www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?

AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
, , aktualita
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
K oblíbeným
reklama
Spekulovalo se, že funkce Radeon Boost poslouží k navýšení snímkovací frekvence výměnou za kvalitu (snížení rozlišení), a to tam, kde je to třeba. Při pohybu by tak rozlišení šlo dolů kvůli navýšení FPS a v klidu by to bylo naopak. 
 
 
Nyní nám to potvrzují poznámky k novým ovladačům Adrenalin 2020 19.12.2, které ovšem slibují také v průměru o 12 % vyšší výkon v porovnání s ovladači pro tento rok. Záležet ale bude pochopitelně na tom, o jakou hru a kartu jde. 
 
Abychom ale uzavřeli téma Radeon Boost, pak ten tedy bude skutečně v pohybu snižovat rozlišení a AMD pochopitelně tvrdí, že uživatel to téměř ani nepostřehne, ale zaznamenat by měl zvýšení snímkovací frekvence. To tak přijde vhod především v případě slabších sestav a poznámky k ovladačům slibují až o 38% více FPS u Overwatch, o 22 % rychlejší PUBG a pak platí 10 % pro Borderlands 3, Shadow of the Tomb Raider či Rise of the Tomb Raider a podporovány jsou také tituly Destiny 2, GTA5, COD WW2. Ano, Radeon Boost nebude fungovat v každé hře, zajištěna musí být podpora konkrétních titulů. 
 
VideoCardz už také udávají, že ztráta kvality je jasně viditelná v případě zachycených screenshotů, ale těžce postřehnutelná v pohybu. Přínos takovéto funkce tak lze jen těžko objektivně posuzovat. 
 
 
Dále byla potvrzena funkce Integer Display Scaling, k níž jsme se dozvěděli pouze to, že nemá mít dopad na výkon a že prostě dává klasickým hrám neméně klasickou rozpixelovanou podobu bez rozmazání. 
 
AMD Link dostává podporu vysokého bitrate, a to 50 Mb/s - x265, vylepšeno bylo grafické uživatelské rozhraní prostředí nastavení ovladačů, máme tu více možností pro ladění karty v Tuning Lab a její GPU, paměti, napájení i chlazení plus možnost snadno sledovat výkon při hře, vyladěn byl Streaming Lab pro živé streamování obrazu ze hry (nové ovládání, vyšší stabilita), pak tu máme DirectML filtry pro snižování šumu a upscaling obrazu s využitím strojového učení, 
 
Funkce Image Sharpening dostala podporu her pod DirectX 11 i nastavení míry zostření či možnost vypnutí/zapnutí přímo ze hry. Radeon Anti-lag zase už podporuje DirectX 9 na kartách předchozích generací (starších než Navi), integrován byl webový prohlížeč, vylepšeno Game Center, uživatelské profily a také se mají nové ovladače rychleji nainstalovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek