivítala do svých řad, takže už to máme potvrzeno, ale zbývá ještě zjistit, co bude Frank Azor v AMD dělat. 
 
 
Sám svůj přestup bere jako velkou příležitost k tomu, aby posunul kupředu celý herní průmysl. Lisa Su jej přitom označila jako šéfarchitekta herních řešení, což je i oficiální označení jeho pozice (Chief Architect of Gaming Solutions). 
 
Frank Azor tak v AMD pracuje od tohoto pondělí, ale jinak se od něj či od AMD nic nedozvíme. Analytik Patrick Moorhead však ve Forbesu tento krok komentoval a označil jej za velký úspěch pro AMD. Franka Azora vidí jako obrovskou ikonu celého herního průmyslu, která dokáže porozumět hráčům, vydavatelům nebo i výrobcům periferií. 
 
Azorovým přímým nadřízeným by měl být Sandeep Chennakeshu, šéf divize Computing and Graphics. Náplní pracovní pozice šéfarchitekta herních řešení by pak měl být rozvoj meziplatformních řešení firmy AMD, která zahrnují PC, konzole a cloud (streamované hry), aby do toho byly zahrnuty všechny relevantní divize v AMD. V podstatě jde o všechny hlavní divize včetně semi-custom. 
 
Frank Azor by tak měl v podstatě sloužit jako pojítko pro koordinaci snah společnosti AMD v celém herním průmyslu. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm
Velice zajímavá a nečekaná zpráva přichází od serveru Digitimes, dle nějž se AMD stalo pro firmu TSMC jedním z nejdůležitějších zákazníků, což by se mělo projevit celkově vyšší úrovní spolupráce. Spekuluje se tak dokonce o tom, že Vermeer budou 5nm čipy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek