www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech

Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
, , aktualita
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple obvykle ctila soukromí svých uživatelů, a to i v případě, pokud šlo o FBI a teroristy. Pokud jde ale o obrovský trh, jakým je Čína, principy jdou trochu stranou a Apple se chtě nechtě podvolil čínské vládě. Ta po společnosti chtěla, aby data čínských uživatelů na iCloudu nebyla uložená v USA, ale na čínských serverech s možností přístupu k nim. Pokud by se tak nestalo, Apple by dostal zákaz a čínský trh je opravdu obrovský na to, aby si jej společnost nechala jen tak utéct.
 
Apple iCloud logo
 
Data čínských uživatelů iCloudu i klíče k nim jsou tak nyní uložena na serverech státního čínského mobilního operátora China Telecom. Vládní organizace a média takový krok vítají, naopak běžná veřejnost se obává dalšího rozšíření sledování vládou, která je už dnes na nepředstavitelné úrovni.
 
Uživatelé mají přesto možnost si cíleně zrušit svůj čínský iCloud účet a zřídit si iCloud v zahraničí, tedy mimo dosah čínské vlády. Není ale jasné, jak to bude se stávajícími daty, které už jsou na čínských serverech, tedy zda se přesunou na zahraniční servery nebo v zahraničí budou jen nová data. Těmito daty mohou být e-maily, zprávy, fotografie i videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek