www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard
, , aktualita
NVIDIA upravila svůj finanční výhled na aktuální kvartál, a to dost výrazně. Z předpokládaných tržeb 2,7 miliard dolarů se totiž rázem stalo 2,2 miliard. Firma přitom už musí mít celkem jasno, protože nejbližší výsledky ohlásí 14. února. 
K oblíbeným
reklama
Investoři přitom nebyli nadšeni už z toho, že NVIDIA před několika měsíci ohlásila předpokládané tržby 2,7 miliard dolarů, však za třetí kvartál fiskálního roku 2019 dokázala utržit téměř 3,2 miliardy a kvartál předtím byl také slušný s jen mírně nižšími tržbami. 
 
 
Akcie NVIDIE i v reakci na to prudce klesly a to samé se pochopitelně stalo i nyní. Akcie si tak odepsaly hodnotu, kterou pomalu získávaly od začátku roku a nyní jsou opět pod 140 dolary, zatímco před několika měsíci se už chystaly překonat hranici 300 dolarů. NVIDIA si tak od včerejšího dne odepsala 13 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. 
 
  Starší informace Aktuální informace
Tržby $2,70 miliardy, plus/minus 2% $2,20 miliardy, plus/minus 2%
Hrubá marže – GAAP 62,3% 55,0%
Hrubá marže – non-GAAP 62,5% 56,0%
Provozní výdaje – GAAP $915 milionů $915 milionů
Provozní výdaje – non-GAAP $755 milionů $755 milionů
GAAP / non-GAAP ostatní příjmy či výdaje $21 milionů $25 milionů
 
Od NVIDIE je to tak překvapivá zpráva, však snížení o celých 500 milionů není zrovna malá úprava a vypadá to tak, že zpomalení trhu je mnohem větší, než si firma představovala. NVIDIA to celé komentuje stále stejně, a sice kryptokocovinou, která přinesla sklady naplněné především mainstreamovými kartami a nyní také přiznává, že se grafické karty Turing prodávají hůře, než se předpokládalo. Zákazníci prý čekají na to, až se jejich ceny usadí blíže u doporučených částek, ale dalo by se říci, že řada z nich také nemá zájem o tak drahé karty, ať už je mohou koupit za doporučené částky, nebo ne. 
 
Ovšem NVIDII zklamal také odbyt produktů pro Datová Centra, což čítá oblasti HPC - High Performance Computing a konkrétně produkty pro systémy umělé inteligence. Obecně se přitom mluví o silném růstu, ale ten se nyní očividně alespoň pro NVIDII zadrhnul. Jensen Huang se také snažil uchlácholit investory slovy, že čtvrtý kvartál byl opravdu špatný a turbulentní, ale do budoucna je si jistý svou strategií a příležitostmi k růstu. 
 
Zdroj: Hexus.net 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře