www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
, , aktualita
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X byl slíben na letošní září a zdá se, že přes to nejede vlak, ať bude dostupnost jakákoliv. Potvrzují to i nové fotografie, které se objevily na serveru Reddit a jde jednak o obal procesoru. 
 
 
A pak i o samotný procesor umístěný ještě v plastovém výlisku, který už je evidentně ve verzi určené pro prodej. Do toho se má dostat ani ne za dva týdny. 
 
 
Pro AMD je s ohledem na nejnovější zprávy od TSMC pouze přirozené, aby nový procesor vyslalo na trh až 30. září. Ten ostatně musí nabídnout dva plně vybavené 7nm čiplety, které navíc budou muset obsahovat alespoň jedno jádro, jež bude schopno pracovat na taktu až 4,7 GHz. A můžeme si být jisti, že tato skutečnost bude bedlivě sledována poté, co se z turba procesorů Ryzen 3000 udělalo tak velké téma. Základní takt jinak bude slušných 3,5 GHz a vedle toho získáme celkem 64 MB L3 cache. 
 
Na čipu samotném můžeme vidět, že procesor byl vyroben na Tchaj-wanu, což platí pro 7nm čiplety, ale i v USA, a to zase díky použitému 14nm I/O čipu. Pouzdření pak mělo proběhnout v Číně, což asi zrovna neocení kvůli výsledné značce Made in China američtí zákazníci, kteří mohou dle toho očekávat vysoké celní poplatky. 
 
Ryzen 9 3950X tak na konci září s velkou pravděpodobností na trh přijde, ale stejně tak můžeme očekávat, že bude velice obtížně dostupný. Zatím také čekáme na informace o tom, jak by se mohly značně prodloužené dodací lhůty 7nm čipů od TSMC dotknout dostupnosti produktů firmy AMD. Na druhou stranu, i kdyby se AMD rozhodlo na toto téma vydat prohlášení, to bude jen těžko informačně hodnotné, jak ukazují naše zkušenosti s prohlášeními červených ohledně dostupnosti nových produktů. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
QNAP uvedl NASy TS-x31P3 s podporou 2.5GbE QNAP uvedl NASy TS-x31P3 s podporou 2.5GbE
V nabídce NASů společnosti QNAP se objevila dvojice nových modelů TS-231P3 a TS-431P3. Oba dva jsou vybaveny 4jádrovým procesorem Annapurna Labs s 1,7 GHz a podporují připojení před rychlejší 2.5GbE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala