www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila Radeon VII Phantom Gaming a jak se dalo očekávat, karta je založena na referenčním designu firmy AMD. Ta se také přihlásila s novinkou, a sice že můžeme brzy očekávat linuxové ovladače.
reklama
ASRock Radeon VII Phantom Gaming se na první pohled od referenčního Radeonu VII liší pouze tím, že uprostřed ventilátorů jsou samolepky ASRock a Phantom Gaming. To ostatně není žádné překvapení, protože jsme se už dříve dozvěděli, že Radeony VII budou k dostání pouze v této podobě. Ovšem to nebyly oficiální informace a nástup karty Radeon VII Phantom Gaming je sám o sobě nijak nepotvrzuje. Ještě přinejmenším 14 dní také nebudeme vědět, jestli má AMD Radeonů VII připraveno dost, nebo se bude opakovat situace s řadou RX Vega. 
 
 
Co nám ale prozradí ASRock o své kartě? V podstatě nic, co by nás opravdu mohlo zajímat, protože opravdu můžeme vyhlížet základní verzi s výchozími takty a s cenou 699 USD, za niž karta přijde na trh 7. února. Krabice pak už jen zmiňuje 16 GB paměti s 1 TB/s propustností a technologii FreeSync 2 HDR a dle slibu firmy AMD bychom k ní měli také získat hry Devil May Cry V, The Division 2 a Resident Evil 2. 
 
Novinu má ale pro nás samotné AMD, které chce právě už od 7. února nabízet k této kartě i příslušné linuxové ovladače. Vedle toho byl znovu zopakován slib, že karet bude dost na to, aby "byl uspokojen zájem hráčů". 
 
Podpora Linuxu od prvního dne karty na trhu přitom není samozřejmost, jak nám ukázal i případ Radeonu RX 590. Ta přišla na trh v loňském listopadu bez linuxových ovladačů, za což prý mohly změny v BIOSu karty provedené na poslední chvíli a trvalo tak několik dalších týdnů, než byly dodány. 
 
Linux je vedle Windows v těchto případech přehlížen, nebo prostě odsunut na druhou kolej prostě proto, že na ní opravdu je. Nicméně i mezi hráči v poslední době získává popularitu, a to i díky snahám firmy Valve s její funkcí Steam Play
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře