www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července

AMD Ryzen 3000, X570 i Navi prý 7. července
, , aktualita
Dle nedávných fám mělo AMD odložit nástup grafických karet s čipy Navi až na říjen, ovšem nyní se dozvídáme, že by měly nastoupit po boku nových procesorů Ryzen 3000 s čipovými sadami X570, a to konkrétně 7. července. 
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Ryzen 3000 máme celkem jasno, ty očekáváme zhruba v polovině roku, jak AMD slíbilo, tudíž se jako pravděpodobná doba představení jeví Computex v Tchaj-pej, přičemž uvedení na trh může následovat později. AMD přitom už předvedlo, že mu jde i o symboliku, však Radeon VII byl uveden na trh 7. února, takže bychom se opravdu nedivili, kdyby byla pravda, že Ryzen 3000 se začnou prodávat 7. července, čili 7. 7. 2019. 
 
 
Nyní se mluví o tom, že v ono datum přijdou na trh nejen Ryzen 3000, ale také desky s čipovými sadami X570 (pochopitelně) a především pak Radeon Navi. Dá se říci, že jediné, co nástupu grafických čipů Navi může bránit, je jejich vývoj ze strany AMD. TSMC už pro něj dávno vyrábí 7nm čipy Vega, které jsou daleko složitější/větší, než budou Navi a situace na trhu je taková, že AMD opravdu nemá na co čekat. Spíše se dá říci, že už včera bylo na novou generaci herních grafik Radeon pozdě.
 
A že vyhlížíme datum 7. 7., jedna sedmička by mohla být pro CPU Ryzen a druhá pak pro GPU Navi, ostatně Lisa Su na CES ukázala, že její AMD chce dát pořádně najevo své 7nm prvenství mezi produkty x86 (v případě Intelu jde ovšem o nástup 7nm produktů před 10nm). 
 
Co se týče Computexu 2019, ten proběhne mezi 28. květnem a 1. červnem a jde o nejvhodnější místo a okamžik pro formální představení nových produktů, na něž bychom tak poté čekali ještě déle než měsíc. Ovšem Radeon VII byl představen také na začátku roku a na trh se dostal v únoru, podobně na tom byly karty s GPU Turing a jiné produkty, takže nejde o nic zvláštního. Nyní záleží spíše na tom, jestli mají tyto zprávy nějaký reálný základ, nebo si to někdo jen vycucal z prstu a doufá, že to možná bude pravda. 
 
neoficiální roadmap produktů AMD
 
My bychom se do té doby určitě měli dočkat nových desktopových APU Ryzen 3000G a 3000GE "Raven Ridge". Navzdory svému označení jde o druhou generaci a také to nebudou 7nm produkty, ale 12nm. Předpokládat tak můžeme jen mírnější nárůst výkonu. 
 
O celé nové architektuře Zen 2 se také více dozvíme díky procesorům EPYC druhé generace a zajímat nás bude především propojení procesorových chipletů s centrálním I/O čipem a zda ten bude mít svou vlastní cache (čili L4), jak rychle bude s chiplety komunikovat a jaký vliv to bude mít na přístup do paměti RAM. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek