www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nové Ryzen PRO, přichází i 65W 12jádrový model

AMD uvedlo na trh nové Ryzen PRO, přichází i 65W 12jádrový model
, , aktualita
Společnost AMD vypustila na trh řadu nových procesorů Ryzen 3. generace, které patří do řady PRO, a jsou tak určeny pro podnikové počítače. Tímto krokem tak AMD načíná nový a zároveň poslední letošní kvartál. 
K oblíbeným
reklama
To mi připomíná, že už nebude dlouho trvat a my se dozvíme, jak si společnosti AMD, NVIDIA a Intel z finančního hlediska stály ve 3. letošním kvartálu, který byl právě pro AMD přelomový. Znamenal vypuštění mnoha nových 7nm produktů, které firma nyní rozšiřuje o Ryzen PRO 3000. Jde pochopitelně o desktopové procesory. 
 
 
AMD už se stačilo pochlubit, že po nových Ryzen Pro už sáhli ti největší výrobci počítačů. Jmenovány byly konkrétně firmy HP a Lenovo a jejich řady HP EliteDesk 705 G5 Series a Thincentre M75s-1. 
 
Co se týče nabídky nových procesorů PRO, máme tu Ryzen 9 PRO 3900, Ryzen 7 PRO 3700 a Ryzen 5 PRO 3600 založené na 7nm Zen 2, ovšem také nová 12nm APU AMD Ryzen Pro 5 3400G, Ryzen PRO 5 3400GE, Ryzen Pro 3200G, Ryzen Pro 3200GE a AMD Athlon PRO 300GE. Každý takový procesor je vybaven bezpečnostním koprocesorem s technologií AMD GuardMI, do čehož spadá třeba i plné šifrování operační paměti nebo provázání s bezpečnostními funkcemi jiných výrobců, jako je Windows Security, Lenovo ThinkShield a HP Sure Start. 
 
Kdo se také díval pozorně, uviděl ve výpisu model Ryzen 9 PRO 3900, čili 65W 12jádrový procesor. Ten slibuje takty 3,1 až 4,3 GHz a právě dle něj se mohlo začít dříve mluvit o desktopovém Ryzen 9 3900, slabší verzi modelu 3900X. Jenomže to, že přišla PRO verze tohoto procesoru, nám nezaručuje, že nastoupí i běžný model se stejnými specifikacemi. Jak už jsme ale psali, takové CPU by mohlo pomoci vyřešit problém s nedostatkem modelu 3900X na trhu, který zřejmě pramení z vysokých taktů. 
 
Svou čistě desktopovou verzi zdánlivě nemá ani ohlášený Ryzen 7 PRO 3700. Jenomže jeho specifikace jsou 65W TDP a 3,6 až 4,4 GHz, takže naprosto stejné jako v případě Ryzen 7 3700X. AMD se tak rozhodlo neoznačit nový procesor písmenem X, a to asi aby se neodlišoval od označeních zbylých dvou novinek. Nicméně dříve na nic takového nehledělo, na což ukazuje třeba model Ryzen 7 PRO 2700X. 
 
 
Nyní nám nezbývá než čekat, zda se brzy na trhu neobjeví i Ryzen 9 3900, čemuž už v podstatě nic nebrání a pokud nám AMD nyní potvrdila jeho PRO verzi, běžná by měla následovat, jak ukazuje i tento nedávno zveřejněný seznam. 
 
Zdroj: AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala