www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodla, že na svých operačních systémech zakáže aplikace pro těžbu kryptoměn. Ty přitom dostaly nedávno další políček po hacku korejské burzy Coinrail, v němž byla ztracena hodnota 37 milionů dolarů. 
reklama
Apple se tak rozhodlo bojovat proti těžbě kryptoměn v rámci vlastních platforem, čili operačních systémů macOS a iOS, když vydalo aktualizované směrnice pro vývojáře softwaru. Ty jsou namířeny především proti dalším neregulovaným akcím ICO (Initial Coin Offering), kterými obvykle startují nové kryptoměny, ovšem právě také proti prosté těžbě na hardwaru Apple. To bude zvláště platné především v případě iOS, kde je možné oficiálně provozovat pouze aplikace z obchodu firmy Apple, zatímco na počítačích s macOS je situace přeci jen uvolněnější. 
 
 
Nová pravidla se objevila v průběhu akce WWDC, čili v době, kdy Apple zakázal na svých platformách streamovací aplikaci Steam Link od Valve jakož i jakékoliv jiné podobné aplikace, které obsahují vlastní obchod. Nové směrnice přitom získaly vlastní sekci 3.1.5 (b) Cryptocurrencies. Vyčíst z nich můžeme především to, že těžba není povolena, ale uložení se nezakazuje, čili našich virtuálních peněženek s kryptoměnou se to nedotkne. 
 
Aplikace poskytující peněženky jsou tak povoleny, ovšem jejich vývojáři musí být zapsáni v Apple developer program jako organizace a ne jako jednotlivci. Stejně tak budeme moci využívat kryptoburzy v rámci aplikací, ale jak už bylo řečeno, akce ICO jsou zapovězeny, pokud ovšem za nimi nebudou stát zavedené finanční instituce jako banky, apod. 
 
Těžba je v aplikacích zakázána zcela a naprosto, a to znamená i odměňování uživatelů ze strany autorů aplikací. Ostatně v případě telefonů to dává smysl, protože nikdo příčetný nebude chtít využít svůj iPhone pro těžbu, takže už zbývají spíše jen podvodníci, kteří se snaží propašovat do našich telefonů aplikace těžící pro jejich vlastní obohacení. No a v případě desktopů nás to moc nemusí vzrušovat, neboť tam není nutné si instalovat aplikace pouze z Mac App Store a není třeba si systém složitě otevírat pro možnost instalace aplikací mimo obchod jako v případě telefonů či tabletů Apple. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA se dostala mezi smetánku indexu Standard & Poor's S&P 100 NVIDIA se dostala mezi smetánku indexu Standard & Poor's S&P 100
NVIDIA na burze v posledních třech letech vyrostla tak, jak by to jen málokdo čekal. Nyní se tak může konečně řadit mezi sto největších a nejdůležitějších společností zahrnutých v indexu tvořeném firmou Standard & Poor's.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung bude vyvíjet vlastní GPU Samsung bude vyvíjet vlastní GPU
Samsung začal s náborovou kampaní, v níž se netají s tím, že hledá lidi za účelem vývoje vlastních GPU. Ty chce používat na celou řadu věcí, a to včetně jejich původního účelu, čili zobrazování grafiky, ale i pro hluboké učení.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K AMD nabírá sebevědomí a nabízí Threadripper 1950X výměnou za Core i7-8086K
Intel se na letošním Computexu velice snažil urvat pozornost představením 28jádrového HEDT procesoru, který vybavený mocným napájecím systémem a ještě mocnějším chlazením běžel na 5 GHz. Nyní přichází odezva firmy AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Volvo Penta už má i částečně autonomní jachtu Volvo Penta už má i částečně autonomní jachtu
Společnost Volvo vyrábí spoustu nejrůznějších produktů. Automobily i autobusy se už snaží vybavovat technologiemi autonomního řízení, tím to však nekončí. Částečně autonomní už mohou být i luxusní jachty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Emulátor Androidu AndyOS tajně těží Bitcoiny Emulátor Androidu AndyOS tajně těží Bitcoiny
Některé programy nejsou úplně tak tím, za co se vydávají, resp. k zamýšlené funkci přidávají i nemilá překvapení. To je případem emulátoru Androidu s názvem AndyOS. Ten totiž navíc těží na počítačích uživatelů Bitcoiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře