www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP
, , aktualita
Nějakou dobu se už šušká o příchodu levnějších Radeonů na bázi architektury Navi. Vypadá to, že už moc dlouho čekat nebudeme. Desktopy HP, které se mají představit v příštích týdnech, už mají Radeon RX 5300 XT.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali, že by se už v příštím měsíci mohly objevil low-endové a mainstreamové grafické karty na bázi architektury Navi. Tyto zvěsti podporují i další úniky. Objevily se totiž dva PDF dokumenty s konfiguracemi připravovaných desktopů HP Desktop M01 a HP Pavilion Desktop TP01, které jsou nyní ke stažení na stránkách ComputerBase.de. Obě sestavy jsou založeny na procesorech AMD Ryzen (Ryzen 5 3400G v prvním případě, Ryzen 7 3700X v tom druhém) a oba počítače jsou postaveny na čipové sadě AMD Promontory B550A.
 
Desktopy HP s Radeonem RX 5300 XT
 
Zajímavé je ale především to, že oba desktopy mají zatím nepředstavené grafické karty AMD Radeon RX 5300 XT s čipy, které by se s největší pravděpodobností měly vyrábět 7nm procesem. Grafické karty jsou dále vybaveny vlastní GDDR5 pamětí s kapacitou 4 GB. Více informací zatím není známo, takže takty nebo počty stream procesorů můžeme zatím jen odhadovat (hovoří se o 1024 procesorech pro Navi 14, což by mohl být právě Radeon RX 5300 XT).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů