www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 3000 dělají podle všeho Intelu poněkud starosti. Objevují se totiž informace, že v reakci na jejich uvedení se chystá snížení cen procesorů Intel, a to v některých případech až o 15 %.
K oblíbeným
reklama
Během dvou týdnů (konkrétně 7. července) by měly jít do prodeje nové procesory AMD Ryzen 3000, které zatím vypadají dost povedeně a AMD tradičně nasadilo docela agresivní cenu. Výrobci základních desek se nicméně nechali slyšet, že Intel chystá brzké snížení cen procesorů 8. a 9. generace okolo 10 až 15 %. To se může projevit ve slevách někde v rozmezí 500 až 2000 Kč.
 
Intel logo
 
Otázkou pochopitelně je, zda jsou tyto úniky informací pravdivé, a pokud ano, jak výrazně se projeví v reálných cenách v obchodech. AMD nyní se svými novými 7nm procesory, které slibují opět vyšší výkon při nižší spotřebě a mnohdy i více jader, vypadá lákavěji, a tak není divu, že nutí Intel reagovat. Ten je navíc stále zaseknutý na 14nm technologii a počet procesorů vyráběných 10nm procesem se zvyšuje jen pomalu. Zatím se to týká např. mobilních procesorů (viz nedávný únik benchmarku mobilního Ice Lake) a desktopové se patrně objeví až v roce 2022. AMD má u některých procesorů navíc výhodu i ve vyšším počtu jader, její Ryzen 9 3900X přináší 12 jader, zatímco Intel u svého Core i9-9900K jich nabídne jen 8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář