www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen
, , aktualita
Mnoho technologických firem bylo v posledních měsících postiženo klesající hodnotou akcií. Utrpěl Intel, IBM, velice pak NVIDIA a také AMD bylo zasaženo tzv. krachem kryptoměn. AMD si přesto vedlo celkově dobře. 
K oblíbeným
reklama
AMD se na závěr roku mohlo pochlubit tím, že se stane součástí indexu Nasdaq-100 a i když byl tento rok pro něj velice turbulentní, nakonec na tom není tak špatně. V rámci indexu Standard & Poor's 500 se jeho akcie staly v tomto roce nejvýkonnějšími a vyrostly o 79,6 procent. Oproti tomu akcie NVIDIE si celkově nevedly tak dobře, a to právě kvůli 54procentnímu poklesu ve 4. kvartále. Právě za tento kvartál šlo naopak o nejhorší výkon v rámci S&P 500. 
 
 
Na druhou stranu, akcie firmy AMD od září klesly o 40,2 % v porovnání s koncem tohoto roku, ale AMD se může spoléhat na vynikající výkon své CPU divize, která vzbuzuje důvěru investorů. Takže zatímco NVIDIA začala rok 2018 na hodnotě svých akcií kolem 200 dolarů a zakončila jej na cca 133 dolarech, akcie AMD se pohybovaly jen kolem 11 USD a i když si v průběhu roku vedly i daleko lépe, skončily alespoň na 18 USD. 
 
NVIDIA spoléhající se čistě na GPU technologie tak dostala větší zásah než AMD, kterému do jisté míry pomohly také problémy společnosti Intel se zprovozněním 10nm procesu. Intel navíc už řadu měsíců ani nemá nového CEO poté, co byl Brian Krzanich donucen odejít. Akcie Intelu se však i přes bezpečnostní skandály, hledání nového šéfa i přes vleklé technologické problémy drží na úrovni ze začátku roku 2018, takže Intel z toho všeho vyšel v tomto ohledu nejlépe a ostatně proč by ne, když ani nestačí vyrábět a na trhu s datovými centry je a ještě nějaký čas jistě bude neohrozitelná jednička. 
 
 
My se po letošním CES zaměříme také na to, jak hodnotu akcií AMD ovlivní představení Lisy Su. Právě AMD by totiž mohlo dostat z technologického hlediska nad Intelem navrch, respektive to očekáváme. Nicméně i tak jde stále z finančního pohledu o trpaslíka v porovnání i s NVIDIÍ. Jeho tržní kapitalizace je aktuálně 18,5 miliard dolarů, přičemž pro NVIDII platí 81,5 miliard a Intel je více než desetkrát větší s 219,6 miliardami. Ale pro AMD je to i tak dobré, když si uvědomíme, jak na tom bylo třeba v roce 2015 nebo ještě na začátku roku 2016, kdy se jeho akcie prodávaly sotva za 2 dolary. 
 
Zdroj: Marketwatch 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů