www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen
, , aktualita
Mnoho technologických firem bylo v posledních měsících postiženo klesající hodnotou akcií. Utrpěl Intel, IBM, velice pak NVIDIA a také AMD bylo zasaženo tzv. krachem kryptoměn. AMD si přesto vedlo celkově dobře. 
K oblíbeným
reklama
AMD se na závěr roku mohlo pochlubit tím, že se stane součástí indexu Nasdaq-100 a i když byl tento rok pro něj velice turbulentní, nakonec na tom není tak špatně. V rámci indexu Standard & Poor's 500 se jeho akcie staly v tomto roce nejvýkonnějšími a vyrostly o 79,6 procent. Oproti tomu akcie NVIDIE si celkově nevedly tak dobře, a to právě kvůli 54procentnímu poklesu ve 4. kvartále. Právě za tento kvartál šlo naopak o nejhorší výkon v rámci S&P 500. 
 
 
Na druhou stranu, akcie firmy AMD od září klesly o 40,2 % v porovnání s koncem tohoto roku, ale AMD se může spoléhat na vynikající výkon své CPU divize, která vzbuzuje důvěru investorů. Takže zatímco NVIDIA začala rok 2018 na hodnotě svých akcií kolem 200 dolarů a zakončila jej na cca 133 dolarech, akcie AMD se pohybovaly jen kolem 11 USD a i když si v průběhu roku vedly i daleko lépe, skončily alespoň na 18 USD. 
 
NVIDIA spoléhající se čistě na GPU technologie tak dostala větší zásah než AMD, kterému do jisté míry pomohly také problémy společnosti Intel se zprovozněním 10nm procesu. Intel navíc už řadu měsíců ani nemá nového CEO poté, co byl Brian Krzanich donucen odejít. Akcie Intelu se však i přes bezpečnostní skandály, hledání nového šéfa i přes vleklé technologické problémy drží na úrovni ze začátku roku 2018, takže Intel z toho všeho vyšel v tomto ohledu nejlépe a ostatně proč by ne, když ani nestačí vyrábět a na trhu s datovými centry je a ještě nějaký čas jistě bude neohrozitelná jednička. 
 
 
My se po letošním CES zaměříme také na to, jak hodnotu akcií AMD ovlivní představení Lisy Su. Právě AMD by totiž mohlo dostat z technologického hlediska nad Intelem navrch, respektive to očekáváme. Nicméně i tak jde stále z finančního pohledu o trpaslíka v porovnání i s NVIDIÍ. Jeho tržní kapitalizace je aktuálně 18,5 miliard dolarů, přičemž pro NVIDII platí 81,5 miliard a Intel je více než desetkrát větší s 219,6 miliardami. Ale pro AMD je to i tak dobré, když si uvědomíme, jak na tom bylo třeba v roce 2015 nebo ještě na začátku roku 2016, kdy se jeho akcie prodávaly sotva za 2 dolary. 
 
Zdroj: Marketwatch 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala