www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD snižuje ceny Radeonů RX 5700 ještě před uvedením

AMD snižuje ceny Radeonů RX 5700 ještě před uvedením
, , aktualita
Při uvedení nových Radeonů RX 5700 nezavládlo takové nadšení jako u nových procesorů Ryzen 3000. Jedním z faktů byla i cena, která nebyla výrazně nižší než u konkurenčních karet od Nvidie. AMD situaci napravuje a ceny snižuje.
K oblíbeným
reklama
Zatímco boj na poli procesorů je v poměru ceny a výkonu jednoznačně ve prospěch AMD, jejíž Ryzeny jsou výrazně levnější než srovnatelné Intely a u nejnovějších Ryzenů 3000 to podle všeho bude platit také, u grafických karet až tak příznivá situace nenastala. Při uvedení nových Radeonů RX 5700 se čekal větší cenový odskok od konkurenčních Nvidia GeForce RTX 2060 a RTX 2070, očekávala se např. i nižší spotřeba díky 7nm výrobnímu procesu. Nvidia navíc představila vylepšené verze RTX Super, na což AMD nyní reaguje a snižuje ceny Radeonů RX 5700, a to dokonce ještě chviličku před jejich uvedením na trh (zahájením prodeje).
 
AMD Radeon RX 5700
 
Základní Radeon RX 5700 tak bude místo ceny $379 (cca 9500 Kč s DPH) startovat na $349 (cca 8700 Kč), výkonnější RX 5700 XT pak půjde dolů ještě výrazněji ze $449 (cca 11000 Kč s DPH) na $399 (cca 10000 Kč s DPH). Jde tak o slevy zhruba 8-11 %. Verze 50th Anniversary Edition AMD Radeon RX 5700 XT pak má stát $449. Připomeňme ještě, že nové karty podporují PCI Express 4.0 a jsou vybaveny GDDR6 pamětmi. Přidávají pak ještě 3 měsíce Xbox Game Pass for PC zdarma. Nové grafické karty Radeon RX 5700 se mají na trhu objevit už zítra, 7. července.
 
AMD Radeon RX 5700 ceny
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů