www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července
, , aktualita
Dle nedávných fám mělo AMD odložit nástup grafických karet s čipy Navi až na říjen, ovšem nyní se dozvídáme, že by měly nastoupit po boku nových procesorů Ryzen 3000 s čipovými sadami X570, a to konkrétně 7. července. 
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Ryzen 3000 máme celkem jasno, ty očekáváme zhruba v polovině roku, jak AMD slíbilo, tudíž se jako pravděpodobná doba představení jeví Computex v Tchaj-pej, přičemž uvedení na trh může následovat později. AMD přitom už předvedlo, že mu jde i o symboliku, však Radeon VII byl uveden na trh 7. února, takže bychom se opravdu nedivili, kdyby byla pravda, že Ryzen 3000 se začnou prodávat 7. července, čili 7. 7. 2019. 
 
 
Nyní se mluví o tom, že v ono datum přijdou na trh nejen Ryzen 3000, ale také desky s čipovými sadami X570 (pochopitelně) a především pak Radeon Navi. Dá se říci, že jediné, co nástupu grafických čipů Navi může bránit, je jejich vývoj ze strany AMD. TSMC už pro něj dávno vyrábí 7nm čipy Vega, které jsou daleko složitější/větší, než budou Navi a situace na trhu je taková, že AMD opravdu nemá na co čekat. Spíše se dá říci, že už včera bylo na novou generaci herních grafik Radeon pozdě.
 
A že vyhlížíme datum 7. 7., jedna sedmička by mohla být pro CPU Ryzen a druhá pak pro GPU Navi, ostatně Lisa Su na CES ukázala, že její AMD chce dát pořádně najevo své 7nm prvenství mezi produkty x86 (v případě Intelu jde ovšem o nástup 7nm produktů před 10nm). 
 
Co se týče Computexu 2019, ten proběhne mezi 28. květnem a 1. červnem a jde o nejvhodnější místo a okamžik pro formální představení nových produktů, na něž bychom tak poté čekali ještě déle než měsíc. Ovšem Radeon VII byl představen také na začátku roku a na trh se dostal v únoru, podobně na tom byly karty s GPU Turing a jiné produkty, takže nejde o nic zvláštního. Nyní záleží spíše na tom, jestli mají tyto zprávy nějaký reálný základ, nebo si to někdo jen vycucal z prstu a doufá, že to možná bude pravda. 
 
neoficiální roadmap produktů AMD
 
My bychom se do té doby určitě měli dočkat nových desktopových APU Ryzen 3000G a 3000GE "Raven Ridge". Navzdory svému označení jde o druhou generaci a také to nebudou 7nm produkty, ale 12nm. Předpokládat tak můžeme jen mírnější nárůst výkonu. 
 
O celé nové architektuře Zen 2 se také více dozvíme díky procesorům EPYC druhé generace a zajímat nás bude především propojení procesorových chipletů s centrálním I/O čipem a zda ten bude mít svou vlastní cache (čili L4), jak rychle bude s chiplety komunikovat a jaký vliv to bude mít na přístup do paměti RAM. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková