www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen

Intel prý sníží ceny až o 15 %, chystá se na nový Ryzen
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 3000 dělají podle všeho Intelu poněkud starosti. Objevují se totiž informace, že v reakci na jejich uvedení se chystá snížení cen procesorů Intel, a to v některých případech až o 15 %.
K oblíbeným
reklama
Během dvou týdnů (konkrétně 7. července) by měly jít do prodeje nové procesory AMD Ryzen 3000, které zatím vypadají dost povedeně a AMD tradičně nasadilo docela agresivní cenu. Výrobci základních desek se nicméně nechali slyšet, že Intel chystá brzké snížení cen procesorů 8. a 9. generace okolo 10 až 15 %. To se může projevit ve slevách někde v rozmezí 500 až 2000 Kč.
 
Intel logo
 
Otázkou pochopitelně je, zda jsou tyto úniky informací pravdivé, a pokud ano, jak výrazně se projeví v reálných cenách v obchodech. AMD nyní se svými novými 7nm procesory, které slibují opět vyšší výkon při nižší spotřebě a mnohdy i více jader, vypadá lákavěji, a tak není divu, že nutí Intel reagovat. Ten je navíc stále zaseknutý na 14nm technologii a počet procesorů vyráběných 10nm procesem se zvyšuje jen pomalu. Zatím se to týká např. mobilních procesorů (viz nedávný únik benchmarku mobilního Ice Lake) a desktopové se patrně objeví až v roce 2022. AMD má u některých procesorů navíc výhodu i ve vyšším počtu jader, její Ryzen 9 3900X přináší 12 jader, zatímco Intel u svého Core i9-9900K jich nabídne jen 8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková