www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července
, , aktualita
Dle nedávných fám mělo AMD odložit nástup grafických karet s čipy Navi až na říjen, ovšem nyní se dozvídáme, že by měly nastoupit po boku nových procesorů Ryzen 3000 s čipovými sadami X570, a to konkrétně 7. července. 
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Ryzen 3000 máme celkem jasno, ty očekáváme zhruba v polovině roku, jak AMD slíbilo, tudíž se jako pravděpodobná doba představení jeví Computex v Tchaj-pej, přičemž uvedení na trh může následovat později. AMD přitom už předvedlo, že mu jde i o symboliku, však Radeon VII byl uveden na trh 7. února, takže bychom se opravdu nedivili, kdyby byla pravda, že Ryzen 3000 se začnou prodávat 7. července, čili 7. 7. 2019. 
 
 
Nyní se mluví o tom, že v ono datum přijdou na trh nejen Ryzen 3000, ale také desky s čipovými sadami X570 (pochopitelně) a především pak Radeon Navi. Dá se říci, že jediné, co nástupu grafických čipů Navi může bránit, je jejich vývoj ze strany AMD. TSMC už pro něj dávno vyrábí 7nm čipy Vega, které jsou daleko složitější/větší, než budou Navi a situace na trhu je taková, že AMD opravdu nemá na co čekat. Spíše se dá říci, že už včera bylo na novou generaci herních grafik Radeon pozdě.
 
A že vyhlížíme datum 7. 7., jedna sedmička by mohla být pro CPU Ryzen a druhá pak pro GPU Navi, ostatně Lisa Su na CES ukázala, že její AMD chce dát pořádně najevo své 7nm prvenství mezi produkty x86 (v případě Intelu jde ovšem o nástup 7nm produktů před 10nm). 
 
Co se týče Computexu 2019, ten proběhne mezi 28. květnem a 1. červnem a jde o nejvhodnější místo a okamžik pro formální představení nových produktů, na něž bychom tak poté čekali ještě déle než měsíc. Ovšem Radeon VII byl představen také na začátku roku a na trh se dostal v únoru, podobně na tom byly karty s GPU Turing a jiné produkty, takže nejde o nic zvláštního. Nyní záleží spíše na tom, jestli mají tyto zprávy nějaký reálný základ, nebo si to někdo jen vycucal z prstu a doufá, že to možná bude pravda. 
 
neoficiální roadmap produktů AMD
 
My bychom se do té doby určitě měli dočkat nových desktopových APU Ryzen 3000G a 3000GE "Raven Ridge". Navzdory svému označení jde o druhou generaci a také to nebudou 7nm produkty, ale 12nm. Předpokládat tak můžeme jen mírnější nárůst výkonu. 
 
O celé nové architektuře Zen 2 se také více dozvíme díky procesorům EPYC druhé generace a zajímat nás bude především propojení procesorových chipletů s centrálním I/O čipem a zda ten bude mít svou vlastní cache (čili L4), jak rychle bude s chiplety komunikovat a jaký vliv to bude mít na přístup do paměti RAM. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat? AMD přivítalo do svých řad spoluzakladatele AlienWare, co bude dělat?
Nedávno jsme se dozvěděli, že Frank Azor opustí svou firmu Alienware a vydá se vstříc nové kariéře ve firmě AMD. Dosud přitom pracoval jako viceprezident a generální manažer pro Alienware, Gaming a XPS v Dellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz Radeon RX 5700 XT s vodním chladičem vyhnán nad 2,2 GHz
Zrovna včera jsme mluvili o tom, že s vhodnou úpravou registrů se můžeme pokusit o výrazné přetaktování nových Radeonů. Umožněno je tak jít i nad 2,2 GHz v případě taktu grafického procesoru a nyní už tu máme příklad s testy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu Šéf NASA: bez politiků bychom už byli na Marsu
NASA slaví 50 let od přistání prvních lidí na Měsíci, ovšem tomuto tématu se nechceme věnovat, neboť připomínky této události na nás prší ze všech stran. Podívejme se spíše na přítomnost a do budoucnosti, jako ji vidí šéf americké agentury.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude GeForce RTX 2080 Ti SUPER nebude
Ještě v době, kdy se jen spekulovalo o tom, co vůbec znamená teaser NVIDIE se slovem SUPER, se objevily informace o údajné GeForce RTX 2080 Ti SUPER, či prostě o vylepšeném hi-endu. Ten ale nakonec nepřijde, jak to vypadá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt AMD vs. Intel: 4GHz bitva o nejvyšší výkon na takt
Server TechCrunch přinesl očekávaný souboj architektur procesorů Intel a AMD. Nový test si všímá IPC, čili výkonu na takt a srovnává tak moderní i starší procesory, které pracují se stejným počtem jader na stejném taktu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů