www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen

AMD zakončilo rok 2018 úspěšně i z hlediska hodnoty na trhu, Intel stojí neotřesen
, , aktualita
Mnoho technologických firem bylo v posledních měsících postiženo klesající hodnotou akcií. Utrpěl Intel, IBM, velice pak NVIDIA a také AMD bylo zasaženo tzv. krachem kryptoměn. AMD si přesto vedlo celkově dobře. 
K oblíbeným
reklama
AMD se na závěr roku mohlo pochlubit tím, že se stane součástí indexu Nasdaq-100 a i když byl tento rok pro něj velice turbulentní, nakonec na tom není tak špatně. V rámci indexu Standard & Poor's 500 se jeho akcie staly v tomto roce nejvýkonnějšími a vyrostly o 79,6 procent. Oproti tomu akcie NVIDIE si celkově nevedly tak dobře, a to právě kvůli 54procentnímu poklesu ve 4. kvartále. Právě za tento kvartál šlo naopak o nejhorší výkon v rámci S&P 500. 
 
 
Na druhou stranu, akcie firmy AMD od září klesly o 40,2 % v porovnání s koncem tohoto roku, ale AMD se může spoléhat na vynikající výkon své CPU divize, která vzbuzuje důvěru investorů. Takže zatímco NVIDIA začala rok 2018 na hodnotě svých akcií kolem 200 dolarů a zakončila jej na cca 133 dolarech, akcie AMD se pohybovaly jen kolem 11 USD a i když si v průběhu roku vedly i daleko lépe, skončily alespoň na 18 USD. 
 
NVIDIA spoléhající se čistě na GPU technologie tak dostala větší zásah než AMD, kterému do jisté míry pomohly také problémy společnosti Intel se zprovozněním 10nm procesu. Intel navíc už řadu měsíců ani nemá nového CEO poté, co byl Brian Krzanich donucen odejít. Akcie Intelu se však i přes bezpečnostní skandály, hledání nového šéfa i přes vleklé technologické problémy drží na úrovni ze začátku roku 2018, takže Intel z toho všeho vyšel v tomto ohledu nejlépe a ostatně proč by ne, když ani nestačí vyrábět a na trhu s datovými centry je a ještě nějaký čas jistě bude neohrozitelná jednička. 
 
 
My se po letošním CES zaměříme také na to, jak hodnotu akcií AMD ovlivní představení Lisy Su. Právě AMD by totiž mohlo dostat z technologického hlediska nad Intelem navrch, respektive to očekáváme. Nicméně i tak jde stále z finančního pohledu o trpaslíka v porovnání i s NVIDIÍ. Jeho tržní kapitalizace je aktuálně 18,5 miliard dolarů, přičemž pro NVIDII platí 81,5 miliard a Intel je více než desetkrát větší s 219,6 miliardami. Ale pro AMD je to i tak dobré, když si uvědomíme, jak na tom bylo třeba v roce 2015 nebo ještě na začátku roku 2016, kdy se jeho akcie prodávaly sotva za 2 dolary. 
 
Zdroj: Marketwatch 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek