www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje vývoj 32bitových grafických ovladačů

AMD ukončuje vývoj 32bitových grafických ovladačů
, , aktualita
Už dříve server Videocardz citoval svůj anonymní zdroj, dle nějž měla společnost AMD brzy ukončit vývoj i nabídku ovladačů pro své grafické karty Radeon, jež jsou určeny pro 32bitové systémy. 
K oblíbeným
reklama
Nyní si redaktoři serveru 4Gamer všimli, že ze stránek firmy AMD najednou zmizela nabídka právě 32bitových ovladačů Radeon Software Adrenalin, a tak poslali dotaz přímo výrobci a žádali vysvětlení. 
 
 
Společnost AMD potvrdila, že od tohoto měsíce přestává 32bitové ovladače pro Radeony nabízet, takže poslední verzí je Radeon Software Adrenalin 18.9.3 WHQL. Ta byla zveřejněna 5. října právě s WHQL certifikátem, nebo už 26. září jako betaverze. Tyto ovladače pochopitelně budou i později k dispozici na stránkách firmy AMD, ale novějších se už nedočkáme. 
 
AMD tak následuje společnost NVIDIA, která konec podpory 32bitových operačních systémů ohlásila už na konci minulého roku a plánovala jej pro příležitost nástupu ovladačů verze 390 a vyšší. 
 
Pro uživatele moderních počítačů to neznamená žádnou nevýhodu, protože ty by v každém případě měly být založeny už na 64bitovém systému a pokud někdo využívá ještě 32bitový, pravděpodobně to je na starším stroji, který stejně nepotřebuje moderní ovladače pro moderní karty. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková