www.svethardware.cz
>
>
>
>

AREZ nekončí, twitterový účet byl podvodný

AREZ nekončí, twitterový účet byl podvodný
, , aktualita
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a poté následovalo ohlášení společnosti ASUS, že ruší značku AREZ. Nicméně se ukázalo, že daný twitterový účet byl podvodný. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno: S grafickými kartami značky AREZ se tak budeme setkávat i dále. NVIDIA GPP sice už nevyžaduje, aby AIB partneři firmy vyhradili své značky pouze kartám GeForce, respektive aby v jejich rámci nenabízeli karty s GPU od někoho jiného. Nicméně oznámení firmy ASUS o konci značky AREZ byl jen vtípek někoho, kdo si předtím založil podvodný účet na Twitteru. To už později stačila také potvrdit samotná společnost ASUS, která se tak od celé věci distancovala. 
 
Dále zpráva pokračuje v původním znění. 
 
 
NVIDIA novými pravidly GPP (GeForce Partner Program) nutila výrobce karet, aby neprodávali Radeony v řadách karet stejné značky jako GeForce, jinak mohli přijít o zásadní výhody, bez nichž by mohli na trhu velice obtížně konkurovat. Jensen Huang pak ohlásil, že NVIDIA tato pravidla ruší, ovšem to už stačil Asus představit pro Radeony novou značku AREZ a později se MSI přidalo s MECH2. Ti výrobci karet, kteří se rozhodli spíše počkat na to, jak celá věc dopadne, si tak ušetřili námahu i peníze. Gigabyte prostě zatím jen vyřadil některé produkty z nabídky značky Aorus a jiní nejspíše nereagovali vůbec. 
 
 
Asus sám už nyní ohlásil, že značka AREZ končí a Radeony budou i nadále prodávány na kartách značky ROG. Firma se přitom prý rozhodla, že tuto hořkou pilulku prostě spolkne a bude akceptovat finanční ztráty spojené se zbytečným vytvořením nové značky a prohlásí je za ztracené v procesu znovuspojení svých herních karet pod značku ROG. 
 
Ohlášení konce značky AREZ z poslední soboty téměř uniklo nezpozorováno a do popředí zájmu se dostalo až nyní. Ostatně byl víkend a účet AREZ na Twitteru měl jen 129 sledujících uživatelů. 
 
Pokud tak máte zájem o novou kartu ASUS AREZ-STRIX-RX580-O8G-GAMING, bude třeba se rozhodnout rychle, neboť to vypadá, že brzy nebudou. Zda ji ale vůbec někdo v budoucnu bude považovat za zajímavou raritu, to je otázka. 
 
 
Zdroj: HardOCP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek