www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 3800X se ukázal v Geekbench, Ryzen 5 3600 v Cinebench

AMD Ryzen 7 3800X se ukázal v Geekbench, Ryzen 5 3600 v Cinebench
, , aktualita
AMD Ryzen 7 3800X přijde na trh oficiálně už příští týden v neděli a my se můžeme už nyní podívat na to, jaký výkon lze od něj očekávat. Jedná se o nový osmijádrový model a náhradu za Ryzen 7 1800X. 
K oblíbeným
reklama
Uniklé informace mají na svědomí nám dobře známé zdroje, a sice thajský hardwarový nadšenec Tum Apisak a vedle něj server VideoCardz. Oba lze považovat za vysoce důvěryhodné, takže se podívejme na to, co nám nabízí. 
 
 
Nejdříve si ale stojí připomenout, co za procesor vůbec bude Ryzen 7 3800X. Jde zatím o druhý nejvyšší model (16jádrový Ryzen 9 přijde až po prázdninách) s osmi jádry a takty 3,9 až 4,5 GHz plus 36 MB L2 + L3 cache. Cena bude 399 USD, čili naprosto stejná jako za Ryzen 7 2700X. Lze tak očekávat, že až se ustálí, bude se motat kolem 9000 Kč, ale těsně po vypuštění na trh však bude vyšší. 
 
 
Geekbench (via Tum Apisak) už dokáže nový Ryzen správně pojmenovat a určit i jeho základní takt, přičemž proti němu pak můžeme postavit Core i9-9900K, rovněž osmijádrový procesor. Oba měly ve výbavě i srovnatelně výkonnou paměť DDR4, a to na základních 1066 MHz, čili DDR 2133. To je sice na dnešní dobu špatný výběr, ale aspoň je špatný pro obě strany, které by měly být výrazně lepší s rychlejšími paměťmi. Zatím tu ale máme tyto výsledky, takže buď ty, anebo nic. 
 
AMD z nich vychází hůř co se týče srovnání jednovláknového výkonu, ale naopak lépe při zapojení všech jader plus SMT. Něco podobného ostatně platilo i doposud, ovšem pro vyřčení nějakých závěrů bychom potřebovali vědět, jak se nové Ryzeny chovají z hlediska taktů v různé zátěži. Navíc z výsledků testu Geekbench by obecně nebylo radno nějaké závěry tvořit. 
 
Procesor Ryzen 7 3800X však bude vzhledem ke své ceně příliš drahý a v podstatě i nepotřebný pro velkou část uživatelů. Ti se mohou zaměřit na něco s méně jádry, třeba nový Ryzen 5 3600 se šesti jádry za 199 USD. Server VideoCardz má pro ně také náhled toho, jak bude vypadat jeho výkon. 
 
 
Máme tu už i test Cinebench R15, který ukazuje vícevláknový výkon tohoto procesoru, jenž byl už také dobře identifikován. Cinebench je přitom známý tím, že poskytuje konzistentní výsledky, které lze dobře srovnávat s těmi uloženými v databázi a zde máme 1443 bodů, což je úroveň modelu Core i9-9700K (8C/8T, 374 USD). Pak bychom se ani nemohli divit, kdyby peklo opravdu zamrzlo a Intel by se chystal kvůli konkurnci zlevňovat, což by byla věc přímo nevídaná. 
 
 
Je také vidět rozdíl oproti staršímu Ryzen 5 2600, který získal 1260 bodů. Je tak otázka, zda je 1443 bodů opravdu to nejlepší, co Ryzen 5 3600 dokáže poskytnout, protože vzhledem k vyššímu IPC a taktům by to mohlo být lepší. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek