www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 3000 dělají podle všeho Intelu poněkud starosti. Objevují se totiž informace, že v reakci na jejich uvedení se chystá snížení cen procesorů Intel, a to v některých případech až o 15 %.
K oblíbeným
reklama
Během dvou týdnů (konkrétně 7. července) by měly jít do prodeje nové procesory AMD Ryzen 3000, které zatím vypadají dost povedeně a AMD tradičně nasadilo docela agresivní cenu. Výrobci základních desek se nicméně nechali slyšet, že Intel chystá brzké snížení cen procesorů 8. a 9. generace okolo 10 až 15 %. To se může projevit ve slevách někde v rozmezí 500 až 2000 Kč.
 
Intel logo
 
Otázkou pochopitelně je, zda jsou tyto úniky informací pravdivé, a pokud ano, jak výrazně se projeví v reálných cenách v obchodech. AMD nyní se svými novými 7nm procesory, které slibují opět vyšší výkon při nižší spotřebě a mnohdy i více jader, vypadá lákavěji, a tak není divu, že nutí Intel reagovat. Ten je navíc stále zaseknutý na 14nm technologii a počet procesorů vyráběných 10nm procesem se zvyšuje jen pomalu. Zatím se to týká např. mobilních procesorů (viz nedávný únik benchmarku mobilního Ice Lake) a desktopové se patrně objeví až v roce 2022. AMD má u některých procesorů navíc výhodu i ve vyšším počtu jader, její Ryzen 9 3900X přináší 12 jader, zatímco Intel u svého Core i9-9900K jich nabídne jen 8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů