www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard

NVIDIA snižuje odhadované tržby z 2,7 na 2,2 miliard
, , aktualita
NVIDIA upravila svůj finanční výhled na aktuální kvartál, a to dost výrazně. Z předpokládaných tržeb 2,7 miliard dolarů se totiž rázem stalo 2,2 miliard. Firma přitom už musí mít celkem jasno, protože nejbližší výsledky ohlásí 14. února. 
K oblíbeným
reklama
Investoři přitom nebyli nadšeni už z toho, že NVIDIA před několika měsíci ohlásila předpokládané tržby 2,7 miliard dolarů, však za třetí kvartál fiskálního roku 2019 dokázala utržit téměř 3,2 miliardy a kvartál předtím byl také slušný s jen mírně nižšími tržbami. 
 
 
Akcie NVIDIE i v reakci na to prudce klesly a to samé se pochopitelně stalo i nyní. Akcie si tak odepsaly hodnotu, kterou pomalu získávaly od začátku roku a nyní jsou opět pod 140 dolary, zatímco před několika měsíci se už chystaly překonat hranici 300 dolarů. NVIDIA si tak od včerejšího dne odepsala 13 miliard dolarů ze své tržní hodnoty. 
 
  Starší informace Aktuální informace
Tržby $2,70 miliardy, plus/minus 2% $2,20 miliardy, plus/minus 2%
Hrubá marže – GAAP 62,3% 55,0%
Hrubá marže – non-GAAP 62,5% 56,0%
Provozní výdaje – GAAP $915 milionů $915 milionů
Provozní výdaje – non-GAAP $755 milionů $755 milionů
GAAP / non-GAAP ostatní příjmy či výdaje $21 milionů $25 milionů
 
Od NVIDIE je to tak překvapivá zpráva, však snížení o celých 500 milionů není zrovna malá úprava a vypadá to tak, že zpomalení trhu je mnohem větší, než si firma představovala. NVIDIA to celé komentuje stále stejně, a sice kryptokocovinou, která přinesla sklady naplněné především mainstreamovými kartami a nyní také přiznává, že se grafické karty Turing prodávají hůře, než se předpokládalo. Zákazníci prý čekají na to, až se jejich ceny usadí blíže u doporučených částek, ale dalo by se říci, že řada z nich také nemá zájem o tak drahé karty, ať už je mohou koupit za doporučené částky, nebo ne. 
 
Ovšem NVIDII zklamal také odbyt produktů pro Datová Centra, což čítá oblasti HPC - High Performance Computing a konkrétně produkty pro systémy umělé inteligence. Obecně se přitom mluví o silném růstu, ale ten se nyní očividně alespoň pro NVIDII zadrhnul. Jensen Huang se také snažil uchlácholit investory slovy, že čtvrtý kvartál byl opravdu špatný a turbulentní, ale do budoucna je si jistý svou strategií a příležitostmi k růstu. 
 
Zdroj: Hexus.net 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů