www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP

AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP
, , aktualita
Nějakou dobu se už šušká o příchodu levnějších Radeonů na bázi architektury Navi. Vypadá to, že už moc dlouho čekat nebudeme. Desktopy HP, které se mají představit v příštích týdnech, už mají Radeon RX 5300 XT.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali, že by se už v příštím měsíci mohly objevil low-endové a mainstreamové grafické karty na bázi architektury Navi. Tyto zvěsti podporují i další úniky. Objevily se totiž dva PDF dokumenty s konfiguracemi připravovaných desktopů HP Desktop M01 a HP Pavilion Desktop TP01, které jsou nyní ke stažení na stránkách ComputerBase.de. Obě sestavy jsou založeny na procesorech AMD Ryzen (Ryzen 5 3400G v prvním případě, Ryzen 7 3700X v tom druhém) a oba počítače jsou postaveny na čipové sadě AMD Promontory B550A.
 
Desktopy HP s Radeonem RX 5300 XT
 
Zajímavé je ale především to, že oba desktopy mají zatím nepředstavené grafické karty AMD Radeon RX 5300 XT s čipy, které by se s největší pravděpodobností měly vyrábět 7nm procesem. Grafické karty jsou dále vybaveny vlastní GDDR5 pamětí s kapacitou 4 GB. Více informací zatím není známo, takže takty nebo počty stream procesorů můžeme zatím jen odhadovat (hovoří se o 1024 procesorech pro Navi 14, což by mohl být právě Radeon RX 5300 XT).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů