www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD snižuje ceny Radeonů RX 5700 ještě před uvedením

AMD snižuje ceny Radeonů RX 5700 ještě před uvedením
, , aktualita
Při uvedení nových Radeonů RX 5700 nezavládlo takové nadšení jako u nových procesorů Ryzen 3000. Jedním z faktů byla i cena, která nebyla výrazně nižší než u konkurenčních karet od Nvidie. AMD situaci napravuje a ceny snižuje.
K oblíbeným
reklama
Zatímco boj na poli procesorů je v poměru ceny a výkonu jednoznačně ve prospěch AMD, jejíž Ryzeny jsou výrazně levnější než srovnatelné Intely a u nejnovějších Ryzenů 3000 to podle všeho bude platit také, u grafických karet až tak příznivá situace nenastala. Při uvedení nových Radeonů RX 5700 se čekal větší cenový odskok od konkurenčních Nvidia GeForce RTX 2060 a RTX 2070, očekávala se např. i nižší spotřeba díky 7nm výrobnímu procesu. Nvidia navíc představila vylepšené verze RTX Super, na což AMD nyní reaguje a snižuje ceny Radeonů RX 5700, a to dokonce ještě chviličku před jejich uvedením na trh (zahájením prodeje).
 
AMD Radeon RX 5700
 
Základní Radeon RX 5700 tak bude místo ceny $379 (cca 9500 Kč s DPH) startovat na $349 (cca 8700 Kč), výkonnější RX 5700 XT pak půjde dolů ještě výrazněji ze $449 (cca 11000 Kč s DPH) na $399 (cca 10000 Kč s DPH). Jde tak o slevy zhruba 8-11 %. Verze 50th Anniversary Edition AMD Radeon RX 5700 XT pak má stát $449. Připomeňme ještě, že nové karty podporují PCI Express 4.0 a jsou vybaveny GDDR6 pamětmi. Přidávají pak ještě 3 měsíce Xbox Game Pass for PC zdarma. Nové grafické karty Radeon RX 5700 se mají na trhu objevit už zítra, 7. července.
 
AMD Radeon RX 5700 ceny
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek