www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer

AMD začne vyplácet odškodnění až $300 za kauzu s jádry Bulldozer
, , aktualita
Za kauzu s počtem jader u procesorů AMD Bulldozer a Piledriver musí společnost AMD zaplatit odškodné ve výši 12,1 milionů USD. Na jednoho zákazníka tak může připadnout až $300. Má to však i háček.
K oblíbeným
reklama
Hromadná žaloba podaná v roce 2015 na společnost AMD vyústila v to, že se firma zavázala vyplatit odškodné 12,1 milionu USD majitelům procesorů Bulldozer a Piledriver, u kterých v marketingových materiálech nepravdivě uváděla, že jde o nativní 8jádrové procesory. Ty totiž byly spíše čtyřjádrové s tím, že některé jednotky byly zdvojené. Resp. pokud bychom mluvili o 8jádrových čipech, pak bychom museli podotknout, že se skládaly ze 4 dvoujádrových modulů, kdy zdaleka ne vše v modulu bylo dvakrát a některé jednotky dvojice sdílely mezi sebou.
 
AMD FX logo
 
O odškodné je tak nyní možné si zažádat, ale má to mnoho úskalí. Předně jste museli být v době nákupu z Kalifornie, nebo si procesor koupit přes webovou stránku amd.com. Pak si při vyplnění žádosti můžete zažádat o výplatu, která může dosáhnout až $300. Týká se to procesorů AMD FX-8120, 8150, 8320, 8350, 8370, 9370 a 9590.
 
Jenže i tu je háček. 30 % z 12,1 mil. USD si vezmou právníci, dva žalobci si každý vezmou po $7500, administrace sebere dalších 700 tisíc USD, takže pro výplaty zbývá necelých 7,8 mil. USD, tedy v maximální výši $300 peníze pro zhruba 26 tisíc lidí. Tato výplata se totiž rovnoměrně rozdělí mezi ty, kteří si o ní zažádají, takže čím více lidí vyplní formulář, tím méně každý z nich dostane. Žádost je potřeba podat do 3. ledna 2020 a doklad o koupi zatím není třeba dodávat, pokud nejde o více než 5 procesorů na osobu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů