www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500

AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
, , aktualita
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
K oblíbeným
reklama
Žebříček Fortune 500 je tvořen, jak jinak, časopisem Fortune, a to na základě celkových tržeb daných společností za jejich poslední fiskální rok. Vedle toho známe také žebříček Fortune 100 i Fortune 1000, ale Fortune 500 je z nich nejznámější. 
 
 
Jak můžeme vidět z grafu, AMD se historicky nejlépe umístilo v roce 2011, kdy vyšplhalo nad 360. příčku a to v podstatě odpovídá jeho zlaté éře a jejím následkům či dozvukům. V roce 2012, kdy byly aktuální procesory FX "Vishera", už nastal prudký sešup a ještě před představením prvních procesorů architektury Zen pak AMD z žebříčku vypadlo. To byla ostatně doba, kdy firma bojovala o to, aby její čtvrtletní tržby dosáhly alespoň na miliardu dolarů. Nyní je to už mnohem lepší, i když letošní rok je přeci jen zatím slabší než ten loňský, takže AMD nemá zaručeno, že ve Fortune 500 zůstane i příště. 
 
Už minule to ale AMD mělo těsné, neboť se dostalo na 506. příčku, z níž vystoupalo na aktuální 460. místo. Co se týče přímé konkurence této firmy, pak ta je na tom pochopitelně mnohem lépe. NVIDIA si hoví na 268. místě a Intel je na 43. pozici. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář