www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače

ASRock uvádí Radeon VII Phantom Gaming a AMD slibuje brzké linuxové ovladače
, , aktualita
Společnost ASRock si připravila Radeon VII Phantom Gaming a jak se dalo očekávat, karta je založena na referenčním designu firmy AMD. Ta se také přihlásila s novinkou, a sice že můžeme brzy očekávat linuxové ovladače.
K oblíbeným
reklama
ASRock Radeon VII Phantom Gaming se na první pohled od referenčního Radeonu VII liší pouze tím, že uprostřed ventilátorů jsou samolepky ASRock a Phantom Gaming. To ostatně není žádné překvapení, protože jsme se už dříve dozvěděli, že Radeony VII budou k dostání pouze v této podobě. Ovšem to nebyly oficiální informace a nástup karty Radeon VII Phantom Gaming je sám o sobě nijak nepotvrzuje. Ještě přinejmenším 14 dní také nebudeme vědět, jestli má AMD Radeonů VII připraveno dost, nebo se bude opakovat situace s řadou RX Vega. 
 
 
Co nám ale prozradí ASRock o své kartě? V podstatě nic, co by nás opravdu mohlo zajímat, protože opravdu můžeme vyhlížet základní verzi s výchozími takty a s cenou 699 USD, za niž karta přijde na trh 7. února. Krabice pak už jen zmiňuje 16 GB paměti s 1 TB/s propustností a technologii FreeSync 2 HDR a dle slibu firmy AMD bychom k ní měli také získat hry Devil May Cry V, The Division 2 a Resident Evil 2. 
 
Novinu má ale pro nás samotné AMD, které chce právě už od 7. února nabízet k této kartě i příslušné linuxové ovladače. Vedle toho byl znovu zopakován slib, že karet bude dost na to, aby "byl uspokojen zájem hráčů". 
 
Podpora Linuxu od prvního dne karty na trhu přitom není samozřejmost, jak nám ukázal i případ Radeonu RX 590. Ta přišla na trh v loňském listopadu bez linuxových ovladačů, za což prý mohly změny v BIOSu karty provedené na poslední chvíli a trvalo tak několik dalších týdnů, než byly dodány. 
 
Linux je vedle Windows v těchto případech přehlížen, nebo prostě odsunut na druhou kolej prostě proto, že na ní opravdu je. Nicméně i mezi hráči v poslední době získává popularitu, a to i díky snahám firmy Valve s její funkcí Steam Play
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář