www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates
, , aktualita
Combat Crates zní jako nějaká konkrétní adaptace loot boxů, ovšem v podání společnosti AMD jde o recept na boj proti těžařům kryptoměn. Ti ve velkém skupují grafické karty, čímž jejich cenu ženou nahoru, i když to už aktuálně není tak ožehavý problém.
K oblíbeným
reklama
S dostupností a cenou grafických karet už to není vůbec tak zlé jako na začátku tohoto roku, ale tento problém se může kdykoliv zase vrátit. Záleží především na hodnotě Etherea a dalších měn, které se dají těžit na grafických kartách a také na tom, zda jim jejich práci neseberou nějaké mnohem efektivnější ASIC. Ethereum však po propadu pod 400 dolarů od začátku dubna opět postupně leze nahoru a jako obvykle přitom kopíruje vývoj Bitcoinu. 
 
 
Informaci o AMD Combat Crate s podtitulem "All You Need to Game" - Vše, co potřebujete ke hraní - přinesl server Videocardz, který obvykle nevypustí kteroukoliv povídačku. Ostatně už dlouho visela ve vzduchu otázka, co hodlá AMD dělat s tím, aby zajistila zájemcům dostatečný přístup k novým kartám, neboť by se mohlo stát, že nové Radeony budou za chvíli v sestavách hráčů vymizelý druh. To ostatně hrozí i tak v případě, že AMD nedokáže NVIDII konkurovat
 
AMD Combat Crate představuje prostý recept, a sice balík třech produktů v jednom a není těžké uhodnout, jaké produkty to jsou: procesor, základní deska a grafická karta. Je jasné, že těžaři o takovou věc nebudou mít zájem, ovšem na druhou stranu jej nemusí mít ani zákazníci lačnící po herní sestavě, neboť jim nemusí být po chuti daný výběr komponent. 
 
Specificky má jít o Ryzen 5 1600 nebo Ryzen 7 1700 (kupodivu ne o novější generaci, která nabízí příslušné nástupce), desku MSI B350 Tomahawk a grafickou kartu MSI Radeon RX 580 Armor. Je tak jasné, že jde také o iniciativu firmy MSI, a tak je možné, že i jiný výrobci jako Asus nebo Gigabyte představí své verze, takže by mohlo být i na výběr. Zda budou mít tyto balíčky také výhodnější cenu než při koupi samostatných komponent za doporučené částky, to se uvidí. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů