Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu

Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
, , aktualita
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
K oblíbeným
reklama
Je tomu zhruba týden, co se objevila zpráva, že společnost Apple vyžaduje, aby byly výměny akumulátorů v telefonech iPhone prováděny jen v autorizovaném servisu. Pokud je totiž akumulátor vyměněn v servisu, který není autorizovaný, telefon nemusí fungovat na 100 %. Faktem je, že prozatím je jedinou bolístkou to, že v sekci o kondici baterie je vypisována hláška o tom, že telefon nemůže ověřit pravost vloženého akumulátoru a informace o kondici baterie není k dispozici. Tou se Apple bránil proti jinému skandálu, kdy začal zpomalovat své telefony, což následně vysvětlil tím, že tak bránil zásekům telefonu kvůli nedostatečnému napájení danému starším akumulátorem.
 
Apple logo
 
Dle zkušeností uživatelů je ale toto číslo fantasmagorická hodnota. Na stejné hodnotě vydrží mnoho měsíců, během nichž lze zaznamenat i hodně dramatický pokles kapacity. Číslo se ale mnohdy nemění. Nyní přichází s vysvětlením dalšího skandálku s vyžadováním výměny akumulátorů v autorizovaných servisech. Následuje volný překlad.
 
"Bereme velmi vážně bezpečí našich zákazníků a chceme zajistit, aby každá výměna byla řádně provedena. Jen v USA je nyní více než 1800 autorizovaných servisních center, takže kvalifikované opravy jsou snadno dostupné. V minulém roce jsme zavedli funkci, která ověřuje, zda byla nová originální baterie instalována kvalifikovaným pracovníkem. Tato informace chrání zákazníky před málo kvalitními, poškozenými nebo starými bateriemi, které by mohly způsobit bezpečnostní nebo výkonnostní problémy. To však nezabraňuje zákazníkům takové baterie používat.”
 
Pravdou je, že chybová hláška se objeví nejen při instalaci neoriginální baterie, ale dokonce i tehdy, když je použita originální baterie z jiného iPhonu. Sériové číslo se totiž páruje se základní deskou telefonu a toto je právě úkon, který navíc provedou jen v autorizovaném servisu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa
Nový Microsoft Flight Simulator přijde dlouhou řadu let po posledním dílu, ovšem měl by opravdu stát za to, jak už dobře víme. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jeho vývoj rýsuje a co je nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře