www.svethardware.cz
>
>
>

AMD zveřejnilo své finanční výsledky: meziroční růst, ale mezikvartální pokles

AMD zveřejnilo své finanční výsledky: meziroční růst, ale mezikvartální pokles
, , aktualita
Společnost AMD se nedlouho po Intelu pochlubila svými finančními výsledky za poslední kvartál. Jak jsme mohli očekávat, není to z meziročního srovnání špatné, ale v roce 2018 bylo i lépe. Takže jak si AMD vedlo? 
K oblíbeným
reklama
Firma dokázala za fiskální rok 2018 utržit celkem 6,48 miliard dolarů s provozním ziskem 451 milionů a čistým ziskem 337 milionů, neboli 0,32 USD na rozředěnou akcii. Stouply také hrubé marže na 38 procent oproti 34 v roce 2017, v němž byla firma ještě celkově ve ztrátě, respektive nevykázala čistý zisk, ale ztrátu 33 milionů. Z tohoto pohledu je tak celý rok 2018 velice dobrý. 
 
 
 
Co se ovšem týče mezikvartálního srovnání s Q3 2018, tržby šly naopak dolů o 14 procent, stejně tak marže se snížily ze 40 % a značně se snížil také čistý zisk. Nicméně to šlo očekávat a rozhodně nejen AMD zažilo problematický závěr minulého roku. Takovou NVIDII zasáhla kryptokocovina až tak, že ta musela značně upravit svůj předpoklad ohledně tržeb, přičemž se reálné výsledky chystá ohlásit už 14. února.  
 
Za poslední kvartál tak AMD vykázalo tržby 1,42 miliardy, čistý zisk 38 milionů (0,04 USD na akcii), a to dle GAAP principů. Dle non-GAAP to byl čistý zisk stále slušných 89 milionů dolarů.
 
Lisa Su si ve svém komentáři všímala především úspěchů své firmy ohledně celkového růstu za celý rok a také zmínila výrazné rozšíření tržních podílů, a to především procesorů EPYC. Rok 2019 bude ovlivněn především nástupem 7nm produktů, na něž bychom se měli těšit především my. Jak ale mají vypadat výsledky za první čtvrtletí 2019, které právě probíhá? 
 
AMD očekává tržby kolem 1,25 miliard plus/minus 50 milionů dolarů, a to už bude představovat mezikvartální i meziroční pokles o 12 a 24 procent. Důvodem bude přetrvávající slabá poptávka po grafických produktech a také i to, že jde tradičně o slabší sezónu. I AMD zmiňuje, že skladové zásoby karet jsou plné. Od ještě nižších tržeb tak má firmu AMD zachránit řada Ryzen, EPYC a také datacentrové akcelerátory Radeon. Právě ty mají ve zbytku roku zařídit růst tržeb v řádu jednotek procent. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek