reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu

, , aktualita
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Je tomu zhruba týden, co se objevila zpráva, že společnost Apple vyžaduje, aby byly výměny akumulátorů v telefonech iPhone prováděny jen v autorizovaném servisu. Pokud je totiž akumulátor vyměněn v servisu, který není autorizovaný, telefon nemusí fungovat na 100 %. Faktem je, že prozatím je jedinou bolístkou to, že v sekci o kondici baterie je vypisována hláška o tom, že telefon nemůže ověřit pravost vloženého akumulátoru a informace o kondici baterie není k dispozici. Tou se Apple bránil proti jinému skandálu, kdy začal zpomalovat své telefony, což následně vysvětlil tím, že tak bránil zásekům telefonu kvůli nedostatečnému napájení danému starším akumulátorem.
 
Apple logo
 
Dle zkušeností uživatelů je ale toto číslo fantasmagorická hodnota. Na stejné hodnotě vydrží mnoho měsíců, během nichž lze zaznamenat i hodně dramatický pokles kapacity. Číslo se ale mnohdy nemění. Nyní přichází s vysvětlením dalšího skandálku s vyžadováním výměny akumulátorů v autorizovaných servisech. Následuje volný překlad.
 
"Bereme velmi vážně bezpečí našich zákazníků a chceme zajistit, aby každá výměna byla řádně provedena. Jen v USA je nyní více než 1800 autorizovaných servisních center, takže kvalifikované opravy jsou snadno dostupné. V minulém roce jsme zavedli funkci, která ověřuje, zda byla nová originální baterie instalována kvalifikovaným pracovníkem. Tato informace chrání zákazníky před málo kvalitními, poškozenými nebo starými bateriemi, které by mohly způsobit bezpečnostní nebo výkonnostní problémy. To však nezabraňuje zákazníkům takové baterie používat.”
 
Pravdou je, že chybová hláška se objeví nejen při instalaci neoriginální baterie, ale dokonce i tehdy, když je použita originální baterie z jiného iPhonu. Sériové číslo se totiž páruje se základní deskou telefonu a toto je právě úkon, který navíc provedou jen v autorizovaném servisu. 
 


reklama
reklama
reklama