www.svethardware.cz
>
>
>

AMD se vrátilo k zisku, ale akcie přesto dostaly ránu

AMD se vrátilo k zisku, ale akcie přesto dostaly ránu
, , aktualita
Akcie společnosti AMD obvykle prudce reagují na zveřejněné finanční výsledky firmy, které byly za poslední čtvrtletí velice dobré. Nyní však hodnota těchto akcií prudce klesla o téměř dva dolary. Co za tím stojí?
K oblíbeným
reklama
AMD vykázalo ze 3. letošní čtvrtletí prudký růst tržeb a konečně se vrátil i zisk, takže z tohoto pohledu se zdá, že není důvod k nespokojenosti. Jenomže na konci každého takového přehledu je i odhad na další období a pro něj AMD předpokládá mezikvartální pokles tržeb o 15 %. A i když jde stále o meziroční nárůst o 26 %, dle investorů je to důvod k nespokojenosti. A není ani divu, když poslední čtvrtletí je u takových firem díky předvánoční nákupní sezóně tradičně silné, a ono má být přitom naopak spíše slabé. Ale to samozřejmě není pevně dané. 
 
 
Když se podíváme na vývoj v posledních letech, platí to spíše třeba pro Intel, zatímco společnost AMD v posledních třech letech zaznamenala mezi třetím a čtvrtým kvartálem pokles a naposledy to bylo jiné v roce 2013. Investoři v tom přesto vidí varovnou známku pro celý trh s PC, a to kvůli tomu, že se očekával spíše stabilní růst, zvláště když má AMD nyní na trhu nové produkty jako procesory Threadripper a GPU Vega. 
 
AMD je také viděna jako firma, jež balancuje na ostří nože s relativně slabými maržemi, která se tak dokázala vrátit k ziskovosti především kvůli prudce narostlým tržbám. Není tak vůbec vyloučeno, že v tomto čtvrtletí se zisky opět vytratí a AMD skončí jen s chabým, nebo prakticky žádným výdělkem. 
 
Lisa Su také sama předpovídá ochabnutí zájmu o hardware užívaný pro těžbu kryptoměn, což by tak přímo ovlivnilo prodeje Radeonů. Už dnes lze pozorovat, že dostupnost těchto karet není na trhu tak zoufalá jako v předchozích měsících a Lisa Su to potvrzuje. Poklesem hodnoty akcií tak investoři umazali z celkové hodnoty firmy asi 1,4 miliardy dolarů, ale když se podíváme na ostatní "pády" v tomto roce, rozhodně nejde o výjimku a hodnota AMD spíše postupně roste, nebo se v posledních měsících alespoň drží mezi 12 a 14 USD za akcii. 
 
 
Situaci AMD také komentovaly finanční domy JP Morgan a Morgan Stanley, dle nichž je problém i v tom, že příjmy firmy přichází z nestabilních či nárazových oblastí grafických karet a konzolí, spíše než ze stabilnějšího trhu s CPU. Obávají se také zvýšeného tlaku ze strany Intelu, který začal stupňovat tempo. Jinými slovy, výsledek AMD za třetí čtvrtletí nic neznamená a daleko důležitější bude to, zda dokáže vykazovat dlouhodobě stabilní zisky. Ze středně až dlouhodobého hlediska je ale AMD stále viděno jako příležitost k rozumné investici, a to díky jeho jasné produktové roadmap a snaze se pomalu vymaňovat ze závislosti na GlobalFoundries.
  
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů