Americký senátor chce ve hrách pro nezletilé postavit lootboxy a pay-to-win mimo zákon

Americký senátor chce ve hrách pro nezletilé postavit lootboxy a pay-to-win mimo zákon
, , aktualita
Po velkém pozdvižení vyvolaném nástupem titulu Battlefront II od EA, kdy se loot boxy začaly díky havajským zákonodárcům vážně probírat i v USA, se situace postupně zklidnila. Nyní ale vody opět zčeřil americký senátor Josh Hawley.
K oblíbeným
reklama
Republikánský právník Josh Hawley (39) je aktuálním senátorem státu Missouri a sám se staví na stranu odporu vůči loot boxům a praktikám pay-to-win, které označují hry, v nichž jde do jisté míry o hazard nebo si v nich hráč může zaplatit podstatnou výhodu nad ostatními. Hawley tak chce dle vlastních slov představit zákon, který by obojí rovnou zakazoval, a to ve hrách, jež mohou jinak hrát i nezletilí. To představuje konkrétně takové hry, které nenesou označení 18+ od ESRB, což platí pro Fortnite, Candy Crush Saga, Overwatch, Rocket League, Call of Duty a další, takže i pro akční a do jisté míry krvavé tituly.
 
 
Senátor Hawley prohlašuje, že pokud je nějaká hra určena i dětem, pak by jejím tvůrcům nemělo být umožněno "monetizovat závislost". Vedle toho také chce, aby vývojáři tvořili lepší nástroje používané k identifikování lidí hrajících jejich hry. To z toho důvodu, aby se právě od titulů pro 18+ mohli odstřihnout nezletilí a bylo zajištěno, že nebudou mít přístup k titulům využívajícím hazardní praktiky. 
 
Na tento záměr už pohotově reagovala organizace Entertainment Software Association, která uvedla, že dle rozhodnutí několika zemí loot boxy nepředstavují hazard a že rodiče už dnes mají možnost, jak svým dětem omezit či zakázat přístup k hrám využívajícím mikrotransakce, a to pomocí různých funkcí rodičovské kontroly. 
 
A jako obvykle je středobodem právě titul Star Wars Battlefront II, který se dosud nejvíce a nejčastěji řešil a spustil řadu studií, šetření a procesů v několika zemích. K zákazu loot boxů se odhodlala už Belgie, zatímco v USA nic konkrétního dosud nevzniklo. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek