www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates
, , aktualita
Combat Crates zní jako nějaká konkrétní adaptace loot boxů, ovšem v podání společnosti AMD jde o recept na boj proti těžařům kryptoměn. Ti ve velkém skupují grafické karty, čímž jejich cenu ženou nahoru, i když to už aktuálně není tak ožehavý problém.
reklama
S dostupností a cenou grafických karet už to není vůbec tak zlé jako na začátku tohoto roku, ale tento problém se může kdykoliv zase vrátit. Záleží především na hodnotě Etherea a dalších měn, které se dají těžit na grafických kartách a také na tom, zda jim jejich práci neseberou nějaké mnohem efektivnější ASIC. Ethereum však po propadu pod 400 dolarů od začátku dubna opět postupně leze nahoru a jako obvykle přitom kopíruje vývoj Bitcoinu. 
 
 
Informaci o AMD Combat Crate s podtitulem "All You Need to Game" - Vše, co potřebujete ke hraní - přinesl server Videocardz, který obvykle nevypustí kteroukoliv povídačku. Ostatně už dlouho visela ve vzduchu otázka, co hodlá AMD dělat s tím, aby zajistila zájemcům dostatečný přístup k novým kartám, neboť by se mohlo stát, že nové Radeony budou za chvíli v sestavách hráčů vymizelý druh. To ostatně hrozí i tak v případě, že AMD nedokáže NVIDII konkurovat
 
AMD Combat Crate představuje prostý recept, a sice balík třech produktů v jednom a není těžké uhodnout, jaké produkty to jsou: procesor, základní deska a grafická karta. Je jasné, že těžaři o takovou věc nebudou mít zájem, ovšem na druhou stranu jej nemusí mít ani zákazníci lačnící po herní sestavě, neboť jim nemusí být po chuti daný výběr komponent. 
 
Specificky má jít o Ryzen 5 1600 nebo Ryzen 7 1700 (kupodivu ne o novější generaci, která nabízí příslušné nástupce), desku MSI B350 Tomahawk a grafickou kartu MSI Radeon RX 580 Armor. Je tak jasné, že jde také o iniciativu firmy MSI, a tak je možné, že i jiný výrobci jako Asus nebo Gigabyte představí své verze, takže by mohlo být i na výběr. Zda budou mít tyto balíčky také výhodnější cenu než při koupi samostatných komponent za doporučené částky, to se uvidí. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron
Společnost Yuneec představila nový kompaktní dron Mantis Q. Ten umí nahrávat až 4K video a fotit do RAW formátu. Ve vzduchu vydrží přes půl hodiny a je možné jej ovládat i s pomocí hlasových příkazů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED
Společnost Enermax aktualizovala své vodní chlazení Liqtech TR4 II. To je schopno uchladit i přetaktované procesory AMD Threadripper, neboť si má poradit až s 500W spotřebou. Novinkou je však RGB podsvícení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu
Vypadá to, že z dvojice firem SpaceX a Boeing má nyní ta první na dosah prvenství jako firma, která dokáže vyslat člověka do vesmíru, a to přímo na oběžnou dráhu. SpaceX to chce poprvé vyzkoušet v dubnu příštího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive
Už jsme se jednou věnovali funkci Precision Boost Overdrive, kterou nabízejí procesory AMD Threadripper druhé generace, ovšem pouze okrajově. Nyní se ale na ni podíváme blíže, a to i díky nově zveřejněným materiálům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
Včera, aktualita, Jan Vítek