www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
, , aktualita
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
K oblíbeným
reklama
Smartphony společnost Apple už dávno nejsou těmi nejvíce pokrokovými, spousta technologií do nich přichází až po konkurenci. Jednou z technologií, která se tu objeví docela pozdě, bude patrně 5G. Soudní tahanice a spory s Qualcommem nejprve způsobily, že Qualcomm nechtěl prodat 5G čipy Applu, i kdyby chtěl, nakonec se však společnosti dohodly a uzavřely 6letou dohodu. Intel hned na to oznámil, že končí s vývojem 5G modemů, což byla v podstatě jediná rozumná konkurence vedle Qualcommu. A nyní to vypadá, že se bude situace možná opět trochu měnit. 
 
Intel 5G modem
 
Objevují se totiž zákulisní informace, že by se divize 5G čipů od Intelu mohla dočkat dalšího života právě pod křídly společnosti Apple. Údajně velmi spolehlivé zdroje totiž prozrazují, že je převzetí divize ve finálním jednání a už příští týden by mohlo být oznámeno. Spekuluje se o ceně okolo 1 miliardy USD, což by z této transakce dělalo pro Apple jednu z největších v historii (rekordmanem je zatím Beats Audio za 3 miliardy, Apple však obvykle skupuje spíše menší a mnohem levnější startupy).
 
Poněvadž Intel nebyl s 5G modemy moc úspěšný (trápila je především velmi vysoká spotřeba a pozdní doba plánovaného uvedení), nedá se předpokládat, že by se Intely vzešlé z tohoto vývoje objevily v telefonech Apple v nějaké rozumně dohledné době. Apple potřebuje 5G co nejdříve, přičemž se nepředpokládá, že by 5G měly dostat letošní iPhony, ale hovoří se až o těch příštích v roce 2020. Vlastní čipy od Applu by se mohly objevit spíše až tak za 3-4 roky a bude zajímavé sledovat, co na to řekne Qualcomm. Další tahanice na obzoru?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek