www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer

AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer
, , aktualita
Za kauzu s počtem jader u procesorů AMD Bulldozer a Piledriver musí společnost AMD zaplatit odškodné ve výši 12,1 milionů USD. Na jednoho zákazníka tak může připadnout až $300. Má to však i háček.
K oblíbeným
reklama
Hromadná žaloba podaná v roce 2015 na společnost AMD vyústila v to, že se firma zavázala vyplatit odškodné 12,1 milionu USD majitelům procesorů Bulldozer a Piledriver, u kterých v marketingových materiálech nepravdivě uváděla, že jde o nativní 8jádrové procesory. Ty totiž byly spíše čtyřjádrové s tím, že některé jednotky byly zdvojené. Resp. pokud bychom mluvili o 8jádrových čipech, pak bychom museli podotknout, že se skládaly ze 4 dvoujádrových modulů, kdy zdaleka ne vše v modulu bylo dvakrát a některé jednotky dvojice sdílely mezi sebou.
 
AMD FX logo
 
O odškodné je tak nyní možné si zažádat, ale má to mnoho úskalí. Předně jste museli být v době nákupu z Kalifornie, nebo si procesor koupit přes webovou stránku amd.com. Pak si při vyplnění žádosti můžete zažádat o výplatu, která může dosáhnout až $300. Týká se to procesorů AMD FX-8120, 8150, 8320, 8350, 8370, 9370 a 9590.
 
Jenže i tu je háček. 30 % z 12,1 mil. USD si vezmou právníci, dva žalobci si každý vezmou po $7500, administrace sebere dalších 700 tisíc USD, takže pro výplaty zbývá necelých 7,8 mil. USD, tedy v maximální výši $300 peníze pro zhruba 26 tisíc lidí. Tato výplata se totiž rovnoměrně rozdělí mezi ty, kteří si o ní zažádají, takže čím více lidí vyplní formulář, tím méně každý z nich dostane. Žádost je potřeba podat do 3. ledna 2020 a doklad o koupi zatím není třeba dodávat, pokud nejde o více než 5 procesorů na osobu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů