www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Sharkstooth se znovu objevil se 32 jádry Zen 2

AMD Sharkstooth se znovu objevil se 32 jádry Zen 2
, , aktualita
Opět se nám zjevil adept na další procesor Threadripper, a sice jistý procesor Sharkstooth. Ten disponuje 32 jádry a výsledky prozatím ukazují, že se před ním může třást jak starší Threadripper 2990WX, tak i Xeon W-3175X od Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Bohužel tak jde stále o 32jádrový procesor, takže se zatím nedozvíme, jestli se AMD odhodlá vyslat na trh Threadrippery s ještě vyšším počtem jader. Zatím tu tak máme opět Sharkstooth se 32 jádry a SMT (32C/64T) vybavený celkem 128 MB L3 cache a 16 MB L2 cache, což pak jednoznačně ukazuje na Zen 2, protože předchozí procesory Threadripper s 32 jádry měly "pouze" 64 MB L3 cache. 
 
 
Jde opět o testy Geekbench, z nichž se dozvíme dvě čísla, a sice skóre pro výkon jednoho jádra a pak pro výkon všech jader, což je v případě AMD Sharkstooth 5523 a 68576 bodů. Pro porovnání, starší Threadripper 2990WX kolem 4800 a 36000 bodů a pro Intel Xeon W-3175X pak platí cca 5150 a 38000 bodů, pokud má jít o výchozí takty. 
 
 
Výsledky testů procesoru Sharkstooth tak vypadají až moc dobře, ovšem vícejádrové skóre už se ukázalo při jeho testech i daleko vyšší, takže to vypadá, že už si s ním někdo hraje a testuje možnosti přetaktování. Ostatně patřičně přetaktovaný Xeon W-3175X dokáže nabídnout skóre i vysoko přes sto tisíc bodů. 
 
Takže srovnání výkonu zmiňovaných procesorů tu máme zatím spíše jen pro legraci a raději si počkáme na to, co Sharkstooth předvede už v opravdových testech. To si lze ostatně představit, neboť bude založen na stejných čipletech, jaké najdeme i v procesorech Ryzen 3000 a nových EPYC druhé generace. Můžeme očekávat, že právě na rozdíl od EPYC si AMD dovolí nastavit vyšší turbo, které bude snad přinejmenším srovnatelné s takty, jichž dosahují právě nové Ryzeny. 
 
Zatím tak ještě nevíme nic určitého o tom, kdy nové Threadrippery dorazí na trh. Dle starších informací by to mohlo být v říjnu, alespoň co se týče představení a ne nutně rovnou vypuštění do obchodů. Ostatně AMD má reálné problémy uspokojit poptávku po některých Ryzen 3000, a to má ještě teprve dorazit 16jádrový model. Brzký nástup další rodiny procesorů by tak dostupnosti desktopových procesorů rozhodně nepomohl, i když ta může být nyní už právě ovlivněna tím, že AMD připravuje vypuštění dalších Threadripperů, které si vyrábí na sklad. Do těchto karet ale nevidíme a vidět nemůžeme, takže si prostě počkáme. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala