www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI odhalilo radeonové MECH 2, Jensen Huang vysvětlil konec programu GPP

MSI odhalilo radeonové MECH 2, Jensen Huang vysvětlil konec programu GPP
, , aktualita
Ze světa grafických karet tu máme dvě novinky, a sice jednak nové karty MSI řady MECH 2 s čipy AMD Polaris a pak se můžeme podívat na to, jak Jensen Huang z NVIDIE oficiálně vysvětluje důvody konce kontroverzního programu GPP. 
reklama
Grafické karty MSI Radeon RX 570/580 MECH 2 jsou zatím jediné dvě, které se do dané řady dostaly a další pravděpodobně přijdou později. MSI tuto řadu vypouští na trh proto, že si dle vlastních slov vytvořilo nový design chladičů, který má umožnit nastavení vyšších taktů grafického čipu i pamětí. Jde také o první velkou grafickou novinku od té doby, co NVIDIA zrušila program GPP v nedlouho předtím stanovené podobě. 
 
 
 
MSI Radeon RX MECH series vypadají na to, že jejich chlazení bude rozhodně výkonné. Vévodí mu dva velké ventilátory TORX Fan 2.0 slibující vysoký průtok vzduchu při snížené hlučnosti, ale to je mantra, která se opakuje všude. Dále tu máme 6mm měděné heatpipe SuperSU, které jsou zploštělé v místě kontaktu s poniklovanou měděnou základnou. A pak nám MSI slibuje také kvalitní teplovodivý materiál mezi GPU a chladičem, a to konkrétně jistý "Premium Thermal Compound X".
 
Nezapomnělo se ani na podsvícení, které spoléhá především na červenou barvu, ale pak je tu také logo dráčka s RGB diodou. Napájení zajistí komponenty Military Class 4 a pak je tu obvyklá aplikace pro nastavení s možností volby profilů OC, Gaming a Silent. MSI Radeon RX 580/570 MECH 2 se dostanou na trh na konci července a pokud hledáte informace o taktovacích frekvencích, ty si zatím výrobce nechal pro sebe (nebo je spíše sám ještě nezná). A nyní k druhé části aktuality.
 
Program NVIDIA GPP vyvolal spíše negativní reakce kritizující to, jak se NVIDIA snaží usurpovat budované produktové značky svých AIB partnerů. Ti nemohli využít jednu značku pro GeForce i Radeony a Jensen Huang (CEO, NVIDIA) nyní v interview prohlásil, že se to snažil prosadit kvůli našemu komfortu. To prý abychom bezpečně věděli, že v rámci dané řady kupujeme GPU jisté značky.
 
Jinými slovy, NVIDIA nás oficiálně má asi za hlupáky, kteří nedokáží rozlišit tu základní věc, zda kupují GeForce, nebo Radeon a potřebují vědět, že například karty AREZ = Radeony a Aorus = GeForce. Huang přesto tvrdí, že většina lidí tento systém přijala s nadšením a je některým nebyl po chuti a kvůli nim byl program GPP v nově nastavené podobě zrušen. NVIDIA to prostě a jednoduše zkusila, odpor byl však příliš velký, a tak svých snah vyšachovat Radeony z nejznámnějších řad grafických karet zanechala. Jen si mohla ponechat i ty průhledné vysvětlující řeči. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář