www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nové Ryzen PRO, přichází i 65W 12jádrový model

AMD uvedlo na trh nové Ryzen PRO, přichází i 65W 12jádrový model
, , aktualita
Společnost AMD vypustila na trh řadu nových procesorů Ryzen 3. generace, které patří do řady PRO, a jsou tak určeny pro podnikové počítače. Tímto krokem tak AMD načíná nový a zároveň poslední letošní kvartál. 
K oblíbeným
reklama
To mi připomíná, že už nebude dlouho trvat a my se dozvíme, jak si společnosti AMD, NVIDIA a Intel z finančního hlediska stály ve 3. letošním kvartálu, který byl právě pro AMD přelomový. Znamenal vypuštění mnoha nových 7nm produktů, které firma nyní rozšiřuje o Ryzen PRO 3000. Jde pochopitelně o desktopové procesory. 
 
 
AMD už se stačilo pochlubit, že po nových Ryzen Pro už sáhli ti největší výrobci počítačů. Jmenovány byly konkrétně firmy HP a Lenovo a jejich řady HP EliteDesk 705 G5 Series a Thincentre M75s-1. 
 
Co se týče nabídky nových procesorů PRO, máme tu Ryzen 9 PRO 3900, Ryzen 7 PRO 3700 a Ryzen 5 PRO 3600 založené na 7nm Zen 2, ovšem také nová 12nm APU AMD Ryzen Pro 5 3400G, Ryzen PRO 5 3400GE, Ryzen Pro 3200G, Ryzen Pro 3200GE a AMD Athlon PRO 300GE. Každý takový procesor je vybaven bezpečnostním koprocesorem s technologií AMD GuardMI, do čehož spadá třeba i plné šifrování operační paměti nebo provázání s bezpečnostními funkcemi jiných výrobců, jako je Windows Security, Lenovo ThinkShield a HP Sure Start. 
 
Kdo se také díval pozorně, uviděl ve výpisu model Ryzen 9 PRO 3900, čili 65W 12jádrový procesor. Ten slibuje takty 3,1 až 4,3 GHz a právě dle něj se mohlo začít dříve mluvit o desktopovém Ryzen 9 3900, slabší verzi modelu 3900X. Jenomže to, že přišla PRO verze tohoto procesoru, nám nezaručuje, že nastoupí i běžný model se stejnými specifikacemi. Jak už jsme ale psali, takové CPU by mohlo pomoci vyřešit problém s nedostatkem modelu 3900X na trhu, který zřejmě pramení z vysokých taktů. 
 
Svou čistě desktopovou verzi zdánlivě nemá ani ohlášený Ryzen 7 PRO 3700. Jenomže jeho specifikace jsou 65W TDP a 3,6 až 4,4 GHz, takže naprosto stejné jako v případě Ryzen 7 3700X. AMD se tak rozhodlo neoznačit nový procesor písmenem X, a to asi aby se neodlišoval od označeních zbylých dvou novinek. Nicméně dříve na nic takového nehledělo, na což ukazuje třeba model Ryzen 7 PRO 2700X. 
 
 
Nyní nám nezbývá než čekat, zda se brzy na trhu neobjeví i Ryzen 9 3900, čemuž už v podstatě nic nebrání a pokud nám AMD nyní potvrdila jeho PRO verzi, běžná by měla následovat, jak ukazuje i tento nedávno zveřejněný seznam. 
 
Zdroj: AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek