www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI odhalilo radeonové MECH 2, Jensen Huang vysvětlil konec programu GPP

MSI odhalilo radeonové MECH 2, Jensen Huang vysvětlil konec programu GPP
, , aktualita
Ze světa grafických karet tu máme dvě novinky, a sice jednak nové karty MSI řady MECH 2 s čipy AMD Polaris a pak se můžeme podívat na to, jak Jensen Huang z NVIDIE oficiálně vysvětluje důvody konce kontroverzního programu GPP. 
reklama
Grafické karty MSI Radeon RX 570/580 MECH 2 jsou zatím jediné dvě, které se do dané řady dostaly a další pravděpodobně přijdou později. MSI tuto řadu vypouští na trh proto, že si dle vlastních slov vytvořilo nový design chladičů, který má umožnit nastavení vyšších taktů grafického čipu i pamětí. Jde také o první velkou grafickou novinku od té doby, co NVIDIA zrušila program GPP v nedlouho předtím stanovené podobě. 
 
 
 
MSI Radeon RX MECH series vypadají na to, že jejich chlazení bude rozhodně výkonné. Vévodí mu dva velké ventilátory TORX Fan 2.0 slibující vysoký průtok vzduchu při snížené hlučnosti, ale to je mantra, která se opakuje všude. Dále tu máme 6mm měděné heatpipe SuperSU, které jsou zploštělé v místě kontaktu s poniklovanou měděnou základnou. A pak nám MSI slibuje také kvalitní teplovodivý materiál mezi GPU a chladičem, a to konkrétně jistý "Premium Thermal Compound X".
 
Nezapomnělo se ani na podsvícení, které spoléhá především na červenou barvu, ale pak je tu také logo dráčka s RGB diodou. Napájení zajistí komponenty Military Class 4 a pak je tu obvyklá aplikace pro nastavení s možností volby profilů OC, Gaming a Silent. MSI Radeon RX 580/570 MECH 2 se dostanou na trh na konci července a pokud hledáte informace o taktovacích frekvencích, ty si zatím výrobce nechal pro sebe (nebo je spíše sám ještě nezná). A nyní k druhé části aktuality.
 
Program NVIDIA GPP vyvolal spíše negativní reakce kritizující to, jak se NVIDIA snaží usurpovat budované produktové značky svých AIB partnerů. Ti nemohli využít jednu značku pro GeForce i Radeony a Jensen Huang (CEO, NVIDIA) nyní v interview prohlásil, že se to snažil prosadit kvůli našemu komfortu. To prý abychom bezpečně věděli, že v rámci dané řady kupujeme GPU jisté značky.
 
Jinými slovy, NVIDIA nás oficiálně má asi za hlupáky, kteří nedokáží rozlišit tu základní věc, zda kupují GeForce, nebo Radeon a potřebují vědět, že například karty AREZ = Radeony a Aorus = GeForce. Huang přesto tvrdí, že většina lidí tento systém přijala s nadšením a je některým nebyl po chuti a kvůli nim byl program GPP v nově nastavené podobě zrušen. NVIDIA to prostě a jednoduše zkusila, odpor byl však příliš velký, a tak svých snah vyšachovat Radeony z nejznámnějších řad grafických karet zanechala. Jen si mohla ponechat i ty průhledné vysvětlující řeči. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář