www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard
, , aktualita
NVIDIA upravila svůj finanční výhled na aktuální kvartál, a to dost výrazně. Z předpokládaných tržeb 2,7 miliard dolarů se totiž rázem stalo 2,2 miliard. Firma přitom už musí mít celkem jasno, protože nejbližší výsledky ohlásí 14. února. 
K oblíbeným
reklama
Investoři přitom nebyli nadšeni už z toho, že NVIDIA před několika měsíci ohlásila předpokládané tržby 2,7 miliard dolarů, však za třetí kvartál fiskálního roku 2019 dokázala utržit téměř 3,2 miliardy a kvartál předtím byl také slušný s jen mírně nižšími tržbami. 
 
 
Akcie NVIDIE i v reakci na to prudce klesly a to samé se pochopitelně stalo i nyní. Akcie si tak odepsaly hodnotu, kterou pomalu získávaly od začátku roku a nyní jsou opět pod 140 dolary, zatímco před několika měsíci se už chystaly překonat hranici 300 dolarů. NVIDIA si tak od včerejšího dne odepsala 13 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. 
 
  Starší informace Aktuální informace
Tržby $2,70 miliardy, plus/minus 2% $2,20 miliardy, plus/minus 2%
Hrubá marže – GAAP 62,3% 55,0%
Hrubá marže – non-GAAP 62,5% 56,0%
Provozní výdaje – GAAP $915 milionů $915 milionů
Provozní výdaje – non-GAAP $755 milionů $755 milionů
GAAP / non-GAAP ostatní příjmy či výdaje $21 milionů $25 milionů
 
Od NVIDIE je to tak překvapivá zpráva, však snížení o celých 500 milionů není zrovna malá úprava a vypadá to tak, že zpomalení trhu je mnohem větší, než si firma představovala. NVIDIA to celé komentuje stále stejně, a sice kryptokocovinou, která přinesla sklady naplněné především mainstreamovými kartami a nyní také přiznává, že se grafické karty Turing prodávají hůře, než se předpokládalo. Zákazníci prý čekají na to, až se jejich ceny usadí blíže u doporučených částek, ale dalo by se říci, že řada z nich také nemá zájem o tak drahé karty, ať už je mohou koupit za doporučené částky, nebo ne. 
 
Ovšem NVIDII zklamal také odbyt produktů pro Datová Centra, což čítá oblasti HPC - High Performance Computing a konkrétně produkty pro systémy umělé inteligence. Obecně se přitom mluví o silném růstu, ale ten se nyní očividně alespoň pro NVIDII zadrhnul. Jensen Huang se také snažil uchlácholit investory slovy, že čtvrtý kvartál byl opravdu špatný a turbulentní, ale do budoucna je si jistý svou strategií a příležitostmi k růstu. 
 
Zdroj: Hexus.net 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek