www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy

Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
, , aktualita
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
K oblíbeným
reklama
Smartphony společnost Apple už dávno nejsou těmi nejvíce pokrokovými, spousta technologií do nich přichází až po konkurenci. Jednou z technologií, která se tu objeví docela pozdě, bude patrně 5G. Soudní tahanice a spory s Qualcommem nejprve způsobily, že Qualcomm nechtěl prodat 5G čipy Applu, i kdyby chtěl, nakonec se však společnosti dohodly a uzavřely 6letou dohodu. Intel hned na to oznámil, že končí s vývojem 5G modemů, což byla v podstatě jediná rozumná konkurence vedle Qualcommu. A nyní to vypadá, že se bude situace možná opět trochu měnit. 
 
Intel 5G modem
 
Objevují se totiž zákulisní informace, že by se divize 5G čipů od Intelu mohla dočkat dalšího života právě pod křídly společnosti Apple. Údajně velmi spolehlivé zdroje totiž prozrazují, že je převzetí divize ve finálním jednání a už příští týden by mohlo být oznámeno. Spekuluje se o ceně okolo 1 miliardy USD, což by z této transakce dělalo pro Apple jednu z největších v historii (rekordmanem je zatím Beats Audio za 3 miliardy, Apple však obvykle skupuje spíše menší a mnohem levnější startupy).
 
Poněvadž Intel nebyl s 5G modemy moc úspěšný (trápila je především velmi vysoká spotřeba a pozdní doba plánovaného uvedení), nedá se předpokládat, že by se Intely vzešlé z tohoto vývoje objevily v telefonech Apple v nějaké rozumně dohledné době. Apple potřebuje 5G co nejdříve, přičemž se nepředpokládá, že by 5G měly dostat letošní iPhony, ale hovoří se až o těch příštích v roce 2020. Vlastní čipy od Applu by se mohly objevit spíše až tak za 3-4 roky a bude zajímavé sledovat, co na to řekne Qualcomm. Další tahanice na obzoru?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu
Podle uniklých informací na Internet chystá Nvidia nové mobilní grafické čipy GeForce MX450. Ty už by měly být postaveny na novější architektuře Turing. Spotřeba TDP by se měla ustálit na hodnotě 25 W.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek