reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech

19.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Společnost Apple obvykle ctila soukromí svých uživatelů, a to i v případě, pokud šlo o FBI a teroristy. Pokud jde ale o obrovský trh, jakým je Čína, principy jdou trochu stranou a Apple se chtě nechtě podvolil čínské vládě. Ta po společnosti chtěla, aby data čínských uživatelů na iCloudu nebyla uložená v USA, ale na čínských serverech s možností přístupu k nim. Pokud by se tak nestalo, Apple by dostal zákaz a čínský trh je opravdu obrovský na to, aby si jej společnost nechala jen tak utéct.
 
Apple iCloud logo
 
Data čínských uživatelů iCloudu i klíče k nim jsou tak nyní uložena na serverech státního čínského mobilního operátora China Telecom. Vládní organizace a média takový krok vítají, naopak běžná veřejnost se obává dalšího rozšíření sledování vládou, která je už dnes na nepředstavitelné úrovni.
 
Uživatelé mají přesto možnost si cíleně zrušit svůj čínský iCloud účet a zřídit si iCloud v zahraničí, tedy mimo dosah čínské vlády. Není ale jasné, jak to bude se stávajícími daty, které už jsou na čínských serverech, tedy zda se přesunou na zahraniční servery nebo v zahraničí budou jen nová data. Těmito daty mohou být e-maily, zprávy, fotografie i videa.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama