www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3900XT a Ryzen 7 3800XT v prvních testech

AMD Ryzen 9 3900XT a Ryzen 7 3800XT v prvních testech
, , aktualita
AMD mohlo téměř do poslední chvíle snadno tajit nově chystané procesory Matisse, pro které můžeme použít již obvyklé označení Refresh. Málokdo by je totiž očekával a jejich případné prototypy mohly snadno zaniknout mezi již známými verzemi.
K oblíbeným
reklama
Nyní ale již o chystaných procesorech Ryzen 3900XT, 3800XT a 3600XT víme, a tak bylo i zřejmé, co je třeba hledat. Jde totiž sice o staré známé Matisse s 12, 8 a 6 fyzickými jádry, ale na vyšším základním taktu i s vyšším turbem. 
 
 
 
Nicméně pokud se oba ukáží v databázi 3DMarku už pod svými finálními názvy, je to pochopitelně ještě snazší, a my tu tak máme potvrzení toho, že tyto procesory se skutečně chystají na trh, aby AMD mohlo lépe konkurovat Intelu a jeho novým Comet Lake-S. 
 
Ryzen 7 3800XT tak ukazuje výchozí takt 3,9 GHz a jeho turbo by jej mělo navýšit navzdory záznamu až na 4,7 GHz, což platí i pro Ryzen 9 3900XT, ovšem ten bude mít základ o 100 MHz níže.  
 
TUM_APISAK pak informuje, že Ryzen 7 3800XT dosáhl v testu FireStrike Physics 25.135 bodů a vedle toho se dozvídáme, že model Ryzen 9 3900XT v jednovláknovém testu v benchmarku Cinebench R20 poráží i nové Core i9-10900K, i když v R15 je Ryzen naopak slabší. Ve vícevláknovém testu je pochopitelně lepší i starší Ryzen 9 3900X. 
 
údajný (čti nepotvrzený) výkon nových Matisse Refresh 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci Hry Ubisoftu se mají radikálně změnit poté, co byli vyhozeni vysocí pracovníci
Ubisoft aktuálně plní stránky médií nejen díky svým nově představeným hrám sérií Assassin's Creed, Watchdogs či Far Cry, ale i kvůli tomu, že kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování z firmy odchází vysocí pracovníci a to bude mít svůj vliv i na tvorbu firmy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris
Intel se dle nového záznamu z testů firmy SiSoft chystá využít svou méně známou značku Iris pro integrované grafiky generace Xe. Jedna taková byla spatřena s 96 EU, což odpovídá často probírané grafice DG1. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor Asus ROG Strix XG17AHP: přenosný 17" a 240Hz monitor
Asus si pod označením ROG Strix XG17AHP připravil nový 17palcový herní monitor, který nabídne mobilitu, a to díky svým rozměrům a rovněž i díky vestavěné baterii. Dosahuje přitom obnovovací frekvence až 240 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek