www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X by mohl být dostupný bez boxovaného chladiče

AMD Ryzen 9 3950X by mohl být dostupný bez boxovaného chladiče
, , aktualita
Společnost AMD by jistě nešlápla vedle, kdyby svůj procesor Ryzen 9 3950X nabízela i ve verzi bez chladiče. To se přitom dle nejnovějších informací může stát, ale ještě si počkejme na to, jak to bude.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X je chystán na listopad a můžeme jen doufat, že to znamená první a zároveň poslední odložení nástupu tohoto procesoru. Objevilo se tu ale více neznámých. Jednak bychom se nedivili, kdyby nastoupil model Ryzen 9 3950 se sníženými takty a TDP, neboť s dosažením vysokých taktů má AMD evidentní problémy. Zatím se ale objevily jen informace o případném Ryzen 9 3900. Vedle toho je tu ale i otázka, zda AMD dokáže dodržet slíbený turbo takt ve výši 4,7 GHz, anebo bude muset specifikace upravit.
 
 
Co se týče otázky chlazení, na niž ukazuje tento výpis, zde už o žádný problém nejde. AMD se může rozhodnout, že Ryzen 9 3950X či případně i další modely vyšle na trh bez chladiče. V případě tohoto procesoru bychom očekávali jediný model, a sice Wraith Prism, neboť TDP daného CPU je 105 W, čili stejné jako v případě modelů Ryzen 7 3800X a Ryzen 9 3900X. S chlazením by tak neměl být problém. 
 
Jenomže pokud si někdo bude kupovat 16jádrový procesor za oficiální cenu 750 USD, lze očekávat, že pro něj v řadě případů bude mít připraven vlastní výkonný chladič, s jehož pomocí si bude chtít zajistit ideální podmínky pro dosažení a udržení co možná nejvyšších taktů. Zde přitom nemluvíme nutně o přetaktování, ale prostě o zajištění potřebných turbo frekvencí. 
 
V takovém případě by lidé mohli mít mnohdy zájem o procesor bez chladiče, ale logicky spíše jen tehdy, když taková verze bude levnější. Je to podobné jako s procesory Intel s označením F a deaktivovaným integrovaným grafickým jádrem. To člověk s připravenou samostatnou grafikou také nemusí potřebovat, ale kdyby se měl třeba kvůli reklamaci obejít bez ní, ještě by byl velice vděčný za nouzovou náhradu. 
 
Intel sice dle dostupných vyslal na trh procesory F se stejnou cenou jako klasické verze, například Core i5-9400 i Core i5-9400F za 182 USD, ale to naštěstí řeší trh. Právě zmíněný Core i5-9400F je u nás totiž k dispozici výrazně (o tisícovku) levněji, až by jeden uvažoval o tom, zda Intel snad přeci jen své ceny nepřehodnotil, ale to už odbočujeme. 
 
Na výše uvedeném obrázku je bohužel jen jedna verze Ryzenu 9 3950X, a to ta bez chladiče, a tak nelze ani říci, zda by mohla být opravdu levnější. Co však víme, je, že by tento procesor měl stát přesně o polovinu více než 3900X, což by odpovídalo částce HK$ 6825 a ne 6380 (Hongkongské dolary). Nicméně Ryzen 9 3900X je aktuálně nedostatkové zboží, jehož cena letí nahoru, takže z tohoto poměru nelze určovat nic. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek