www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X by mohl být dostupný bez boxovaného chladiče

AMD Ryzen 9 3950X by mohl být dostupný bez boxovaného chladiče
, , aktualita
Společnost AMD by jistě nešlápla vedle, kdyby svůj procesor Ryzen 9 3950X nabízela i ve verzi bez chladiče. To se přitom dle nejnovějších informací může stát, ale ještě si počkejme na to, jak to bude.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X je chystán na listopad a můžeme jen doufat, že to znamená první a zároveň poslední odložení nástupu tohoto procesoru. Objevilo se tu ale více neznámých. Jednak bychom se nedivili, kdyby nastoupil model Ryzen 9 3950 se sníženými takty a TDP, neboť s dosažením vysokých taktů má AMD evidentní problémy. Zatím se ale objevily jen informace o případném Ryzen 9 3900. Vedle toho je tu ale i otázka, zda AMD dokáže dodržet slíbený turbo takt ve výši 4,7 GHz, anebo bude muset specifikace upravit.
 
 
Co se týče otázky chlazení, na niž ukazuje tento výpis, zde už o žádný problém nejde. AMD se může rozhodnout, že Ryzen 9 3950X či případně i další modely vyšle na trh bez chladiče. V případě tohoto procesoru bychom očekávali jediný model, a sice Wraith Prism, neboť TDP daného CPU je 105 W, čili stejné jako v případě modelů Ryzen 7 3800X a Ryzen 9 3900X. S chlazením by tak neměl být problém. 
 
Jenomže pokud si někdo bude kupovat 16jádrový procesor za oficiální cenu 750 USD, lze očekávat, že pro něj v řadě případů bude mít připraven vlastní výkonný chladič, s jehož pomocí si bude chtít zajistit ideální podmínky pro dosažení a udržení co možná nejvyšších taktů. Zde přitom nemluvíme nutně o přetaktování, ale prostě o zajištění potřebných turbo frekvencí. 
 
V takovém případě by lidé mohli mít mnohdy zájem o procesor bez chladiče, ale logicky spíše jen tehdy, když taková verze bude levnější. Je to podobné jako s procesory Intel s označením F a deaktivovaným integrovaným grafickým jádrem. To člověk s připravenou samostatnou grafikou také nemusí potřebovat, ale kdyby se měl třeba kvůli reklamaci obejít bez ní, ještě by byl velice vděčný za nouzovou náhradu. 
 
Intel sice dle dostupných vyslal na trh procesory F se stejnou cenou jako klasické verze, například Core i5-9400 i Core i5-9400F za 182 USD, ale to naštěstí řeší trh. Právě zmíněný Core i5-9400F je u nás totiž k dispozici výrazně (o tisícovku) levněji, až by jeden uvažoval o tom, zda Intel snad přeci jen své ceny nepřehodnotil, ale to už odbočujeme. 
 
Na výše uvedeném obrázku je bohužel jen jedna verze Ryzenu 9 3950X, a to ta bez chladiče, a tak nelze ani říci, zda by mohla být opravdu levnější. Co však víme, je, že by tento procesor měl stát přesně o polovinu více než 3900X, což by odpovídalo částce HK$ 6825 a ne 6380 (Hongkongské dolary). Nicméně Ryzen 9 3900X je aktuálně nedostatkové zboží, jehož cena letí nahoru, takže z tohoto poměru nelze určovat nic. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek