www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD už prý má v laboratořích 7nm čipy Navi

AMD už prý má v laboratořích 7nm čipy Navi
, , aktualita
Server Fudzilla, na jehož informace zase nelze zcela stoprocentně spoléhat, tvrdí, že AMD Labs už mají v prádle nové 7nm čipy Navi. Dá se ale říci, že to opravdu je možné, neboť daný proces už je k dispozici, a to nejen v TSMC, ale i v Samsungu. 
K oblíbeným
reklama
Uvidíme však, jestli nám tuto informaci někdo potvrdí, nebo nepotvrdí, ovšem pokud je to pravda, pak by to mohlo znamenat, že na cestě je nová grafická generace firmy AMD, která přijde na trh třeba někdy ke konci první poloviny příštího roku. To by mohlo znamenat jejich vypuštění na Computexu 2019. Tak příští rok uvidíme, jestli jsem se dnes trefil do černého, ostatně AMD Labs v letošním dubnu dostaly pro testování 7nm Vegu 20, což bylo později potvrzeno. Časově by to tedy vycházelo, ale to samozřejmě ještě vůbec nic neznamená. 
 
 
Fudzilla navíc uvádí, že dané GPU se chovalo "lépe, než se předpokládalo", takže o to vyšší můžeme mít naděje na to, že se příští generace grafických karet AMD opravdu a konečně vydaří. AMD by to ostatně potřebovalo, neboť poslední dvě generace jeho grafických čipů, alespoň z hlediska herního výkonu, tahají za kratší konec. A to až tak, že NVIDIA si může nyní klidně dovolit to, co si dovolila při vypuštění generace Turing, která přináší zatím stále jen smíšené pocity. Nyní je už opravdu na tahu AMD, které by mělo dostat na trh první 7nm spotřebitelská GPU a pokud se ty na něj dostanou po polovině příštího roku, nelze očekávat, že by NVIDIA mohla či chtěla ihned reagovat. Však v té době bude mít sotva na trhu celou generaci GPU Turing, alespoň dle očekávání. 
 
 
Nicméně Fudzilla pokračuje a její informace nejsou zrovna povzbuzující pro ty, kteří očekávají od AMD nový trhač asfaltu. GPU Navi dle nich totiž mají přijít přinejlepším jako mainstreamové karty, takže půjde o nástupce GPU Polaris. Očekávat prý máme výkon srovnatelný s GeForce GTX 1080 za cenu asi 250 dolarů, což je cenová hladina RX 580 či GTX 1060. To není vůbec špatné, ale znamená to snad, že AMD chce zcela přenechat herní hi-end NVIDII?
 
Bude třeba si počkat na detaily, čili na to, jak to bude s údajnými vícečipovými GPU (MCM), čili zda přijdou, nebo budou GPU stále jen monolity. Pak je třeba zjistit, jaké náklady budou na výrobu 7nm čipů a především pak zda je dobrá jejich výtěžnost. Ze strany AMD bychom se o Navi měli více dozvědět v lednu na CES 2019, kde o nich bude mluvit CEO Lisa Su. Ještě dříve bychom se měli dozvědět, jaký bude poslední z Polarisů: Radeon RX 590. 
 
Zdroj: Fudzilla


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková