www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates

AMD vytáhne do boje proti těžařům s Combat Crates
, , aktualita
Combat Crates zní jako nějaká konkrétní adaptace loot boxů, ovšem v podání společnosti AMD jde o recept na boj proti těžařům kryptoměn. Ti ve velkém skupují grafické karty, čímž jejich cenu ženou nahoru, i když to už aktuálně není tak ožehavý problém.
reklama
S dostupností a cenou grafických karet už to není vůbec tak zlé jako na začátku tohoto roku, ale tento problém se může kdykoliv zase vrátit. Záleží především na hodnotě Etherea a dalších měn, které se dají těžit na grafických kartách a také na tom, zda jim jejich práci neseberou nějaké mnohem efektivnější ASIC. Ethereum však po propadu pod 400 dolarů od začátku dubna opět postupně leze nahoru a jako obvykle přitom kopíruje vývoj Bitcoinu. 
 
 
Informaci o AMD Combat Crate s podtitulem "All You Need to Game" - Vše, co potřebujete ke hraní - přinesl server Videocardz, který obvykle nevypustí kteroukoliv povídačku. Ostatně už dlouho visela ve vzduchu otázka, co hodlá AMD dělat s tím, aby zajistila zájemcům dostatečný přístup k novým kartám, neboť by se mohlo stát, že nové Radeony budou za chvíli v sestavách hráčů vymizelý druh. To ostatně hrozí i tak v případě, že AMD nedokáže NVIDII konkurovat
 
AMD Combat Crate představuje prostý recept, a sice balík třech produktů v jednom a není těžké uhodnout, jaké produkty to jsou: procesor, základní deska a grafická karta. Je jasné, že těžaři o takovou věc nebudou mít zájem, ovšem na druhou stranu jej nemusí mít ani zákazníci lačnící po herní sestavě, neboť jim nemusí být po chuti daný výběr komponent. 
 
Specificky má jít o Ryzen 5 1600 nebo Ryzen 7 1700 (kupodivu ne o novější generaci, která nabízí příslušné nástupce), desku MSI B350 Tomahawk a grafickou kartu MSI Radeon RX 580 Armor. Je tak jasné, že jde také o iniciativu firmy MSI, a tak je možné, že i jiný výrobci jako Asus nebo Gigabyte představí své verze, takže by mohlo být i na výběr. Zda budou mít tyto balíčky také výhodnější cenu než při koupi samostatných komponent za doporučené částky, to se uvidí. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala