www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu

AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
, , aktualita
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3950X byl slíben na letošní září a zdá se, že přes to nejede vlak, ať bude dostupnost jakákoliv. Potvrzují to i nové fotografie, které se objevily na serveru Reddit a jde jednak o obal procesoru. 
 
 
A pak i o samotný procesor umístěný ještě v plastovém výlisku, který už je evidentně ve verzi určené pro prodej. Do toho se má dostat ani ne za dva týdny. 
 
 
Pro AMD je s ohledem na nejnovější zprávy od TSMC pouze přirozené, aby nový procesor vyslalo na trh až 30. září. Ten ostatně musí nabídnout dva plně vybavené 7nm čiplety, které navíc budou muset obsahovat alespoň jedno jádro, jež bude schopno pracovat na taktu až 4,7 GHz. A můžeme si být jisti, že tato skutečnost bude bedlivě sledována poté, co se z turba procesorů Ryzen 3000 udělalo tak velké téma. Základní takt jinak bude slušných 3,5 GHz a vedle toho získáme celkem 64 MB L3 cache. 
 
Na čipu samotném můžeme vidět, že procesor byl vyroben na Tchaj-wanu, což platí pro 7nm čiplety, ale i v USA, a to zase díky použitému 14nm I/O čipu. Pouzdření pak mělo proběhnout v Číně, což asi zrovna neocení kvůli výsledné značce Made in China američtí zákazníci, kteří mohou dle toho očekávat vysoké celní poplatky. 
 
Ryzen 9 3950X tak na konci září s velkou pravděpodobností na trh přijde, ale stejně tak můžeme očekávat, že bude velice obtížně dostupný. Zatím také čekáme na informace o tom, jak by se mohly značně prodloužené dodací lhůty 7nm čipů od TSMC dotknout dostupnosti produktů firmy AMD. Na druhou stranu, i kdyby se AMD rozhodlo na toto téma vydat prohlášení, to bude jen těžko informačně hodnotné, jak ukazují naše zkušenosti s prohlášeními červených ohledně dostupnosti nových produktů. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře