www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje vývoj 32bitových grafických ovladačů

AMD ukončuje vývoj 32bitových grafických ovladačů
, , aktualita
Už dříve server Videocardz citoval svůj anonymní zdroj, dle nějž měla společnost AMD brzy ukončit vývoj i nabídku ovladačů pro své grafické karty Radeon, jež jsou určeny pro 32bitové systémy. 
reklama
Nyní si redaktoři serveru 4Gamer všimli, že ze stránek firmy AMD najednou zmizela nabídka právě 32bitových ovladačů Radeon Software Adrenalin, a tak poslali dotaz přímo výrobci a žádali vysvětlení. 
 
 
Společnost AMD potvrdila, že od tohoto měsíce přestává 32bitové ovladače pro Radeony nabízet, takže poslední verzí je Radeon Software Adrenalin 18.9.3 WHQL. Ta byla zveřejněna 5. října právě s WHQL certifikátem, nebo už 26. září jako betaverze. Tyto ovladače pochopitelně budou i později k dispozici na stránkách firmy AMD, ale novějších se už nedočkáme. 
 
AMD tak následuje společnost NVIDIA, která konec podpory 32bitových operačních systémů ohlásila už na konci minulého roku a plánovala jej pro příležitost nástupu ovladačů verze 390 a vyšší. 
 
Pro uživatele moderních počítačů to neznamená žádnou nevýhodu, protože ty by v každém případě měly být založeny už na 64bitovém systému a pokud někdo využívá ještě 32bitový, pravděpodobně to je na starším stroji, který stejně nepotřebuje moderní ovladače pro moderní karty. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli chybějící článek mezi gama záblesky a hypernovami Astronomové našli chybějící článek mezi gama záblesky a hypernovami
Vztah mezi gama záblesky a supernovami, respektive přesněji ještě silnějšími hypernovami, byl vždy pro astronomy záhadný, protože zdaleka ne ve všech případech explozi doprovázel i záblesk. Nyní se ukázala možná příčina. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch? BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3 Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3
Konkurence pro počítače Raspberry Pi už je dost, ale další na výběr snad neuškodí. Nyní přichází model Orange Pi 3, který už dle svého názvu chce oslovit zákazníky, kteří by jinak mohli sáhnout po modelu Raspberry Pi 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD
Monero je nejoblíbenější kryptoměnou, pokud jde o cryptojacking, tedy jejich těžbu pomocí malwaru na napadených počítačích obětí, A jde o dosti výnosný byznys. Jedna studie totiž tvrdí, že si takto útočníci přišli na 57 milionů USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala