www.svethardware.cz
>
>
>

AMD zveřejnilo své finanční výsledky: meziroční růst, ale mezikvartální pokles

AMD zveřejnilo své finanční výsledky: meziroční růst, ale mezikvartální pokles
, , aktualita
Společnost AMD se nedlouho po Intelu pochlubila svými finančními výsledky za poslední kvartál. Jak jsme mohli očekávat, není to z meziročního srovnání špatné, ale v roce 2018 bylo i lépe. Takže jak si AMD vedlo? 
K oblíbeným
reklama
Firma dokázala za fiskální rok 2018 utržit celkem 6,48 miliard dolarů s provozním ziskem 451 milionů a čistým ziskem 337 milionů, neboli 0,32 USD na rozředěnou akcii. Stouply také hrubé marže na 38 procent oproti 34 v roce 2017, v němž byla firma ještě celkově ve ztrátě, respektive nevykázala čistý zisk, ale ztrátu 33 milionů. Z tohoto pohledu je tak celý rok 2018 velice dobrý. 
 
 
 
Co se ovšem týče mezikvartálního srovnání s Q3 2018, tržby šly naopak dolů o 14 procent, stejně tak marže se snížily ze 40 % a značně se snížil také čistý zisk. Nicméně to šlo očekávat a rozhodně nejen AMD zažilo problematický závěr minulého roku. Takovou NVIDII zasáhla kryptokocovina až tak, že ta musela značně upravit svůj předpoklad ohledně tržeb, přičemž se reálné výsledky chystá ohlásit už 14. února.  
 
Za poslední kvartál tak AMD vykázalo tržby 1,42 miliardy, čistý zisk 38 milionů (0,04 USD na akcii), a to dle GAAP principů. Dle non-GAAP to byl čistý zisk stále slušných 89 milionů dolarů.
 
Lisa Su si ve svém komentáři všímala především úspěchů své firmy ohledně celkového růstu za celý rok a také zmínila výrazné rozšíření tržních podílů, a to především procesorů EPYC. Rok 2019 bude ovlivněn především nástupem 7nm produktů, na něž bychom se měli těšit především my. Jak ale mají vypadat výsledky za první čtvrtletí 2019, které právě probíhá? 
 
AMD očekává tržby kolem 1,25 miliard plus/minus 50 milionů dolarů, a to už bude představovat mezikvartální i meziroční pokles o 12 a 24 procent. Důvodem bude přetrvávající slabá poptávka po grafických produktech a také i to, že jde tradičně o slabší sezónu. I AMD zmiňuje, že skladové zásoby karet jsou plné. Od ještě nižších tržeb tak má firmu AMD zachránit řada Ryzen, EPYC a také datacentrové akcelerátory Radeon. Právě ty mají ve zbytku roku zařídit růst tržeb v řádu jednotek procent. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře