www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodla, že na svých operačních systémech zakáže aplikace pro těžbu kryptoměn. Ty přitom dostaly nedávno další políček po hacku korejské burzy Coinrail, v němž byla ztracena hodnota 37 milionů dolarů. 
reklama
Apple se tak rozhodlo bojovat proti těžbě kryptoměn v rámci vlastních platforem, čili operačních systémů macOS a iOS, když vydalo aktualizované směrnice pro vývojáře softwaru. Ty jsou namířeny především proti dalším neregulovaným akcím ICO (Initial Coin Offering), kterými obvykle startují nové kryptoměny, ovšem právě také proti prosté těžbě na hardwaru Apple. To bude zvláště platné především v případě iOS, kde je možné oficiálně provozovat pouze aplikace z obchodu firmy Apple, zatímco na počítačích s macOS je situace přeci jen uvolněnější. 
 
 
Nová pravidla se objevila v průběhu akce WWDC, čili v době, kdy Apple zakázal na svých platformách streamovací aplikaci Steam Link od Valve jakož i jakékoliv jiné podobné aplikace, které obsahují vlastní obchod. Nové směrnice přitom získaly vlastní sekci 3.1.5 (b) Cryptocurrencies. Vyčíst z nich můžeme především to, že těžba není povolena, ale uložení se nezakazuje, čili našich virtuálních peněženek s kryptoměnou se to nedotkne. 
 
Aplikace poskytující peněženky jsou tak povoleny, ovšem jejich vývojáři musí být zapsáni v Apple developer program jako organizace a ne jako jednotlivci. Stejně tak budeme moci využívat kryptoburzy v rámci aplikací, ale jak už bylo řečeno, akce ICO jsou zapovězeny, pokud ovšem za nimi nebudou stát zavedené finanční instituce jako banky, apod. 
 
Těžba je v aplikacích zakázána zcela a naprosto, a to znamená i odměňování uživatelů ze strany autorů aplikací. Ostatně v případě telefonů to dává smysl, protože nikdo příčetný nebude chtít využít svůj iPhone pro těžbu, takže už zbývají spíše jen podvodníci, kteří se snaží propašovat do našich telefonů aplikace těžící pro jejich vlastní obohacení. No a v případě desktopů nás to moc nemusí vzrušovat, neboť tam není nutné si instalovat aplikace pouze z Mac App Store a není třeba si systém složitě otevírat pro možnost instalace aplikací mimo obchod jako v případě telefonů či tabletů Apple. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář