www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července
, , aktualita
Dle nedávných fám mělo AMD odložit nástup grafických karet s čipy Navi až na říjen, ovšem nyní se dozvídáme, že by měly nastoupit po boku nových procesorů Ryzen 3000 s čipovými sadami X570, a to konkrétně 7. července. 
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Ryzen 3000 máme celkem jasno, ty očekáváme zhruba v polovině roku, jak AMD slíbilo, tudíž se jako pravděpodobná doba představení jeví Computex v Tchaj-pej, přičemž uvedení na trh může následovat později. AMD přitom už předvedlo, že mu jde i o symboliku, však Radeon VII byl uveden na trh 7. února, takže bychom se opravdu nedivili, kdyby byla pravda, že Ryzen 3000 se začnou prodávat 7. července, čili 7. 7. 2019. 
 
 
Nyní se mluví o tom, že v ono datum přijdou na trh nejen Ryzen 3000, ale také desky s čipovými sadami X570 (pochopitelně) a především pak Radeon Navi. Dá se říci, že jediné, co nástupu grafických čipů Navi může bránit, je jejich vývoj ze strany AMD. TSMC už pro něj dávno vyrábí 7nm čipy Vega, které jsou daleko složitější/větší, než budou Navi a situace na trhu je taková, že AMD opravdu nemá na co čekat. Spíše se dá říci, že už včera bylo na novou generaci herních grafik Radeon pozdě.
 
A že vyhlížíme datum 7. 7., jedna sedmička by mohla být pro CPU Ryzen a druhá pak pro GPU Navi, ostatně Lisa Su na CES ukázala, že její AMD chce dát pořádně najevo své 7nm prvenství mezi produkty x86 (v případě Intelu jde ovšem o nástup 7nm produktů před 10nm). 
 
Co se týče Computexu 2019, ten proběhne mezi 28. květnem a 1. červnem a jde o nejvhodnější místo a okamžik pro formální představení nových produktů, na něž bychom tak poté čekali ještě déle než měsíc. Ovšem Radeon VII byl představen také na začátku roku a na trh se dostal v únoru, podobně na tom byly karty s GPU Turing a jiné produkty, takže nejde o nic zvláštního. Nyní záleží spíše na tom, jestli mají tyto zprávy nějaký reálný základ, nebo si to někdo jen vycucal z prstu a doufá, že to možná bude pravda. 
 
neoficiální roadmap produktů AMD
 
My bychom se do té doby určitě měli dočkat nových desktopových APU Ryzen 3000G a 3000GE "Raven Ridge". Navzdory svému označení jde o druhou generaci a také to nebudou 7nm produkty, ale 12nm. Předpokládat tak můžeme jen mírnější nárůst výkonu. 
 
O celé nové architektuře Zen 2 se také více dozvíme díky procesorům EPYC druhé generace a zajímat nás bude především propojení procesorových chipletů s centrálním I/O čipem a zda ten bude mít svou vlastní cache (čili L4), jak rychle bude s chiplety komunikovat a jaký vliv to bude mít na přístup do paměti RAM. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek