www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila Radeon VII Phantom Gaming a jak se dalo očekávat, karta je založena na referenčním designu firmy AMD. Ta se také přihlásila s novinkou, a sice že můžeme brzy očekávat linuxové ovladače.
K oblíbeným
reklama
ASRock Radeon VII Phantom Gaming se na první pohled od referenčního Radeonu VII liší pouze tím, že uprostřed ventilátorů jsou samolepky ASRock a Phantom Gaming. To ostatně není žádné překvapení, protože jsme se už dříve dozvěděli, že Radeony VII budou k dostání pouze v této podobě. Ovšem to nebyly oficiální informace a nástup karty Radeon VII Phantom Gaming je sám o sobě nijak nepotvrzuje. Ještě přinejmenším 14 dní také nebudeme vědět, jestli má AMD Radeonů VII připraveno dost, nebo se bude opakovat situace s řadou RX Vega. 
 
 
Co nám ale prozradí ASRock o své kartě? V podstatě nic, co by nás opravdu mohlo zajímat, protože opravdu můžeme vyhlížet základní verzi s výchozími takty a s cenou 699 USD, za niž karta přijde na trh 7. února. Krabice pak už jen zmiňuje 16 GB paměti s 1 TB/s propustností a technologii FreeSync 2 HDR a dle slibu firmy AMD bychom k ní měli také získat hry Devil May Cry V, The Division 2 a Resident Evil 2. 
 
Novinu má ale pro nás samotné AMD, které chce právě už od 7. února nabízet k této kartě i příslušné linuxové ovladače. Vedle toho byl znovu zopakován slib, že karet bude dost na to, aby "byl uspokojen zájem hráčů". 
 
Podpora Linuxu od prvního dne karty na trhu přitom není samozřejmost, jak nám ukázal i případ Radeonu RX 590. Ta přišla na trh v loňském listopadu bez linuxových ovladačů, za což prý mohly změny v BIOSu karty provedené na poslední chvíli a trvalo tak několik dalších týdnů, než byly dodány. 
 
Linux je vedle Windows v těchto případech přehlížen, nebo prostě odsunut na druhou kolej prostě proto, že na ní opravdu je. Nicméně i mezi hráči v poslední době získává popularitu, a to i díky snahám firmy Valve s její funkcí Steam Play
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek