www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
, , aktualita
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
K oblíbeným
reklama
Smartphony společnost Apple už dávno nejsou těmi nejvíce pokrokovými, spousta technologií do nich přichází až po konkurenci. Jednou z technologií, která se tu objeví docela pozdě, bude patrně 5G. Soudní tahanice a spory s Qualcommem nejprve způsobily, že Qualcomm nechtěl prodat 5G čipy Applu, i kdyby chtěl, nakonec se však společnosti dohodly a uzavřely 6letou dohodu. Intel hned na to oznámil, že končí s vývojem 5G modemů, což byla v podstatě jediná rozumná konkurence vedle Qualcommu. A nyní to vypadá, že se bude situace možná opět trochu měnit. 
 
Intel 5G modem
 
Objevují se totiž zákulisní informace, že by se divize 5G čipů od Intelu mohla dočkat dalšího života právě pod křídly společnosti Apple. Údajně velmi spolehlivé zdroje totiž prozrazují, že je převzetí divize ve finálním jednání a už příští týden by mohlo být oznámeno. Spekuluje se o ceně okolo 1 miliardy USD, což by z této transakce dělalo pro Apple jednu z největších v historii (rekordmanem je zatím Beats Audio za 3 miliardy, Apple však obvykle skupuje spíše menší a mnohem levnější startupy).
 
Poněvadž Intel nebyl s 5G modemy moc úspěšný (trápila je především velmi vysoká spotřeba a pozdní doba plánovaného uvedení), nedá se předpokládat, že by se Intely vzešlé z tohoto vývoje objevily v telefonech Apple v nějaké rozumně dohledné době. Apple potřebuje 5G co nejdříve, přičemž se nepředpokládá, že by 5G měly dostat letošní iPhony, ale hovoří se až o těch příštích v roce 2020. Vlastní čipy od Applu by se mohly objevit spíše až tak za 3-4 roky a bude zajímavé sledovat, co na to řekne Qualcomm. Další tahanice na obzoru?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů