www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
, , aktualita
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
K oblíbeným
reklama
Žebříček Fortune 500 je tvořen, jak jinak, časopisem Fortune, a to na základě celkových tržeb daných společností za jejich poslední fiskální rok. Vedle toho známe také žebříček Fortune 100 i Fortune 1000, ale Fortune 500 je z nich nejznámější. 
 
 
Jak můžeme vidět z grafu, AMD se historicky nejlépe umístilo v roce 2011, kdy vyšplhalo nad 360. příčku a to v podstatě odpovídá jeho zlaté éře a jejím následkům či dozvukům. V roce 2012, kdy byly aktuální procesory FX "Vishera", už nastal prudký sešup a ještě před představením prvních procesorů architektury Zen pak AMD z žebříčku vypadlo. To byla ostatně doba, kdy firma bojovala o to, aby její čtvrtletní tržby dosáhly alespoň na miliardu dolarů. Nyní je to už mnohem lepší, i když letošní rok je přeci jen zatím slabší než ten loňský, takže AMD nemá zaručeno, že ve Fortune 500 zůstane i příště. 
 
Už minule to ale AMD mělo těsné, neboť se dostalo na 506. příčku, z níž vystoupalo na aktuální 460. místo. Co se týče přímé konkurence této firmy, pak ta je na tom pochopitelně mnohem lépe. NVIDIA si hoví na 268. místě a Intel je na 43. pozici. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů