www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
, , aktualita
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X byl slíben na letošní září a zdá se, že přes to nejede vlak, ať bude dostupnost jakákoliv. Potvrzují to i nové fotografie, které se objevily na serveru Reddit a jde jednak o obal procesoru. 
 
 
A pak i o samotný procesor umístěný ještě v plastovém výlisku, který už je evidentně ve verzi určené pro prodej. Do toho se má dostat ani ne za dva týdny. 
 
 
Pro AMD je s ohledem na nejnovější zprávy od TSMC pouze přirozené, aby nový procesor vyslalo na trh až 30. září. Ten ostatně musí nabídnout dva plně vybavené 7nm čiplety, které navíc budou muset obsahovat alespoň jedno jádro, jež bude schopno pracovat na taktu až 4,7 GHz. A můžeme si být jisti, že tato skutečnost bude bedlivě sledována poté, co se z turba procesorů Ryzen 3000 udělalo tak velké téma. Základní takt jinak bude slušných 3,5 GHz a vedle toho získáme celkem 64 MB L3 cache. 
 
Na čipu samotném můžeme vidět, že procesor byl vyroben na Tchaj-wanu, což platí pro 7nm čiplety, ale i v USA, a to zase díky použitému 14nm I/O čipu. Pouzdření pak mělo proběhnout v Číně, což asi zrovna neocení kvůli výsledné značce Made in China američtí zákazníci, kteří mohou dle toho očekávat vysoké celní poplatky. 
 
Ryzen 9 3950X tak na konci září s velkou pravděpodobností na trh přijde, ale stejně tak můžeme očekávat, že bude velice obtížně dostupný. Zatím také čekáme na informace o tom, jak by se mohly značně prodloužené dodací lhůty 7nm čipů od TSMC dotknout dostupnosti produktů firmy AMD. Na druhou stranu, i kdyby se AMD rozhodlo na toto téma vydat prohlášení, to bude jen těžko informačně hodnotné, jak ukazují naše zkušenosti s prohlášeními červených ohledně dostupnosti nových produktů. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny
Pod označeními EX2710 a EX2510 se skrývají první dva zástupci ze série BenQ Mobiuz, která byla vytvořena na míru hráčům. Monitory podporují technologii HDRi a používají elektrostatické reproduktory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností
Také na Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) se věnují vývoji perovskitových solárních panelů, které vypadají být slibným zdrojem elektrické energie do budoucna. Jejich verze dosáhla 18,1% účinnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní
Společnosti Porsche a Mahle zkouší inovativní metodu výroby pístů do spalovacích motorů. Pomocí 3D tisku lze vyrobit lehčí písty, díky čemuž mohou zvýšit výkon motoru. První testy ukazují nárůst až 30 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Včera, aktualita, Jan Vítek