www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila Radeon VII Phantom Gaming a jak se dalo očekávat, karta je založena na referenčním designu firmy AMD. Ta se také přihlásila s novinkou, a sice že můžeme brzy očekávat linuxové ovladače.
K oblíbeným
reklama
ASRock Radeon VII Phantom Gaming se na první pohled od referenčního Radeonu VII liší pouze tím, že uprostřed ventilátorů jsou samolepky ASRock a Phantom Gaming. To ostatně není žádné překvapení, protože jsme se už dříve dozvěděli, že Radeony VII budou k dostání pouze v této podobě. Ovšem to nebyly oficiální informace a nástup karty Radeon VII Phantom Gaming je sám o sobě nijak nepotvrzuje. Ještě přinejmenším 14 dní také nebudeme vědět, jestli má AMD Radeonů VII připraveno dost, nebo se bude opakovat situace s řadou RX Vega. 
 
 
Co nám ale prozradí ASRock o své kartě? V podstatě nic, co by nás opravdu mohlo zajímat, protože opravdu můžeme vyhlížet základní verzi s výchozími takty a s cenou 699 USD, za niž karta přijde na trh 7. února. Krabice pak už jen zmiňuje 16 GB paměti s 1 TB/s propustností a technologii FreeSync 2 HDR a dle slibu firmy AMD bychom k ní měli také získat hry Devil May Cry V, The Division 2 a Resident Evil 2. 
 
Novinu má ale pro nás samotné AMD, které chce právě už od 7. února nabízet k této kartě i příslušné linuxové ovladače. Vedle toho byl znovu zopakován slib, že karet bude dost na to, aby "byl uspokojen zájem hráčů". 
 
Podpora Linuxu od prvního dne karty na trhu přitom není samozřejmost, jak nám ukázal i případ Radeonu RX 590. Ta přišla na trh v loňském listopadu bez linuxových ovladačů, za což prý mohly změny v BIOSu karty provedené na poslední chvíli a trvalo tak několik dalších týdnů, než byly dodány. 
 
Linux je vedle Windows v těchto případech přehlížen, nebo prostě odsunut na druhou kolej prostě proto, že na ní opravdu je. Nicméně i mezi hráči v poslední době získává popularitu, a to i díky snahám firmy Valve s její funkcí Steam Play
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková