www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Astronauti se v Dragonu vrátí na zem během srpna, kdy poletí další?

Astronauti se v Dragonu vrátí na zem během srpna, kdy poletí další?
, , aktualita
Astronauti Robert Behnken a Douglas Hurley jsou již pár týdnů zabydleni na palubě Mezinárodní vesmírné stanice, ale nyní už můžeme vyhlížet jejich návrat a dokončení mise Demo-2. Kdy poletí další v Dragonu? 
K oblíbeným
reklama
SpaceX odstartovala s raketou Falcon 9 a lodí Crew Dragon se dvěma astronauty na palubě na konci května, přičemž dle původního plánu měla mise Demo-2 trvat mnohem kratší dobu, než ve skutečnosti bude. Nicméně s možností prodloužení pobytu se pochopitelně počítalo a nyní je v plánu, že Robert Behnken a Douglas Hurley se ve stejném Crew Dragon vrátí 2. srpna. O den dříve se odpojí od Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a pak se vydají na cestu dolů, aby dle aktuálního plánu dopadli do vod Atlantiku 2. srpna zhruba ve 21:00 našeho času.
 
 
Mise Demo-2 společnosti SpaceX je považována za úspěch, ale ve skutečnosti je pouze ve své polovině, i když se dá říci, že sestup a přistání na padáku do oceánu je ta snazší půlka. Není už třeba počítat s tím, že může selhat raketa Falcon 9 a že bude třeba využít záchranný raketový systém s motory SuperDraco. Nyní je to o správném navedení na sestup, odhození servisního modulu a otevření padáků. 
 
Až bude mise Demo-2 završena, NASA bude mít celkem šest týdnů na to, aby přišla s jejím hodnocením a na jeho základě už bylo firmě SpaceX umožněno začít s pravidelnými lety na ISS. Očekávat tak už můžeme první příslušnou misi nazvanou příhodně Crew-1, která již nebude zahrnovat pouze dva astronauty, ale rovnou čtyři. 
 
V rámci mise Crew-1 bude využit Crew Dragon na vrcholu Falconu 9 Block 5 startující opět z floridského Launch Complex 39A. Vzhledem k očekávané šestitýdenní prodlevě se počítá s tím, že start proběhne nejspíše během září. NASA přitom tuto misi ohlásila v rámci Commercial Crew Program již v roce 2012 jako USCV-1 a počítala s jejím uskutečněním v roce 2016. 
 
Mezi čtyři astronauty budou patřit tři Američané, a to Michael S. Hopkins (velitel), Victor J. Glover (pilot) a Shannon Walker (specialistka), vedle nichž poletí také Soichi Noguchi (JAXA, specialista). Společně budou na ISS tvořit 64. expedici. 
 
Zdroj: NASA via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala