www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple a velká podzimní hardwarová obměna

Apple a velká podzimní hardwarová obměna
, , aktualita
Apple už opravdu potřebuje mít v nabídce modernější počítače a už dlouho se proslýchá, že se zájemci dočkají letos na podzim. Už za několik týdnů by měly být tyto novinky představeny a půjde o širokou obměnu v řadách MacBook, MacBook Pro, iMac i Mac Mini.
reklama
Zákazníci firmy Apple už delší dobu vyjadřují svou nespokojenost s tím, jaký hardware nabízí ve svých řadách notebooků a desktopů. My si můžeme pro OS Windows či jiné snadno postavit počítač využívající nejmodernější hardware, jaký je dostupný na trhu, ale v případě počítačů Mac to tak snadné není. 
 
 
Dle serveru 9-to-5 Mac společnost TF International Securities vydala nové poznámky pro investory, které mají obsahovat detailní seznam nového, respektive upgradovaného hardwaru produktů firmy Apple. Ten má být veřejnosti představen během "několika týdnů". Mohlo by tak jít o Apple Special Event naplánovanou na 9. září. 
 
 
Dnes se zatím ještě nic konkrétního nedozvíme, a tak můžeme jen uvažovat o tom, co by mohlo a mělo být z nabídky firmy Apple vylepšeno. Dle všeho půjde o MacBook, MacBook Pro, iMac i počítače Mac Mini, o nichž Tim Cook ještě loni prohlásil, že nejsou mrtvé. To bychom se ani nedivili vzhledem k tomu, že aktuální modely počítačů Mac Mini využívají dle stránek výrobce grafická jádra HD Graphics 5000, což odpovídá procesorové generaci Haswell. Apple tak dosud do svých Mac Mini nestačil dostat ani jednu generaci 14nm procesorů. 
 
Otázka je, co za hardware si Apple vybere a jaká to bude generace procesorů. Lze uvažovat o tom, že nepůjde o nic staršího, než je generace Coffee Lake. Nicméně to také může být něco z nabídky firmy AMD, však Apple už mělo dost času na rozmyšlení i vývoj. Tak či tak půjde o výrazné navýšení výkonu a energetické efektivity. Vedle toho se máme těšit i na výrazný upgrade týkající se grafického výkonu. 
 
Vedle toho se automaticky očekávají také nové iPhony, a to jednak 5,8" model s OLED a také 6,5" rovněž s OLED. Mezi ně se vmáčkne 6,1" model s LCD a pak také přijdou nové iPad Pro, a to 11" a 12,9" verze. Na druhé straně jsou hodiny Apple Watch s o trošku většími displeji - 1,57 a 1,78 palce. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář