www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple a velká podzimní hardwarová obměna

Apple a velká podzimní hardwarová obměna
, , aktualita
Apple už opravdu potřebuje mít v nabídce modernější počítače a už dlouho se proslýchá, že se zájemci dočkají letos na podzim. Už za několik týdnů by měly být tyto novinky představeny a půjde o širokou obměnu v řadách MacBook, MacBook Pro, iMac i Mac Mini.
reklama
Zákazníci firmy Apple už delší dobu vyjadřují svou nespokojenost s tím, jaký hardware nabízí ve svých řadách notebooků a desktopů. My si můžeme pro OS Windows či jiné snadno postavit počítač využívající nejmodernější hardware, jaký je dostupný na trhu, ale v případě počítačů Mac to tak snadné není. 
 
 
Dle serveru 9-to-5 Mac společnost TF International Securities vydala nové poznámky pro investory, které mají obsahovat detailní seznam nového, respektive upgradovaného hardwaru produktů firmy Apple. Ten má být veřejnosti představen během "několika týdnů". Mohlo by tak jít o Apple Special Event naplánovanou na 9. září. 
 
 
Dnes se zatím ještě nic konkrétního nedozvíme, a tak můžeme jen uvažovat o tom, co by mohlo a mělo být z nabídky firmy Apple vylepšeno. Dle všeho půjde o MacBook, MacBook Pro, iMac i počítače Mac Mini, o nichž Tim Cook ještě loni prohlásil, že nejsou mrtvé. To bychom se ani nedivili vzhledem k tomu, že aktuální modely počítačů Mac Mini využívají dle stránek výrobce grafická jádra HD Graphics 5000, což odpovídá procesorové generaci Haswell. Apple tak dosud do svých Mac Mini nestačil dostat ani jednu generaci 14nm procesorů. 
 
Otázka je, co za hardware si Apple vybere a jaká to bude generace procesorů. Lze uvažovat o tom, že nepůjde o nic staršího, než je generace Coffee Lake. Nicméně to také může být něco z nabídky firmy AMD, však Apple už mělo dost času na rozmyšlení i vývoj. Tak či tak půjde o výrazné navýšení výkonu a energetické efektivity. Vedle toho se máme těšit i na výrazný upgrade týkající se grafického výkonu. 
 
Vedle toho se automaticky očekávají také nové iPhony, a to jednak 5,8" model s OLED a také 6,5" rovněž s OLED. Mezi ně se vmáčkne 6,1" model s LCD a pak také přijdou nové iPad Pro, a to 11" a 12,9" verze. Na druhé straně jsou hodiny Apple Watch s o trošku většími displeji - 1,57 a 1,78 palce. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel Vědci odhalili vzor ve zdánlivém chaosu prvočísel
Prvočísla byla v matematice viděna spíše jako nepředvídatelná, a stala se tak základem pro řadu kryptografických technik. Nicméně nyní vědci tvrdí, že v nich našli jistý vzor a ten je navíc překvapivě podobný se vzorem rozmístění atomů v některých materiálech.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2 BShark uvádí dostupnější vodíkový dron Narwhal 2
Potřebujete-li solidní dolet na desítky kilometrů a několikahodinovou výdrž dronu, BShark Narwhal 2 může být tím pravým pro vás. Jeho palivem je vodík a nová generace je navíc výrazně dostupnější než ta předchozí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí? Migrace hvězd v naší galaxii: kde se rodí a kde končí?
Vzorek 600 hvězd, které se nyní nacházejí v našem sousedství, odhaluje fakta o migraci v Mléčné dráze. Ta je přitom velice značná a ukazuje se, že hvězdy se rodí daleko od místa svého skonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe Gigabyte si připravil tři M.2 SSD pro PCIe
Společnost Gigabyte nepatří zrovna mezi tradiční výrobce SSD a ostatně na tento trh vstoupila teprve letos s prvními SSD pro rozhraní SATA. Nyní ale představuje už tři modely SSD v podobě M.2 kartiček pro PCIe a NVMe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář K Měsíci se na BFR firmy SpaceX vydá japonský miliardář
Společnost SpaceX dle svého slibu prozradila jméno člověka, který se jako první na raketě BFR vydá k Měsíci. Bude to japonský podnikatel Yusaku Maezawa, který však nebude cestovat sám. Chce pozvat šest umělců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek