www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon VII už se nevyrábí, doprodávají se zásoby

AMD Radeon VII už se nevyrábí, doprodávají se zásoby
, , aktualita
Dle serveru Cowcotland citovaného na stránkách Videocardz dospěly karty Radeon VII ke konci své životnosti, čili už nesou označení End of Life a přestaly se vyrábět. Je to možná překvapivé, ale ne zas tak moc vzhledem k nové generaci Radeonů.
K oblíbeným
reklama
Grafická karta Radeon VII v prvé řadě ani neměla nikdy přijít na trh. Mluvilo se o ní jako o posledním počinu Mika Rayfielda, který za trošku podivných okolností opustil AMD. Na začátku tohoto roku Radeon VII opravdu přišel na trh, ačkoliv samotné AMD v průběhu předchozího roku tvrdilo, že 7nm Vegy budou určeny pouze pro profesionální karty a akcelerátory. 
 
 
Radeon VII jako první spotřebitelská karta nabídl 16 GB paměti a především pak díky HBM2 nevídanou propustnost 1 TB/s. Jako herní karta ale moc nepřekvapil a překvapit nemohl, stále jde o ty samé Vegy s nevalným herním výkonem, i když obrovským výpočetním. Mluvilo se o tom, že AMD na této nabídce krvácí, čili že na něm nevydělává a možná spíše prodělává.
 
Ostatně 7nm Vegy s 13,2 miliardami tranzistorů a 16 GB HBM2 za 700 dolarů, aby karta mohla konkurovat modelu GeForce RTX 2080, to nepůsobí jako trhák, který by měl zvyšovat marže. A navíc nyní, když dorazily GeForce SUPER a Radeon VII by měl vzhledem ke svým výkonům spíše ještě zlevnit. 
 
Pak se opravdu nelze divit, že AMD se dle Cowcotland rozhodlo tuto kartu rovnou odpískat a ukončit její výrobu. To mělo nastat už během minulého měsíce, aby se nyní pouze doprodávaly vyrobené zásoby. Ostatně když se nyní podíváme do nabídky českých obchodů, pak několik těch, které mají Radeony VII vůbec ještě v nabídce, je zpravidla nemají na skladě, tedy s jednou či dvěma výjimkami. 
 
Radeony RX 5700 XT jsou nyní k dostání už za cenu mírně vyšší než 11 tisíc korun s daní, přičemž Radeon VII seženeme se štěstím za 19 tisíc. Díky svému hrubému výkonu je Vega oproti Navi stále výkonnější, ale to vůbec neodpovídá cenovému rozdílu a zákazník by musel být padlý na hlavu, aby si kvůli hrám kupoval Radeon VII a upřednostnil jej před RX 5700 XT nebo jinou kartou od konkurence. 
 
Zdroj: Cowcotland


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077? Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077?
Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. Anebo také ne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková9 komentářů
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů