www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodla, že na svých operačních systémech zakáže aplikace pro těžbu kryptoměn. Ty přitom dostaly nedávno další políček po hacku korejské burzy Coinrail, v němž byla ztracena hodnota 37 milionů dolarů. 
reklama
Apple se tak rozhodlo bojovat proti těžbě kryptoměn v rámci vlastních platforem, čili operačních systémů macOS a iOS, když vydalo aktualizované směrnice pro vývojáře softwaru. Ty jsou namířeny především proti dalším neregulovaným akcím ICO (Initial Coin Offering), kterými obvykle startují nové kryptoměny, ovšem právě také proti prosté těžbě na hardwaru Apple. To bude zvláště platné především v případě iOS, kde je možné oficiálně provozovat pouze aplikace z obchodu firmy Apple, zatímco na počítačích s macOS je situace přeci jen uvolněnější. 
 
 
Nová pravidla se objevila v průběhu akce WWDC, čili v době, kdy Apple zakázal na svých platformách streamovací aplikaci Steam Link od Valve jakož i jakékoliv jiné podobné aplikace, které obsahují vlastní obchod. Nové směrnice přitom získaly vlastní sekci 3.1.5 (b) Cryptocurrencies. Vyčíst z nich můžeme především to, že těžba není povolena, ale uložení se nezakazuje, čili našich virtuálních peněženek s kryptoměnou se to nedotkne. 
 
Aplikace poskytující peněženky jsou tak povoleny, ovšem jejich vývojáři musí být zapsáni v Apple developer program jako organizace a ne jako jednotlivci. Stejně tak budeme moci využívat kryptoburzy v rámci aplikací, ale jak už bylo řečeno, akce ICO jsou zapovězeny, pokud ovšem za nimi nebudou stát zavedené finanční instituce jako banky, apod. 
 
Těžba je v aplikacích zakázána zcela a naprosto, a to znamená i odměňování uživatelů ze strany autorů aplikací. Ostatně v případě telefonů to dává smysl, protože nikdo příčetný nebude chtít využít svůj iPhone pro těžbu, takže už zbývají spíše jen podvodníci, kteří se snaží propašovat do našich telefonů aplikace těžící pro jejich vlastní obohacení. No a v případě desktopů nás to moc nemusí vzrušovat, neboť tam není nutné si instalovat aplikace pouze z Mac App Store a není třeba si systém složitě otevírat pro možnost instalace aplikací mimo obchod jako v případě telefonů či tabletů Apple. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek