Americký senátor chce ve hrách pro nezletilé postavit lootboxy a pay-to-win mimo zákon

Americký senátor chce ve hrách pro nezletilé postavit lootboxy a pay-to-win mimo zákon
, , aktualita
Po velkém pozdvižení vyvolaném nástupem titulu Battlefront II od EA, kdy se loot boxy začaly díky havajským zákonodárcům vážně probírat i v USA, se situace postupně zklidnila. Nyní ale vody opět zčeřil americký senátor Josh Hawley.
K oblíbeným
reklama
Republikánský právník Josh Hawley (39) je aktuálním senátorem státu Missouri a sám se staví na stranu odporu vůči loot boxům a praktikám pay-to-win, které označují hry, v nichž jde do jisté míry o hazard nebo si v nich hráč může zaplatit podstatnou výhodu nad ostatními. Hawley tak chce dle vlastních slov představit zákon, který by obojí rovnou zakazoval, a to ve hrách, jež mohou jinak hrát i nezletilí. To představuje konkrétně takové hry, které nenesou označení 18+ od ESRB, což platí pro Fortnite, Candy Crush Saga, Overwatch, Rocket League, Call of Duty a další, takže i pro akční a do jisté míry krvavé tituly.
 
 
Senátor Hawley prohlašuje, že pokud je nějaká hra určena i dětem, pak by jejím tvůrcům nemělo být umožněno "monetizovat závislost". Vedle toho také chce, aby vývojáři tvořili lepší nástroje používané k identifikování lidí hrajících jejich hry. To z toho důvodu, aby se právě od titulů pro 18+ mohli odstřihnout nezletilí a bylo zajištěno, že nebudou mít přístup k titulům využívajícím hazardní praktiky. 
 
Na tento záměr už pohotově reagovala organizace Entertainment Software Association, která uvedla, že dle rozhodnutí několika zemí loot boxy nepředstavují hazard a že rodiče už dnes mají možnost, jak svým dětem omezit či zakázat přístup k hrám využívajícím mikrotransakce, a to pomocí různých funkcí rodičovské kontroly. 
 
A jako obvykle je středobodem právě titul Star Wars Battlefront II, který se dosud nejvíce a nejčastěji řešil a spustil řadu studií, šetření a procesů v několika zemích. K zákazu loot boxů se odhodlala už Belgie, zatímco v USA nic konkrétního dosud nevzniklo. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů