www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen
, , aktualita
Mnoho technologických firem bylo v posledních měsících postiženo klesající hodnotou akcií. Utrpěl Intel, IBM, velice pak NVIDIA a také AMD bylo zasaženo tzv. krachem kryptoměn. AMD si přesto vedlo celkově dobře. 
K oblíbeným
reklama
AMD se na závěr roku mohlo pochlubit tím, že se stane součástí indexu Nasdaq-100 a i když byl tento rok pro něj velice turbulentní, nakonec na tom není tak špatně. V rámci indexu Standard & Poor's 500 se jeho akcie staly v tomto roce nejvýkonnějšími a vyrostly o 79,6 procent. Oproti tomu akcie NVIDIE si celkově nevedly tak dobře, a to právě kvůli 54procentnímu poklesu ve 4. kvartále. Právě za tento kvartál šlo naopak o nejhorší výkon v rámci S&P 500. 
 
 
Na druhou stranu, akcie firmy AMD od září klesly o 40,2 % v porovnání s koncem tohoto roku, ale AMD se může spoléhat na vynikající výkon své CPU divize, která vzbuzuje důvěru investorů. Takže zatímco NVIDIA začala rok 2018 na hodnotě svých akcií kolem 200 dolarů a zakončila jej na cca 133 dolarech, akcie AMD se pohybovaly jen kolem 11 USD a i když si v průběhu roku vedly i daleko lépe, skončily alespoň na 18 USD. 
 
NVIDIA spoléhající se čistě na GPU technologie tak dostala větší zásah než AMD, kterému do jisté míry pomohly také problémy společnosti Intel se zprovozněním 10nm procesu. Intel navíc už řadu měsíců ani nemá nového CEO poté, co byl Brian Krzanich donucen odejít. Akcie Intelu se však i přes bezpečnostní skandály, hledání nového šéfa i přes vleklé technologické problémy drží na úrovni ze začátku roku 2018, takže Intel z toho všeho vyšel v tomto ohledu nejlépe a ostatně proč by ne, když ani nestačí vyrábět a na trhu s datovými centry je a ještě nějaký čas jistě bude neohrozitelná jednička. 
 
 
My se po letošním CES zaměříme také na to, jak hodnotu akcií AMD ovlivní představení Lisy Su. Právě AMD by totiž mohlo dostat z technologického hlediska nad Intelem navrch, respektive to očekáváme. Nicméně i tak jde stále z finančního pohledu o trpaslíka v porovnání i s NVIDIÍ. Jeho tržní kapitalizace je aktuálně 18,5 miliard dolarů, přičemž pro NVIDII platí 81,5 miliard a Intel je více než desetkrát větší s 219,6 miliardami. Ale pro AMD je to i tak dobré, když si uvědomíme, jak na tom bylo třeba v roce 2015 nebo ještě na začátku roku 2016, kdy se jeho akcie prodávaly sotva za 2 dolary. 
 
Zdroj: Marketwatch 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře