www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vyměňuje procesory Ryzen s chybou pod Linuxem

AMD vyměňuje procesory Ryzen s chybou pod Linuxem
, , aktualita
U procesorů AMD Ryzen se nedávno objevila chyba, která při velkém vytížení pod operačním systémem Linux znamenala nestabilitu systému. Ta je již opravena a AMD má nyní uživatelům vyměňovat vadné procesory.
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen jsou velmi populární, přišlo se však na to, že obsahují menší chybu. Při velkém vytížení při běhu pod operačním systémem Linux totiž může dojít k vyvolání chyby, která může způsobit tzv. segmentation fault a případně nestabilitu či restart systému. Většina uživatelů se s bugem nicméně nikdy nesetká. Jednak drtivá většina lidí používá operační systém Windows, ale i uživatelé Linuxu málokdy vytíží procesor tak, aby tato chyba nastala. Zjistilo se také, že procesory Threadripper a EPYC na tento bug netrpí.
 
Procesor AMD Ryzen
 
Podle serveru ExtremeTech nyní AMD vyměňuje vadné procesory těm, kteří mají s touto chybou problém (jak již ale bylo řečeno, týká se to jen velmi málo uživatelů). Server Phoronix, který problém důkladněji studoval a vytvořil i speciální skript pro záměrné vyvolání pádu, se dostal k aktualizované verzi procesoru a chyba už nenastala. Situace se tedy skutečně zdá být vyřešena. Vadné procesory by měly být ty, které byly vyrobeny zhruba do 25. týdne letošního roku (poloviny června).
 
Zdroj: ExtremeTech, Phoronix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů