www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodla, že na svých operačních systémech zakáže aplikace pro těžbu kryptoměn. Ty přitom dostaly nedávno další políček po hacku korejské burzy Coinrail, v němž byla ztracena hodnota 37 milionů dolarů. 
reklama
Apple se tak rozhodlo bojovat proti těžbě kryptoměn v rámci vlastních platforem, čili operačních systémů macOS a iOS, když vydalo aktualizované směrnice pro vývojáře softwaru. Ty jsou namířeny především proti dalším neregulovaným akcím ICO (Initial Coin Offering), kterými obvykle startují nové kryptoměny, ovšem právě také proti prosté těžbě na hardwaru Apple. To bude zvláště platné především v případě iOS, kde je možné oficiálně provozovat pouze aplikace z obchodu firmy Apple, zatímco na počítačích s macOS je situace přeci jen uvolněnější. 
 
 
Nová pravidla se objevila v průběhu akce WWDC, čili v době, kdy Apple zakázal na svých platformách streamovací aplikaci Steam Link od Valve jakož i jakékoliv jiné podobné aplikace, které obsahují vlastní obchod. Nové směrnice přitom získaly vlastní sekci 3.1.5 (b) Cryptocurrencies. Vyčíst z nich můžeme především to, že těžba není povolena, ale uložení se nezakazuje, čili našich virtuálních peněženek s kryptoměnou se to nedotkne. 
 
Aplikace poskytující peněženky jsou tak povoleny, ovšem jejich vývojáři musí být zapsáni v Apple developer program jako organizace a ne jako jednotlivci. Stejně tak budeme moci využívat kryptoburzy v rámci aplikací, ale jak už bylo řečeno, akce ICO jsou zapovězeny, pokud ovšem za nimi nebudou stát zavedené finanční instituce jako banky, apod. 
 
Těžba je v aplikacích zakázána zcela a naprosto, a to znamená i odměňování uživatelů ze strany autorů aplikací. Ostatně v případě telefonů to dává smysl, protože nikdo příčetný nebude chtít využít svůj iPhone pro těžbu, takže už zbývají spíše jen podvodníci, kteří se snaží propašovat do našich telefonů aplikace těžící pro jejich vlastní obohacení. No a v případě desktopů nás to moc nemusí vzrušovat, neboť tam není nutné si instalovat aplikace pouze z Mac App Store a není třeba si systém složitě otevírat pro možnost instalace aplikací mimo obchod jako v případě telefonů či tabletů Apple. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala