Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu

Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
, , aktualita
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
K oblíbeným
reklama
Je tomu zhruba týden, co se objevila zpráva, že společnost Apple vyžaduje, aby byly výměny akumulátorů v telefonech iPhone prováděny jen v autorizovaném servisu. Pokud je totiž akumulátor vyměněn v servisu, který není autorizovaný, telefon nemusí fungovat na 100 %. Faktem je, že prozatím je jedinou bolístkou to, že v sekci o kondici baterie je vypisována hláška o tom, že telefon nemůže ověřit pravost vloženého akumulátoru a informace o kondici baterie není k dispozici. Tou se Apple bránil proti jinému skandálu, kdy začal zpomalovat své telefony, což následně vysvětlil tím, že tak bránil zásekům telefonu kvůli nedostatečnému napájení danému starším akumulátorem.
 
Apple logo
 
Dle zkušeností uživatelů je ale toto číslo fantasmagorická hodnota. Na stejné hodnotě vydrží mnoho měsíců, během nichž lze zaznamenat i hodně dramatický pokles kapacity. Číslo se ale mnohdy nemění. Nyní přichází s vysvětlením dalšího skandálku s vyžadováním výměny akumulátorů v autorizovaných servisech. Následuje volný překlad.
 
"Bereme velmi vážně bezpečí našich zákazníků a chceme zajistit, aby každá výměna byla řádně provedena. Jen v USA je nyní více než 1800 autorizovaných servisních center, takže kvalifikované opravy jsou snadno dostupné. V minulém roce jsme zavedli funkci, která ověřuje, zda byla nová originální baterie instalována kvalifikovaným pracovníkem. Tato informace chrání zákazníky před málo kvalitními, poškozenými nebo starými bateriemi, které by mohly způsobit bezpečnostní nebo výkonnostní problémy. To však nezabraňuje zákazníkům takové baterie používat.”
 
Pravdou je, že chybová hláška se objeví nejen při instalaci neoriginální baterie, ale dokonce i tehdy, když je použita originální baterie z jiného iPhonu. Sériové číslo se totiž páruje se základní deskou telefonu a toto je právě úkon, který navíc provedou jen v autorizovaném servisu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková13 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek26 komentářů