Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu

Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
, , aktualita
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
K oblíbeným
reklama
Je tomu zhruba týden, co se objevila zpráva, že společnost Apple vyžaduje, aby byly výměny akumulátorů v telefonech iPhone prováděny jen v autorizovaném servisu. Pokud je totiž akumulátor vyměněn v servisu, který není autorizovaný, telefon nemusí fungovat na 100 %. Faktem je, že prozatím je jedinou bolístkou to, že v sekci o kondici baterie je vypisována hláška o tom, že telefon nemůže ověřit pravost vloženého akumulátoru a informace o kondici baterie není k dispozici. Tou se Apple bránil proti jinému skandálu, kdy začal zpomalovat své telefony, což následně vysvětlil tím, že tak bránil zásekům telefonu kvůli nedostatečnému napájení danému starším akumulátorem.
 
Apple logo
 
Dle zkušeností uživatelů je ale toto číslo fantasmagorická hodnota. Na stejné hodnotě vydrží mnoho měsíců, během nichž lze zaznamenat i hodně dramatický pokles kapacity. Číslo se ale mnohdy nemění. Nyní přichází s vysvětlením dalšího skandálku s vyžadováním výměny akumulátorů v autorizovaných servisech. Následuje volný překlad.
 
"Bereme velmi vážně bezpečí našich zákazníků a chceme zajistit, aby každá výměna byla řádně provedena. Jen v USA je nyní více než 1800 autorizovaných servisních center, takže kvalifikované opravy jsou snadno dostupné. V minulém roce jsme zavedli funkci, která ověřuje, zda byla nová originální baterie instalována kvalifikovaným pracovníkem. Tato informace chrání zákazníky před málo kvalitními, poškozenými nebo starými bateriemi, které by mohly způsobit bezpečnostní nebo výkonnostní problémy. To však nezabraňuje zákazníkům takové baterie používat.”
 
Pravdou je, že chybová hláška se objeví nejen při instalaci neoriginální baterie, ale dokonce i tehdy, když je použita originální baterie z jiného iPhonu. Sériové číslo se totiž páruje se základní deskou telefonu a toto je právě úkon, který navíc provedou jen v autorizovaném servisu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře