www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen
, , aktualita
Mnoho technologických firem bylo v posledních měsících postiženo klesající hodnotou akcií. Utrpěl Intel, IBM, velice pak NVIDIA a také AMD bylo zasaženo tzv. krachem kryptoměn. AMD si přesto vedlo celkově dobře. 
reklama
AMD se na závěr roku mohlo pochlubit tím, že se stane součástí indexu Nasdaq-100 a i když byl tento rok pro něj velice turbulentní, nakonec na tom není tak špatně. V rámci indexu Standard & Poor's 500 se jeho akcie staly v tomto roce nejvýkonnějšími a vyrostly o 79,6 procent. Oproti tomu akcie NVIDIE si celkově nevedly tak dobře, a to právě kvůli 54procentnímu poklesu ve 4. kvartále. Právě za tento kvartál šlo naopak o nejhorší výkon v rámci S&P 500. 
 
 
Na druhou stranu, akcie firmy AMD od září klesly o 40,2 % v porovnání s koncem tohoto roku, ale AMD se může spoléhat na vynikající výkon své CPU divize, která vzbuzuje důvěru investorů. Takže zatímco NVIDIA začala rok 2018 na hodnotě svých akcií kolem 200 dolarů a zakončila jej na cca 133 dolarech, akcie AMD se pohybovaly jen kolem 11 USD a i když si v průběhu roku vedly i daleko lépe, skončily alespoň na 18 USD. 
 
NVIDIA spoléhající se čistě na GPU technologie tak dostala větší zásah než AMD, kterému do jisté míry pomohly také problémy společnosti Intel se zprovozněním 10nm procesu. Intel navíc už řadu měsíců ani nemá nového CEO poté, co byl Brian Krzanich donucen odejít. Akcie Intelu se však i přes bezpečnostní skandály, hledání nového šéfa i přes vleklé technologické problémy drží na úrovni ze začátku roku 2018, takže Intel z toho všeho vyšel v tomto ohledu nejlépe a ostatně proč by ne, když ani nestačí vyrábět a na trhu s datovými centry je a ještě nějaký čas jistě bude neohrozitelná jednička. 
 
 
My se po letošním CES zaměříme také na to, jak hodnotu akcií AMD ovlivní představení Lisy Su. Právě AMD by totiž mohlo dostat z technologického hlediska nad Intelem navrch, respektive to očekáváme. Nicméně i tak jde stále z finančního pohledu o trpaslíka v porovnání i s NVIDIÍ. Jeho tržní kapitalizace je aktuálně 18,5 miliard dolarů, přičemž pro NVIDII platí 81,5 miliard a Intel je více než desetkrát větší s 219,6 miliardami. Ale pro AMD je to i tak dobré, když si uvědomíme, jak na tom bylo třeba v roce 2015 nebo ještě na začátku roku 2016, kdy se jeho akcie prodávaly sotva za 2 dolary. 
 
Zdroj: Marketwatch 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek