www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?

AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
, , aktualita
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
K oblíbeným
reklama
Spekulovalo se, že funkce Radeon Boost poslouží k navýšení snímkovací frekvence výměnou za kvalitu (snížení rozlišení), a to tam, kde je to třeba. Při pohybu by tak rozlišení šlo dolů kvůli navýšení FPS a v klidu by to bylo naopak. 
 
 
Nyní nám to potvrzují poznámky k novým ovladačům Adrenalin 2020 19.12.2, které ovšem slibují také v průměru o 12 % vyšší výkon v porovnání s ovladači pro tento rok. Záležet ale bude pochopitelně na tom, o jakou hru a kartu jde. 
 
Abychom ale uzavřeli téma Radeon Boost, pak ten tedy bude skutečně v pohybu snižovat rozlišení a AMD pochopitelně tvrdí, že uživatel to téměř ani nepostřehne, ale zaznamenat by měl zvýšení snímkovací frekvence. To tak přijde vhod především v případě slabších sestav a poznámky k ovladačům slibují až o 38% více FPS u Overwatch, o 22 % rychlejší PUBG a pak platí 10 % pro Borderlands 3, Shadow of the Tomb Raider či Rise of the Tomb Raider a podporovány jsou také tituly Destiny 2, GTA5, COD WW2. Ano, Radeon Boost nebude fungovat v každé hře, zajištěna musí být podpora konkrétních titulů. 
 
VideoCardz už také udávají, že ztráta kvality je jasně viditelná v případě zachycených screenshotů, ale těžce postřehnutelná v pohybu. Přínos takovéto funkce tak lze jen těžko objektivně posuzovat. 
 
 
Dále byla potvrzena funkce Integer Display Scaling, k níž jsme se dozvěděli pouze to, že nemá mít dopad na výkon a že prostě dává klasickým hrám neméně klasickou rozpixelovanou podobu bez rozmazání. 
 
AMD Link dostává podporu vysokého bitrate, a to 50 Mb/s - x265, vylepšeno bylo grafické uživatelské rozhraní prostředí nastavení ovladačů, máme tu více možností pro ladění karty v Tuning Lab a její GPU, paměti, napájení i chlazení plus možnost snadno sledovat výkon při hře, vyladěn byl Streaming Lab pro živé streamování obrazu ze hry (nové ovládání, vyšší stabilita), pak tu máme DirectML filtry pro snižování šumu a upscaling obrazu s využitím strojového učení, 
 
Funkce Image Sharpening dostala podporu her pod DirectX 11 i nastavení míry zostření či možnost vypnutí/zapnutí přímo ze hry. Radeon Anti-lag zase už podporuje DirectX 9 na kartách předchozích generací (starších než Navi), integrován byl webový prohlížeč, vylepšeno Game Center, uživatelské profily a také se mají nové ovladače rychleji nainstalovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů