www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
, , aktualita
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
K oblíbeným
reklama
Žebříček Fortune 500 je tvořen, jak jinak, časopisem Fortune, a to na základě celkových tržeb daných společností za jejich poslední fiskální rok. Vedle toho známe také žebříček Fortune 100 i Fortune 1000, ale Fortune 500 je z nich nejznámější. 
 
 
Jak můžeme vidět z grafu, AMD se historicky nejlépe umístilo v roce 2011, kdy vyšplhalo nad 360. příčku a to v podstatě odpovídá jeho zlaté éře a jejím následkům či dozvukům. V roce 2012, kdy byly aktuální procesory FX "Vishera", už nastal prudký sešup a ještě před představením prvních procesorů architektury Zen pak AMD z žebříčku vypadlo. To byla ostatně doba, kdy firma bojovala o to, aby její čtvrtletní tržby dosáhly alespoň na miliardu dolarů. Nyní je to už mnohem lepší, i když letošní rok je přeci jen zatím slabší než ten loňský, takže AMD nemá zaručeno, že ve Fortune 500 zůstane i příště. 
 
Už minule to ale AMD mělo těsné, neboť se dostalo na 506. příčku, z níž vystoupalo na aktuální 460. místo. Co se týče přímé konkurence této firmy, pak ta je na tom pochopitelně mnohem lépe. NVIDIA si hoví na 268. místě a Intel je na 43. pozici. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir
Desktopová APU generace Renoir by už neměla na sebe nechávat dlouho čekat, jak můžeme usuzovat dle toho, jaké veškeré informace se o nich v poslední době objevují. Nyní k tomu přispěla i společnost Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velké Navi 21 odhaleny, chystat se má i refresh první generace Navi Velké Navi 21 odhaleny, chystat se má i refresh první generace Navi
Grafických karet AMD s čipem Navi 21 bychom se měli dočkat krátce po letošních prázdninách a vypadá to, že vedle nich mohou nastoupit také oprášené verze s čipem Navi 10. Jaké konfigurace byly čerstvě odhaleny? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek