www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
, , aktualita
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
K oblíbeným
reklama
Žebříček Fortune 500 je tvořen, jak jinak, časopisem Fortune, a to na základě celkových tržeb daných společností za jejich poslední fiskální rok. Vedle toho známe také žebříček Fortune 100 i Fortune 1000, ale Fortune 500 je z nich nejznámější. 
 
 
Jak můžeme vidět z grafu, AMD se historicky nejlépe umístilo v roce 2011, kdy vyšplhalo nad 360. příčku a to v podstatě odpovídá jeho zlaté éře a jejím následkům či dozvukům. V roce 2012, kdy byly aktuální procesory FX "Vishera", už nastal prudký sešup a ještě před představením prvních procesorů architektury Zen pak AMD z žebříčku vypadlo. To byla ostatně doba, kdy firma bojovala o to, aby její čtvrtletní tržby dosáhly alespoň na miliardu dolarů. Nyní je to už mnohem lepší, i když letošní rok je přeci jen zatím slabší než ten loňský, takže AMD nemá zaručeno, že ve Fortune 500 zůstane i příště. 
 
Už minule to ale AMD mělo těsné, neboť se dostalo na 506. příčku, z níž vystoupalo na aktuální 460. místo. Co se týče přímé konkurence této firmy, pak ta je na tom pochopitelně mnohem lépe. NVIDIA si hoví na 268. místě a Intel je na 43. pozici. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů