www.svethardware.cz
>
>
>

ARM uvedlo Cortex-A78C pro notebooky s 8 velkými jádry

ARM uvedlo Cortex-A78C pro notebooky s 8 velkými jádry
, , aktualita
Společnost ARM přichází s novým čipem pro mobilní zařízení. Jde o Cortex-A78C a ačkoli Cortexy jsou obvykle používány u telefonů, tento bude určen pro počítače. Pochopitelně půjde zejména o ty mobilní.
K oblíbeným
reklama
Architektura ARM se pomalu rozšiřuje do více oblastí a už v příštím týdnu ji patrně uvidíme v počítačích Apple. Vedle telefonů, tabletů i serverů by ale ARM chtělo dobýt i klasické počítače. Pomoci by v tom měl nový čip Cortex-A78C, který vychází z klasického mobilního Cortexu-A78, nicméně má pár změn. Především jde o to, že není určen pro architekturu big.LITTLE, tedy několik velkých úsporných jader a několik menších úsporných. V tomto případě budou všechna jádra "big", výsledný procesor tak může mít např. 6 nebo dokonce 8 velkých jader. Díky tomu nabídne vyšší výkon než klasické mobilní procesory v telefonech.
 
ARM Cortex-A78C
 
Kompatibilní je také s výkonným GPU ARM Mali-G78. I přesto by mělo jít o stále velmi úsporné řešení schopné pasivního chlazení v notebooku. U každého jádra najdeme 32kB až 64kB datovou i instrukční L1 cache, dále je tu 256 kB nebo 512 kB L2 cache. Nechybí NEON (engine pro SIMD instrukce). Všechna jádra mohou mít sdílenou 8MB L3 cache. Dostalo se také na ochranu proti bezpečnostním útokům využívajícím Return-Orientated-Programming (ROP) a Jump-Orientated-Programming (JOP) díky Pointer Authentication (PAC).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek