www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD začne letos vyrábět vzorky 7nm procesorů Zen 2

AMD začne letos vyrábět vzorky 7nm procesorů Zen 2
, , aktualita
Nabídka procesorů Ryzen druhé generace byla předvídatelná a nakonec se potvrdilo, že ty představují mírné vylepšení první generace v podobě vyšších taktů a modernějších verzí technologií. Nyní je otázka, co předvedou 7nm Zen 2.
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba si neplést procesory s architekturou Zen+ (Ryzen 2000) se Zen 2. Ty nastoupí právě až někdy příští rok (doufejme) v rámci procesorů Ryzen 3000. My alespoň očekáváme, že AMD dodrží tuto číselnou posloupnost generací. Nyní přichází dobré zprávy ze zdroje Seeking Alpha, dle nějž jsou právě procesory Ryzen 3000 na cestě k tomu, aby byly letos k dispozici jejich vzorky a v příštím roce už hotové verze pro trh. 
 
 
Tuto skutečnost měla potvrdit CEO firmy AMD, Lisa Su, a to na setkání s investory po zveřejnění finančních výsledků za první letošní kvartál. Ostatně ono není žádné překvapení, že AMD bude schopno zajistit si 7nm procesory Ryzen architektury Zen 2, a to za předpokladu, že z jeho strany už je vše hotovo. Máme totiž také už potvrzeno ze samotných AMD Labs, že ty mají k dispozici 7nm Vegu 20, a to je mnohem složitější čip než několikajádrový procesor. 
 
Lisa Su také uvedla, že ještě v tomto roce bude mít její firma k dispozici vzorky 7nm serverových procesorů a obecně je velice spokojena s tím, jak vývoj produktů AMD probíhá. 
 
Zen 2 bude oproti Zen+ představovat značné vylepšení původní architektury a je pouze otázka, jak budou vylepšeny jednotlivé čipy, jež dnes známe pod označením Zeppelin. Každý obsahuje dva CCX (Core Complex) po čtyř jádrech a je možné, že počet jader bude navýšen, dočkáme se celkově vyššího IPC, pozměněné paměti cache na různých úrovních a jistě pak zvýšené energetické efektivity. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře