www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple a velká podzimní hardwarová obměna

Apple a velká podzimní hardwarová obměna
, , aktualita
Apple už opravdu potřebuje mít v nabídce modernější počítače a už dlouho se proslýchá, že se zájemci dočkají letos na podzim. Už za několik týdnů by měly být tyto novinky představeny a půjde o širokou obměnu v řadách MacBook, MacBook Pro, iMac i Mac Mini.
reklama
Zákazníci firmy Apple už delší dobu vyjadřují svou nespokojenost s tím, jaký hardware nabízí ve svých řadách notebooků a desktopů. My si můžeme pro OS Windows či jiné snadno postavit počítač využívající nejmodernější hardware, jaký je dostupný na trhu, ale v případě počítačů Mac to tak snadné není. 
 
 
Dle serveru 9-to-5 Mac společnost TF International Securities vydala nové poznámky pro investory, které mají obsahovat detailní seznam nového, respektive upgradovaného hardwaru produktů firmy Apple. Ten má být veřejnosti představen během "několika týdnů". Mohlo by tak jít o Apple Special Event naplánovanou na 9. září. 
 
 
Dnes se zatím ještě nic konkrétního nedozvíme, a tak můžeme jen uvažovat o tom, co by mohlo a mělo být z nabídky firmy Apple vylepšeno. Dle všeho půjde o MacBook, MacBook Pro, iMac i počítače Mac Mini, o nichž Tim Cook ještě loni prohlásil, že nejsou mrtvé. To bychom se ani nedivili vzhledem k tomu, že aktuální modely počítačů Mac Mini využívají dle stránek výrobce grafická jádra HD Graphics 5000, což odpovídá procesorové generaci Haswell. Apple tak dosud do svých Mac Mini nestačil dostat ani jednu generaci 14nm procesorů. 
 
Otázka je, co za hardware si Apple vybere a jaká to bude generace procesorů. Lze uvažovat o tom, že nepůjde o nic staršího, než je generace Coffee Lake. Nicméně to také může být něco z nabídky firmy AMD, však Apple už mělo dost času na rozmyšlení i vývoj. Tak či tak půjde o výrazné navýšení výkonu a energetické efektivity. Vedle toho se máme těšit i na výrazný upgrade týkající se grafického výkonu. 
 
Vedle toho se automaticky očekávají také nové iPhony, a to jednak 5,8" model s OLED a také 6,5" rovněž s OLED. Mezi ně se vmáčkne 6,1" model s LCD a pak také přijdou nové iPad Pro, a to 11" a 12,9" verze. Na druhé straně jsou hodiny Apple Watch s o trošku většími displeji - 1,57 a 1,78 palce. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek