www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP
, , aktualita
Nějakou dobu se už šušká o příchodu levnějších Radeonů na bázi architektury Navi. Vypadá to, že už moc dlouho čekat nebudeme. Desktopy HP, které se mají představit v příštích týdnech, už mají Radeon RX 5300 XT.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali, že by se už v příštím měsíci mohly objevil low-endové a mainstreamové grafické karty na bázi architektury Navi. Tyto zvěsti podporují i další úniky. Objevily se totiž dva PDF dokumenty s konfiguracemi připravovaných desktopů HP Desktop M01 a HP Pavilion Desktop TP01, které jsou nyní ke stažení na stránkách ComputerBase.de. Obě sestavy jsou založeny na procesorech AMD Ryzen (Ryzen 5 3400G v prvním případě, Ryzen 7 3700X v tom druhém) a oba počítače jsou postaveny na čipové sadě AMD Promontory B550A.
 
Desktopy HP s Radeonem RX 5300 XT
 
Zajímavé je ale především to, že oba desktopy mají zatím nepředstavené grafické karty AMD Radeon RX 5300 XT s čipy, které by se s největší pravděpodobností měly vyrábět 7nm procesem. Grafické karty jsou dále vybaveny vlastní GDDR5 pamětí s kapacitou 4 GB. Více informací zatím není známo, takže takty nebo počty stream procesorů můžeme zatím jen odhadovat (hovoří se o 1024 procesorech pro Navi 14, což by mohl být právě Radeon RX 5300 XT).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře