reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

AMD Ryzen 7000 jsou blízko svému dokončení, je tu nový inženýrský vzorek

, , aktualita
AMD Ryzen 7000 jsou blízko svému dokončení, je tu nový inženýrský vzorek
Dle informací od Benchleaks vstoupily nové Ryzeny 7000 do předprodukční fáze, a jejich vývoj se tak už chýlí ke konci. Jde tak o další indicii, která napovídá, že nové procesory od AMD dorazí během následujícího léta.
Jde tu především o záznam z MilkyWay@home, kde se ukázal procesor s označením "AMD Eng Sample: 100-000000514-03_N [Family 25 Model 97 Stepping 1]", který je nový a už dostal své produkční modelové ID (97). Nicméně stále jde evidentně o inženýrský vzorek, takže ve skutečnosti o předprodukční procesor ve steppingu 1. Dle celkového označení by už ale mohlo jít v podstatě o hotový procesor, který čekají jen menší změny a ladění. 
 
 
Daný záznam ale jinak bohužel neobsahuje žádné další užitečné informace. V případě cache tu máme prostě uvedeno jen 1024 kB, což ovšem může ukazovat na to, že jádra Zen 4 už mají využívat právě 1MB L2 cache oproti dnešním 512 kB na Zen 3 a starších. Jinak by tu ale měla zůstat 32MB L3 cache na jeden čiplet, ale ještě uvidíme, jak se AMD rozhodne v případě paměti V-Cache. Tou bezesporu nemá cenu vybavovat všechny procesory, neboť v případě modelů pro PC má taková paměť smysl především pro hry, zatímco aplikační výkon nám výrazně rozšířená L3 cache až na výjimky nezvýší. 
 
MilkyWay@home také obvykle značí počet jader počítaje logické procesory, takže pokud jich tu máme 16, mělo by jít o 8jádrové CPU s SMT. Ryzeny 7000 ale mají jinak nabídnout maximálně 16 jader a možná se také dočkáme novinky v podobě integrovaného slabšího GPU generace RDNA 2, které by nabídlo spíše jen nižší počet Stream procesorů (mluví se 256 SP ve 4 CU). 
 
Dle aktuálních informací to tak stále vypadá, že procesory Ryzen 7000 přijdou na trh nejdříve v srpnu a možná o trošku později. Měly by se tak začít vyrábět od konce tohoto měsíce.  


reklama
reklama
reklama
reklama