www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 3800X se ukázal v Geekbench, Ryzen 5 3600 v Cinebench

AMD Ryzen 7 3800X se ukázal v Geekbench, Ryzen 5 3600 v Cinebench
, , aktualita
AMD Ryzen 7 3800X přijde na trh oficiálně už příští týden v neděli a my se můžeme už nyní podívat na to, jaký výkon lze od něj očekávat. Jedná se o nový osmijádrový model a náhradu za Ryzen 7 1800X. 
K oblíbeným
reklama
Uniklé informace mají na svědomí nám dobře známé zdroje, a sice thajský hardwarový nadšenec Tum Apisak a vedle něj server VideoCardz. Oba lze považovat za vysoce důvěryhodné, takže se podívejme na to, co nám nabízí. 
 
 
Nejdříve si ale stojí připomenout, co za procesor vůbec bude Ryzen 7 3800X. Jde zatím o druhý nejvyšší model (16jádrový Ryzen 9 přijde až po prázdninách) s osmi jádry a takty 3,9 až 4,5 GHz plus 36 MB L2 + L3 cache. Cena bude 399 USD, čili naprosto stejná jako za Ryzen 7 2700X. Lze tak očekávat, že až se ustálí, bude se motat kolem 9000 Kč, ale těsně po vypuštění na trh však bude vyšší. 
 
 
Geekbench (via Tum Apisak) už dokáže nový Ryzen správně pojmenovat a určit i jeho základní takt, přičemž proti němu pak můžeme postavit Core i9-9900K, rovněž osmijádrový procesor. Oba měly ve výbavě i srovnatelně výkonnou paměť DDR4, a to na základních 1066 MHz, čili DDR 2133. To je sice na dnešní dobu špatný výběr, ale aspoň je špatný pro obě strany, které by měly být výrazně lepší s rychlejšími paměťmi. Zatím tu ale máme tyto výsledky, takže buď ty, anebo nic. 
 
AMD z nich vychází hůř co se týče srovnání jednovláknového výkonu, ale naopak lépe při zapojení všech jader plus SMT. Něco podobného ostatně platilo i doposud, ovšem pro vyřčení nějakých závěrů bychom potřebovali vědět, jak se nové Ryzeny chovají z hlediska taktů v různé zátěži. Navíc z výsledků testu Geekbench by obecně nebylo radno nějaké závěry tvořit. 
 
Procesor Ryzen 7 3800X však bude vzhledem ke své ceně příliš drahý a v podstatě i nepotřebný pro velkou část uživatelů. Ti se mohou zaměřit na něco s méně jádry, třeba nový Ryzen 5 3600 se šesti jádry za 199 USD. Server VideoCardz má pro ně také náhled toho, jak bude vypadat jeho výkon. 
 
 
Máme tu už i test Cinebench R15, který ukazuje vícevláknový výkon tohoto procesoru, jenž byl už také dobře identifikován. Cinebench je přitom známý tím, že poskytuje konzistentní výsledky, které lze dobře srovnávat s těmi uloženými v databázi a zde máme 1443 bodů, což je úroveň modelu Core i9-9700K (8C/8T, 374 USD). Pak bychom se ani nemohli divit, kdyby peklo opravdu zamrzlo a Intel by se chystal kvůli konkurnci zlevňovat, což by byla věc přímo nevídaná. 
 
 
Je také vidět rozdíl oproti staršímu Ryzen 5 2600, který získal 1260 bodů. Je tak otázka, zda je 1443 bodů opravdu to nejlepší, co Ryzen 5 3600 dokáže poskytnout, protože vzhledem k vyššímu IPC a taktům by to mohlo být lepší. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková